پرداخت 49 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در محلات

31 فروردین 1398 کد خبر : 9886112052 | بازدید : 6087

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات گفت: 49 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی پارسال در این شهرستان پرداخت شد.

 

Image result for ‫اشتغال روستایی‬‎

 

به گزارش صبح محلات، «علی حسن زاده» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: تسهیلات پرداخت شده در قالب 40 طرح در زمینه های صنعت، صنایع دستی، کشاورزی و دامداری بوده است.

وی بیان کرد: با پرداخت این تسهیلات 80 فرصت شغلی جدید در محلات ایجاد شد.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات گفت : 52 طرح اشتغال روستایی با تسیبلات 120 میلیارد ریال پارسال به بانک های عامل معرفی شده است.

حسن زاده ادامه داد: منابع مالی تسهیلات مصوب محلات در بخش اشتغال روستایی، 26 میلیارد ریال بوده است.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات گفت: از 20 طرح اشتغال فراگیر معرفی شده به بانک 2 طرح با پرداخت 6 میلیارد ریال اجرا شده که زمینه اشتغال هفت نفر را فراهم کرد.

حسن زاده اظهار داشت: بیشترین تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توسط پست بانک، صندوق کارآفرینی، توسعه تعاون و بانک کشاورز پرداخت شده است.

وی بیان کرد: تاکنون 100 طرح در بخش اشتغال روستایی در این شهرستان بررسی و در سامانه کارا به ثبت رسیده و در مجموع برای این طرح ها بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات مصوب شده است. 

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات افزود: منابع مالی تخصیصی محلات در بخش اشتغال فراگیر، 116 میلیارد ریال است که 2 برابر مبلغ تخصیصی طرح به بانک معرفی شده است.

حسن زاده افزود: محلات در بخش پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بعد از آشتیان و کمیجان در جایگاه سوم استان قرار دارد.

محلات با 55 هزار نفر جمعیت با نرخ بیکاری هشت و یک دهم درصد، رتبه ششم استان مرکزی را به خود اختصاص داده اما از نظر تعداد دانش آموخته جویای کار در جایگاه سوم است.

 

 

 
تگها: صبح محلات, تعاون، کار و رفاه اجتماعی, شهرستان محلات, تسهیلات اشتغال روستایی, اشتغال, روستای مولد, تولید در روستا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *