ناآگاهی مسئولین عامل تخریب محیط زیست شهری اراک/هیچکس مسئولیت تخریب درختان را نپذیرفت

15 اسفند 1395 کد خبر : 988616131 | بازدید : 1781

مدیر کارگروه محیط زیست موسسه مردم‌نهاد کیمیای سبز استان مرکزی گفت: کمبود سرانه فضای سبز در اراک همواره یکی از دغدغه‌های داوطلبان محیط زیست در این شهر بوده و هست. 

به گزارش صبح محلات به نقل ازایسنا,ابوالفضل آقاسی منطقه مرکزی، با تاکید بر اهمیت برجسته شدن روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آشنا شدن هرچه بیشتر شهروندان با این موضوعات بویژه در اراک، بیان کرد: متاسفانه با وجود منابع متعدد آلاینده در استان مرکزی، سرانه فضای سبز موجود در حد قابل قبولی نیست و دستگاه‌های ذیربط نیز اهتمام لازم را جهت بهبود این وضعیت ندارند. 

 

وی با بیان اینکه همین اندک فضای سبز موجود در شهر هم بارها به بهانه اجرای پروژه‌های عمرانی از سوی شهرداری مورد تعرض و تخریب قرار گرفته است، عنوان کرد: در ماجرای بارش برف اخیر نیز متأسفانه بخش قابل توجهی از درختان شهر آسیب دیدند. 

 

این فعال زیست محیطی ادامه داد: با وجود اینکه هیچ فردی مسئولیت این رخداد را نپذیرفت، اما بی‌تردید هرس نکردن به موقع درختان و همچنین ضعف آنها به علت عدم تغذیه آب و کود مناسب طی سالیان متوالی، باعث شکستن شاخه‌ها شد. 

 

این استاد دانشگاه با اشاره به همکاری فعالان محیط زیست و شهروندان در برف‌تکانی درختان و جلوگیری از آسیب بیشتر به فضای سبز اراک بیان کرد: علت آنکه دستگاه‌های مسئول از جمله شهرداری در بحث محیط زیست شهری کارنامه ضعیفی دارند را می‌توان قرار گرفتن افراد کم‌اطلاع در نهادهای مهم تصمیم‌گیری از جمله شورای شهر و پست‌های اجرایی شهرداری اراک دانست. 

 

وی خاطرنشان کرد: البته جوانان تحصیلکرده و متعهدی در خدمت شهرداری هستند که متأسفانه به علل مختلف به پست‌های مدیریتی راه پیدا نمی‌کنند و همواره مدیران شهری از بیرون مجموعه به سازمان تحمیل می‌شوند. 

 

مدیر کارگروه محیط زیست موسسه مردم‌نهاد کمیای سبز افزود: اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی در خصوص فضای سبز اراک یا عدم توجه کافی به مشکلات و چالش‌های این بخش، حاصل تحمیل مدیران از بیرون مجموعه به سازمان‌های مرتبط با فضای سبز شهرداری اراک است.

 

این استاد دانشگاه تاکید کرد: شورای شهر اراک به عنوان نمایندگان محلی مردم باید پیگیری های موثری داشته باشند و نواقص این بخش را مورد بررسی قرار دهند که متاسفانه شاهد بی توجهی نسبت به این موضوع هستیم. 

 

 

 
تگها: صبح محلات, ناآگاهی مسئولین, عامل تخریب, محیط زیست, مسئولیت, تخریب, درختان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *