در کارگاه بهره‌گیری از ظرفیت کشورهای روسی زبان عنوان شد؛

لزوم برنامه ریزی برای استفاده بهینه از بازار کشورهای CIS/همچنان در مبادلات مالی با مشکلاتی مواجه هستیم

2 آذر 1396 کد خبر : 9886110053 | بازدید : 5985

مدیر بخش بین‌الملل شرکت ترنج گلبانگ پارسه ایرانیان گفت: با وجود ظرفیت‌های بسیار خوب شهرستان محلات در بخش صادراتی متاسفانه عدم برنامه ریزی صحیح و شناخت از بازار کشورهای روسی زبان باعث عدم موفقیت تجار ایرانی در این بازار شده است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، احسان قشلاقی مدیرعامل و مدیر بخش بین‌الملل شرکت ترنج گلبانگ پارسه ایرانیان در کارگاه آموزشی بهره گیری از ظرفیت کشورهای حوزه CIS گفت: متاسفانه محصولات تولیدات شهرستان محلات با وجود مورد نیاز بودن در بازار کشورهای روسی زبان بنابر دلایل مختلف برای بسیاری از کشورها ناشناخته است.

 

وی ادامه داد: صادرات موفق محصولات به یکی از کشورهای حوزه CIS به منزله ورود کالا به کل کشورهای روسی زبان و همچنین ورود به بازارهای بین المللی است و ورود کالا به کشورهای حوزه CIS  نیازمند رعایت برخی ملزومات و شناخت بازار است.

 

وی با اشاره به اینکه برای ورود به بازارهای بین المللی باید محصولات تولیدی را به دنیا معرفی کرد، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده ۱۰۰ شرکت روسی زبان برای حضور در همایش بررسی بازارهای صادراتی کشور، 7 و 8 آذر ماه به تهران سفر خواهند کرد و شرکت‌ها می‌توانند با تهیه پکیج تبلیغاتی و معرفی کامل محصول به زبان روسی یا انگلیسی محصولات خود را به خوبی به تجار روسی معرفی کنند.

 

مدیر بخش بین‌الملل شرکت ترنج گلبانگ پارسه ایرانیان افزود: برای اینکه بتوانیم صادرات هدفمند به کشورهای CIS داشته باشیم باید بر اساس خواسته‌های آنها اقدام کنیم تا بتوانیم صادرات مستمر و موفقی را داشته باشیم.

 

قشلاقی ادامه داد: با وجود رویکرد بهتر روسیه در تعامل تجاری با ایران نسبت به سایر کشورهای دیگر همچنان در مبادلات مالی بانکی مشکلاتی وجود دارد و به همین دلیل مجبوریم از طریق واسطه و یا صرافی به مبادله پول بپردازیم.

 

وی همچنین با اشاره به ساز و کارهای متنوع برای جلوگیری از دلالی در صادرات محصولات ایرانی به کشورهای روس زبان گفت: در حال حاضر سنگ ایران در ترکیه بر اساس نوع درخواست و استاندار روسیه بسته بندی و به روسیه صادر می‌شود.

 

مدیر بخش بین‌الملل شرکت ترنج گلبانگ پارسه ایرانیان خاطرنشان کرد: برای رقابت در بازار بین المللی توجه به بسته بندی مناسب، کاهش قیمت، نحوه معرفی و عرضه محصولات بایستی مورد توجه باشد.

 

این کارگاه علمی با حضور جمعی از تولیدکنندگان محلاتی و به همت بسیج مهندسین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات در سالن اجتماعات سپاه ناحیه محلات برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, صادرات به کشورهای روسی زبان, صادرات محصولات تولیدی, بسیج مهندسین, ناحیه مقاومت بسیج محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات