پایتخت سنگ ایران و ظرفیت هایی که توجه جدی مسئولین را می طلبد

افتتاح دو کارخانه مدرن سنگ جهان در محلات/کارخانه تولید کاغذ از ضایعات سنگ تا سال آینده در کشور بهره برداری می شود

25 مهر 1396 کد خبر : 988619463 | بازدید : 4308

صبح محلات_فرماندار شهرستان محلات گفت: محلات پایتخت سنگ ایران است و به زودی دو کارخانه مدرن جهان در محلات به بهره برداری خواهد رسید.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات؛ علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات، در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران-نیم ور که در شهرستان محلات برگزار شد، ضمن خیر مقدم گویی به فعالان بخش سنگ، مسئولین و حاضران گفت: نمایشگاه سنگ محلات یکی از رویداد های بی نظیر منطقه و مهمترین رویداد صنعت سنگ در کشور است.

 

 

محلات افتخار کشور و پایتخت سنگ ایران است/تجلی هنر سنگ محلات در صحن حضرت زهرا(س)

 

زینی‌وند اظهار کرد: محلات پایتخت سنگ ایران است و به زودی دو کارخانه مدرن جهان در محلات به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: هنر نمایی فعالان بخش سنگ شهرستان محلات بر کسی پوشیده نیست، نمونه بارز این هنرنمایی در ستون های صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف تجلی یافته است.

 

وجود ۱۲ درصد ذخایر سنگ تراورتن جهان و 60 درصد ذخایر سنگ تراورتن کشور در محلات

 

فرماندار شهرستان محلات تصریح کرد: نزدیک به ۶۰ درصد سنگ تراورتن ایران و ۱۲ درصد ذخایر سنگ تراورتن جهان در شهرستان محلات وجود دارد.

 

زینی‌وند افزود: رکود در بخش ساختمان و بازار سنگ ضربه مهلکی به این صنعت وارد کرد به گونه‌ای که در حال حاضر شاهد انباشت سنگ‌های فراوری شده در کارخانجات فراوری سنگ هستیم و به علت بلا بودن قیمت تمام شده سنگ های فرآوری شده نیز توان رقابت در بازار جهانی را نداریم.

 

احداث کارخانه تولید کاغذ از ضایعات سنگ/توجه به صنایع جانبی سنگ برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر

 

فرماندار شهرستان محلات با اشاره به تصاحب بازار منطقه توسط ترکیه بیان کرد: برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنعت سنگ در حال حرکت به سمت صنایع جانبی سنگ هستیم و در حال حاضر احداث دو کارخانه تولید کاغذ از ضایعات سنگ در دستور کار قرار دارد که یکی از این واحدها تا آغاز سال جدید به بهره برداری خواهد رسید.

 

زینی‌وند اظهار کرد: شهرستان محلات در حوزه گل و گیاه و پرورش ماهیان زینتی نیز از پتانسیل‌های ویژه‌ای برخوردار است که می‌توان آن‌ها را در  جهان کم نظیر دانست.

 

وی خاطر نشان کرد: پتانسیل دیگر شهرستان محلات مربوط به حوزه گردشگری است که توجه ویژه مسئولین در این بخش را می‌طلبد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نمایشگاه سنگ نیم ور, کارخانه تولید کاغذ از ضایعات سنگ, فراوری سنگ خام, پتانسیلهای ویژه شهرستان محلات, ایجاد ارزش افزوده بیشتر

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *