ترامپ؛ رئیس‌جمهوری که شماره تلفن شخصی خود را در اختیار همگان قرار می‌دهد!

13 خرداد 1396 کد خبر : 988617315 | بازدید : 23023

به تازگی گزارش شده است که رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی غیرمعمول، شماره تلفن همراه شخصی خود را در اختیار سران کشورهای جهان قرار داده است.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی بی سی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تاکنون شماره تلفن همراه خود را در اختیار تعدادی از سران کشورهای جهان قرار داده و از آنها خواسته است اگر کاری با وی داشتند، مستقیما با این شماره تماس بگیرند! 

 

این اقدام ترامپ، یک اقدام غیرمعمول است که با قواعد دیپلماتیک همخوانی ندارد و باعث افزایش نگرانی‌هایی در خصوص امنیت و محرمانه بودن ارتباطات رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود. 

 

بنابر اعلام تعدادی از مقامات اخیر و سابق آمریکا، دونالد ترامپ تاکنون شماره تلفن همراه خود را به سران کانادا و مکزیک داده است که فقط جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از این اقدام وی استقبال کرده است.

 

به گفته یک مقام فرانسوی، دونالد ترامپ حتی شماره تلفن شخصی خود را به "امانوئل مکرون"، رئیس جمهور جدید فرانسه، نیز داده است.

 

در دنیای مدرن امروز، اینکه سران کشورهای مختلف از طریق تلفن همراه شخصی با یکدیگر تماس برقرار کنند عادی به نظر می‌رسد؛ اما در عرصه دیپلماتیک، زمانی که همه ارتباط های سران کشورهای جهان با یکدیگر باید یک امر هماهنگ شده باشد، این اقدام یک نقض عرف برای رئیس جمهور محسوب می شود. 

 

رعایت آداب و رسوم و تشریفات دیپلماتیک برای این تاجر میلیاردر که پیش از ورود به کاخ سفید به راحتی از طریق تلفن همراه خود با همگان در ارتباط بوده است، اندکی دشوار است.

 

رؤسای جمهور آمریکا به طور معمول از خطوط تلفن امن که در داخل کاخ سفید وجود دارد، استفاده می‌کنند. کارشناسان امنیت ملی آمریکا معتقدند اینکه دونالد ترامپ از تلفن شخصی خود برای تماس با سران دیگر کشورها استفاده کند، می‌تواند امنیت کشور را به خطر بیاندازد؛ زیرا دولت‌های خارجی ممکن است وی را در معرض استراق سمع قرار دهند.

 
تگها: صبح محلات, ترامپ, رئیس‌جمهور, شماره, تلفن شخصی, اختیار, همگان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *