عمل جداسازی ۱۶ ساعته دوقلو‌های از سر به هم چسبیده در هند

8 آبان 1396 کد خبر : 988619557 | بازدید : 1082

دوقلو‌های به هم چسبیده هندی دو ساله پس از ۱۶ ساعت جراحی سخت، در نهایت از یکدیگر جدا شدند.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از بی بی سی، دوقلوهای به هم چسبیده 2 ساله پس از 16 ساعت جراحی سخت و پیچیده، در نهایت از یکدیگر جدا شدند. هم اکنون یکی از این دوقلوها پس از چهار روز چشمانش را باز کرده است و می تواند اندام خود را حرکت دهد. وی به دلیل مشکلات کلیوی نیاز به دیالیز روزانه دارد. این در حالیست که قل دوم وی هنوز به هوش نیامده است و در حال حاضر مشکل تشنج دارد.

 

این دوقلوها به نام های جاگا و کالیا با عروق خونی مشترک و سرهای به هم چسبیده متولد شدند و جراحی برای جدا کردن آنها 16 ساعت به طول انجامید.

 

 

جداسازی شگفت انگیز دوقلو‌های از سر به هم چسبیده در هند+ تصاویرجداسازی شگفت انگیز دوقلو‌های از سر به هم چسبیده در هند+ تصاویر

جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده از ناحیه سر برای نخستین بار در دهلی هند و با حضور 30 پزشک جراح در اتاق عمل انجام شد. به نظر می رسد که وضع هر دو کودک ثابت شده است و پزشکان از فرآیند جراحی ابراز رضایت کرده اند.

 

چسبیدن دوقلوها از ناحیه سر یک پدیده بسیار نادر است و از هر سه میلیون نفر، یک کودک به آن مبتلاست. گزارش‌ها حاکی از آن است که 50 درصد دوقلوهایی که با این حالت متولد می شوند، 24 ساعت بیشتر زنده نخواهند ماند.

 

جداسازی شگفت انگیز دوقلو‌های از سر به هم چسبیده در هند+ تصاویر

 

 

 
تگها: صبح محلات, عمل, جداسازی, ساعته, دوقلو‌, چسبیده, هند

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *