نظرسنجی: ترامپ، منفورترین رئیس‌جمهور آمریکا در سال نخست ورود به کاخ سفید!

29 آذر 1396 کد خبر : 9886110562 | بازدید : 244

نتایج نظرسنجی سی‌ان‌ان نشان داد محبوبیت دونالد ترامپ در کمتر از یک سال از ورود او به کاخ سفید، از همه رؤسای‌جمهور پیشین آمریکا کمتر است.

 

 

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از سی ان ان، نتایج نظرسنجی روز گذشته این شبکه نشان داد محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با کاهش همراه بوده است. نتایج این نظرسنجی نشان داد فقط 35 درصد آمریکایی ها در کمتر از یک سال از ورود ترامپ به کاخ سفید، از عملکرد وی رضایت دارند.

 

این در حالیست که همین نظرسنجی در ماه مارس سال جاری میلادی حاکی از رضایت 45 درصدی مردم از عملکرد ترامپ بود.

 

نتایج نظرسنجی «سی ان ان» نشان داد محبوبیت ترامپ در میان اعضای حزب جمهوری خواه 85 درصد است. این در حالیست که سطح محبوبیت وی در میان دموکرات‌ها فقط 4 درصد بوده است.

 

این بدترین میزان سطح محبوبیت یک رئیس جمهور در ماه دسامبر سال نخست ورود وی به کاخ سفید محسوب می شود. نتایج این نظرسنجی نشان داد 59 درصد آمریکایی ها اعلام کردند که از عملکرد ترامپ رضایت ندارند.

 

محبوبیت جورج دبلیو بوش، چهل و سومین رئیس جمهور آمریکا در سال نخست ورود به کاخ سفید 86 درصد بود. محبوبیت «جان اف کندی»، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا و «جورج اچ دبلیو بوش»، چهل و یکمین رئیس جمهور این کشور در سال نخست ورود به کاخ سفید به ترتیب 77 درصد و 71 درصد بود.

 

«ریچارد نیکسون»، سی و هفتمین رئیس جمهور، «جیمی کارتر»، سی و نهمین رئیس جمهور، «بیل کلینتون»، چهل و دومین رئیس جمهور و «باراک اوباما»، رئیس جمهور سابق آمریکا در یک سال نخست ورود به کاخ سفید، محبوبیتی حدود 50 درصدی داشتند.

 

همچنین رونالد ریگان، چهلمین رئیس جمهور آمریکا که پیشتر رکورددار کمترین سطح محبوبیت بود، در یکسال نخست ورود به کاخ سفید از رضایت 49 درصدی مردم برخوردار بود.

 

در نظرسنجی سی ان ان از 14 تا 17 دسامبر، از 1001 نفر به صورت تلفنی و یا با انجام مصاحبه پرسش شد.

 
تگها: صبح محلات, نظرسنجی, ترامپ، منفور, رئیس‌جمهور, آمریکا, ورود, کاخ سفید

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *