فرار گسترده مردم فلوریدا از توفان سهمگین ایرما موجب قفل‌شدن بزرگراه‌های این ایالت شد

18 شهریور 1396 کد خبر : 988618810 | بازدید : 6626

بزرگراه‌های ایالت فلوریدای آمریکا به دلیل تلاش مردم برای فرار از مسیر توفان سهمگین ایرما از شدت ترافیک قفل شدند.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان,فلوریدا برای مواجهه با توفان سهمگین ایرما آماده می‌شود، از میلیون‌ها نفر از مردم ایالت فلوریدای آمریکا خواسته شده برای حفظ جانشان از خطرات توفان سهمگین «ایرما»، این ایالت را ترک کنند. این در حالیست که با نزدیک شدن این توفان درجه پنج به فلوریدا، شمار دیگری نیز داوطلبانه در حال خروج از این ایالت هستند.

 

ایرما پس از اینکه موجی از ویرانی و تخریب در منطقه‌ی کارائیب به جای گذاشت در روز جمعه به درجه 4 کاهش یافت. اما در روز شنبه تحت تاثیر آب‌های گرم دریا و شرایط جوی با قدرت بیشتری به کوبا رسید و حالا به سوی شمال در حرکت است.

 

پس از اعلام دستور تخلیه، بزرگراه‌های فلوریدا به سرعت به دلیل تلاش مردم برای فرار از مسیر توفان از شدت ترافیک قفل شدند.

 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «این توفان توان تخریبی تاریخی دارد. من از تمام کسانی که در مسیر توفان هستند می‌خواهم هوشیار باشند و به توصیه‌های مقامات و دولت توجه کنند. هیچ چیز مهم تر از سلامت و امنیت مردم ما نیست».

 

شهردار «میامی بیچ» نیز در تایید سخنان ترامپ گفت: «ما نمی‌توانیم به مردم کمک کنیم یا آنها را نجات دهیم. از مردم می‌خواهیم میامی‌بیچ را ترک کنند». منطقه «پام بیچ» در فلوریدا نیز از ساعت 3 بعد از ظهر شنبه (به وقت محلی) پیش از رسیدن بادهای توفانی منع رفت و آمد اعلام خواهد کرد.

 

پیش‌بینی می‌شود بخش‌هایی از فلوریدا پس از اینکه توفان ایرما این ایالت را ترک کند همچنان با قطعی برق روبرو باشند. ایرما دو برابر توفان «اندرو» که در سال 1992 این ایالت را ویران کرد مخرب است. اندورو در آن زمان خسارتی برابر با 35 میلیون دلار به جایی گذاشت. اما امروز توفانی با قدرت اندرو می‌تواند خسارتی معادل 100 میلیارد دلار ایجاد کند.

 

توفان سهمگین ایرما که تاکنون جان 21 نفر را گرفته و زندگی 1.2 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده به زودی بر فلوریدای آفتابی سایه می‌اندازد.

 

 
تگها: صبح محلات, فرار, گسترده, مردم, فلوریدا, توفان, سهمگین, ایرما, قفل‌, بزرگراه‌

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *