خطیب جمعه محلات؛

دشمن به دنبال سوء استفاده از حادثه زلزله برای اختلاف افکنی بود/عربستان به دنبال کمک به حیات رژیم صهیونیستی است/ بسیج یکی از ثمرات انقلاب و در حال تکثیر در جهان اسلام است

3 آذر 1396 کد خبر : 9886110056 | بازدید : 4835

صبح محلات_امام جمعه موقت محلات گفت: دشمن با سوء استفاده از حادثه زلزله در صدد ایجاد اختلاف بین مردم، مسئولین و نیروهای نظامی و ایجاد بی اعتمادی بین مردم است و همه باید بدانیم دشمن در کمین است تا هر لحظه به کشور و نظام آسیب وارد کند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، امام جمعه موقت شهر محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محلات، تعصب را عامل بسته شدن چشم انسان رو به حقیقت دانست و بیان کرد: تعصب بی‌جا و باند بازی‌های سیاسی امروز موجب ناراحتی مردم شده است.

وی ادامه داد: تعصب راه تسلط شیطان بر انسان را باز می‌کند و با همین تعصبات بی‌جا و به خاطر حزب و حزب بازی، عده‌ای بدون بهره گیری از شایستگی به مسئولیت میرسند و امروز در قرن 21 نباید همانند مردم زمان جاهلیت رفتار کنیم و این همان جاهلیت مدرن مورد نظر رهبری است.

 

 

مردم در کمک به زلزله زدگان جانانه به میدان آمدند

سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زلزله کرمانشاه و تلفات زیاد و بی خانمانی جمع کثیری از هموطنان بیان کرد: مردم در کمک رسانی به زلزله زدگان جانانه به میدان آمدند و با موقعیت شناسی نشان دادند در مکتب اهل بیت درس خوانده‌اند و با شنیدن صدای کمک خواهی مردم، بی درنگ وارد عمل خواهند شد.

امام جمعه موقت محلات ادامه داد: در روزهای ابتدایی زلزله، شاهد مقداری نا هماهنگی بودیم و همین نا هماهنگی آسیب‌هایی را وارد کرد و همه باید بدانیم کشور در یک منطقه زلزله خیز واقع شده و باید برای آینده تدابیر لازم را پیش بینی کنیم.

 

دشمن به دنبال سوء استفاده از حادثه زلزله برای اختلاف افکنی بود/آمریکا با جلوگیری از ارسال کمک به زلزله زدگان عناد خود را ثابت کرد

خطیب جمعه محلات با اشاره به سوء استفاده دشمن از حادثه زلزله برای ایجاد اختلاف بین مردم، مسئولین و نیروهای نظامی گفت: دشمن با استفاده از فضای مجازی برای ایجاد بی اعتمادی بین مردم استفاده کرد و همه باید بدانیم دشمن در کمین است تا هر لحظه به کشور و نظام آسیب وارد کند.

سلیمی عدم اجازه آمریکا برای ارسال کمک‌های ایرانیان مقیم آمریکا به زلزله زدگان کرمانشاه را نشان دهنده عناد دشمنان دانست و بیان کرد: اقدام آمریکا نشات گرفته از لجاجت و دشمنی آنها با مردم ایران است و این واقعه چهره کریه و دست چدنی امریکا را نشان داد.

وی همچنین ساخت سریع جانپناه را برای مردم لازم و ضروری دانست و اظهار کرد: صحنه حوادث و بلایای طبیعی جای انتقام گیری سیاسی نیست و همه باید دست به دست هم به یاری مردم بپردازند.

 

محاصره یمن زمینه ساز مرگ روزانه 130 کودک

امام جمعه موقت محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل اجلاس فوق العاده اتحادیه عرب به واسطه شلیک موشک انصارالله یمن به ریاض گفت: ماه‌ها است یمن در محاصره به سر می‌برد و در همین محاصره 1 میلیون نفر دچار وبا و 20 میلیون نفر دچار گرسنگی هستند و روزانه 130 نفر کودک از گرسنگی در حال مرگ هستند و سران اجلاس اتحادیه عرب باید از سرنوشت صدام و محمد مرسی درس بگیرند.

 

عربستان به دنبال کمک به حیات رژیم صهیونیستی است

سلیمی، در توصیه به سران عربستان با اشاره به توصیه کالین پاول از مقامات سابق آمریکا بیان کرد: عربستان در مواجهه نظامی با ایران حتی فرصت درخواست کمک تلفنی از امریکا را نخواهد داشت و عربستان، بدون تحلیل به جای برنامه ریزی برای رفع مشکلات جهان اسلام به دنبال حاشیه سازی برای مسلمانان و کمک به ادامه حیات رژیم صهیونیستی است.

 

داعش، نقشه شوم برخی کشورهای اروپایی برای کمک به حیات رژیم صهیونیستی بود 

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست داعش و پیروزی‌های خیره کننده جبهه مقاومت گفت: پدیده داعش یک پدیده بسیار پیچیده بود که توسط برخی کشورهای اروپایی و منطقه‌ای پس از جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه حزب الله لبنان با رژیم صهیونیستی نقشه‌ی شوم آن طراحی و یک گروه به ظاهر اسلامی ایجاد شد.

 

داعش در حالی با استقامت جبهه مقاومت نابود شد که عده‌ای به دنبال مذاکره با آن بودند

وی ادامه با اشاره به کشته شدن 600 هزار نفر به دست داعش در سوریه و کمک 130 میلیارد دلاری عربستان بیان کرد: پیش روی داعش به نحوی بود که عده‌ای در داخل کشور با ترس از داعش به دنبال مذاکره با آنها بودند ولی با استقامت مثال زدنی جبهه مقاومت، این جرثومه فساد از میان رفت.

 سلیمی، نابودی داعش را پایان کار غده‌ی دوم و سوم سرطانی در منطقه دانست و اظهار کرد: سکوت محض خبری رسانه‌های غربی، عربی بسیار تعجب آور است و کشورهایی که ادعای مقابله با داعش را داشتند و ائتلاف ضد داعش را به راه انداختند سکوت اختیار کرده‌اند.

 

تقدیم 6 هزار شهید مدافع حرم در کشور/سربازی ولایت راهگشای حل مشکلات نظام و کشور

امام جمعه موقت محلات با اشاره به پیام مقام معظم رهبری و نابودی غده سرطانی داعش به دست بندگان صالح خدا گفت: سردار سلیمانی با راه اندازی جریان مدافعان حرم در کشور و تقدیم 6 هزار شهید در جبهه مقاومت و تشکیل نیروهای مردمی در عراق و سوریه به وعده خود برای نابودی داعش عمل کرد.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی در پیام پیروزی بر داعش خود را سرباز رهبری و ولایت معرفی کرد و این باید به یک فرهنگ تبدیل شود و وقتی تمامی ما خود را سرباز ولایت بدانیم در مسیر انقلاب و نظام حرکت خواهیم کرد.

خطیب جمعه محلات افزود: گفتمان و مذاکره در شرایط قدرت جوابگو خواهد بود و سردار سلیمانی در قضیه استقلال کردستان عراق، پس از باز پس گیری کرکوک با مذاکره توطئه اسرائیلی صهیونیستی را از میان برد و هیمنه پوشالی آمریکا را شکسته.

 

بسیج یکی از ثمرات انقلاب بود و اگر بسیج نبود چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند

امام جمعه موقت محلات در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به قرار گیری در هفته بسیج گفت: اگر بسیج نبود، انقلاب اسلامی چیزی نداشت و بسیج یکی از ثمرات انقلاب اسلامی است و اخلاص و احساس وظیفه به موقع از خصوصیات بارز بسیج و بسیجی است.

سلیمی ادامه داد: بسیج امروز به لطف خدا در جهان در حال تکثیر است و نمونه آن حشد الشعبی، حزب الله لبنان، زینبیون و فاطمیون است بسیج هیچ حد و مرز ندارد و به گفته مقام معظم رهبری همه ملت بسیجی هستند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, خطبه های نماز جمعه محلات, بسیج شجره طیبه, نابودی داعش, سردار سلیمانی, جبهه مقاومت, زلزله کرمانشاه, سوء استفاده دشمن, دشمنی آمریکا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *