اردوغان: به سرمایه گذاری تجارمان در خارج از ترکیه افتخار می‌کنیم

13 آذر 1396 کد خبر : 9886110286 | بازدید : 5517

رئیس جمهور ترکیه با دفاع از سرمایه گذاری تجار ترکیه در کشور‌های دیگر گفت که کشورش به اقتصاد بازار آزاد متعهد بوده و از این اقدام تجار ترک حمایت می‌کند.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان   به نقل از حریت، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی از سرمایه گذاری تجار این کشور در خارج از خاک ترکیه دفاع کرد.

 

براین اساس، اردوغان که این سخنان را در شهر «موش» واقع در استان آناتولی مطرح می‌کرد با دفاع از حق تجار کشورش برای سرمایه گذاری در کشور‌های خارجی گفت: من هیچ محدودیتی برای جریان سرمایه (به سمت خارج) ایجاد نکرده ام.

 

وی همچنین تاکید کرد: ترکیه به اقتصاد بازار آزاد متعهد است. از سال ۱۹۸۹، هر کسی در ترکیه حق انتقال سرمایه خود به خارج را داشته و این حق همچنان پابرجا است.

 

اما رئیس جمهور ترکیه در حاشیه سخنان خود با انتقاد تلویحی از تصمیم برخی سرمایه داران این کشور برای انتقال دارایی‌های خود به خارج، گفت که برخی سرمایه داران این کار را به دلیل عدم اعتماد به ثبات اقتصادی دولت ترکیه انجام می‌دهند.

 

وی در عین حال تصریح کرد: ما افتخار می‌کنیم که هنگام سفر به کشور‌های مختلف شاهد سرمایه گذاری تجار خود در این کشور‌ها هستیم. تمام شرکت‌ها اعم از داخلی و خارجی فعالیت‌های خود را در راستای ایجاد پیوستگی به نظام مالی جهانی انجام می‌دهند.
تگها: صبح محلات, اردوغان, سرمایه گذاری, تجار, خارج, ترکیه, افتخار

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات