با حضور معاون وزیر کار در محلات؛

تفاهم نامه سه جانبه برای رتبه بندی شرکت‌های تعاونی/سامانه رتبه بندي شركت هاي تعاوني رونمایی شد

23 تیر 1396 کد خبر : 988618003 | بازدید : 964

صبح محلات_همزمان با نشست سالانه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مديرعامل بانك توسعه تعاون و مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون در محلات، تفاهم نامه سه جانبه برای رتبه بندی شرکت‌های تعاونی منعقد و از سامانه رتبه بندی این شرکت‌ها رونمایی شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، همزمان با برگزاری نشست سالانه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مديرعامل بانك توسعه تعاون و مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون برگزار شد، ضمن انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون برای رتبه بندی شرکت‌های تعاونی از سامانه رتبه بندی اعتباری این شرکت‌ها نیز رونمایی شد.

 

مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون؛
180 مولفه برای رتبه بندی شرکت‌های تعاونی با بررسی سامانه‌های رتبه بندی بین المللی انتخاب شده اند

مهدی حسین نژاد مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون در این مراسم گفت: متاسفانه برخی از شركت‌ها با ارائه گواهينامه‌هاي ضمانت غير معتبر به شركت‌ها، در سیستم اعتباری شرکت‌ها خلل ایجاد می‌کنند که جلوگیری از ایجاد این خلل نیازمند ساماندهی و رتبه بندی اعتباری شرکت‌های تعاونی ست.

وی ادامه داد: پس از مطالعه كارشناسان بر سامانه‌هاي رتبه بندي بين المللي و بررسی و استخراج ١٨٠ مولفه، سامانه‌اي با رويكرد توانمندسازي تعاوني ها طراحي شده که مي تواند كمك بسياري به دولت و تعاوني‌ها کند.

حسین نژاد، یکی از خصوصیات سامانه اعتبار تعاونی‌ها را راستی آزمایی عنوان و فزود: شركت‌هاي تعاوني از امروز مي‌توانند در اين سامانه ثبت نام و پس از دو مرحله ارزیابی و راستی آزمایی توسط كارشناسان از وضعیت اعتباری خود آگاه شود ضمن اینکه جمع بندی ضعف‌هاي حاصله نیز به منظور توانمند سازي به مبادي ذيربط ارجاع داده مي‌شود.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در پايان با اشاره به جامعيت اين سامانه در كشور خاطر نشان کرد: پس از زتبه بندی تعاوني‌ها در سامانه، صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون ميزان خدمات و تضمين‌هاي خود بر مبناي رتبه اعتباری تعاونی‌ها را به سازمان‌هاي طرف تفاهم اعلام خواهد کرد که این امر زمینه سهولت برای ارائه خدمات به دستگاه‌ها را فراهم خواهد کرد.

 

رتبه بندی 750 تعاونی در سال جاری

فعالیت بالغ بر يكصد هزار تعاوني و اتحاديه در گرايش‌هاي اقتصادي مختلف نظير صنعت، معدن، كشاورزي، خدمات و بازرگاني و همچنين نگاه كلان كشور بر توسعه بخش تعاون، ايجاد انگيزه سرمايه گذاري و ارائه خدمات، موضوع رتبه بندي تعاوني‌ها به منظور ارائه خدمات و شناسايي شركت هاي داراي ظرفيت و فعال در بخش تعاون را نمایان کرد و این نیاز منجر به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و همچنین رونمایی از سامانه رتبه بندی اعتباری این شرکت‌ها شد.

اين رتبه بندي مي‌تواند با معرفي شركت هاي كارا و بهره ور، ارائه خدمات را به بخش تعاون هدفمند کند.

همچنين در تفاهم نامه دو جانبه ديگري ميان صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد، شركت‌هاي تعاوني معرفي شده از سوي معاونت تعاون توسط صندوق رتبه بندي شوند تا در هر سال شركت هاي تعاوني برتر بر اساس رتبه بندي شناسایی و معرفی شوند.

اين تفاهم نامه در مرحله نخست اجرا مي بايست در سال ١٣٩٦تعداد ٧٥٠ تعاوني كشور را تحت پوشش و ارزیابی قرار دهد.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, صندوق ضمانت سرایه گذاری تعاون, رونمایی از سامانه رتبه بندی تعاونی ها, معاون وزیر کار, انعقاد تفاهم نامه سه جانبه, بانک توسعه تعاون, نشست سالانه صندوق ضمانت توسعه تعاون

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *