رسالت خطير هنرمندان حفظ فرهنگ و انتقال آن به نسل‌های آينده است

19 شهریور 1396 کد خبر : 988618827 | بازدید : 3412

رييس رسانه ملی گفت: در حاليكه نظام سرمايه‌داری با سو استفاده از ابزار رسانه برای تخريب فرهنگ و هويت توليد ثروت می‌كند اما راديو و تلويزيون متعهد به اخلاق و فرهنگ است.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، رییس سازمان صداوسیما گفت: در حالیكه نظام سرمایه داری با سو استفاده از ابزار رسانه برای تخریب فرهنگ و هویت تولید ثروت می كند اما رادیو و تلویزیون متعهد به اخلاق و فرهنگ است.

 

دكترعلی عسكری كه در حاشیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیو تلویزیونی مراكز در نشستی صمیمی با هنرمندان سخن می گفت افزود: تولیدات به اصطلاح بازاری سرمایه داری به واقع تخریب هویت و فرهنگ ملت ایران را هدف گرفته است و باید به آن توجه كرد.

 

رییس رسانه ملی تصریح كرد: تولیدات اخلاقی و فرهنگ ساز ماموریت جدی رسانه ملی است و امیدواریم با همكاری شما اعضای خانواده صداوسیما اثرگذاری خوبی بر فرهنگ و اخلاق جامعه داشته باشیم.

 

وی جایگاه هنرمندان را در ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و جذب مخاطبان بسیار حساس و خطیر برشمرد و گفت: هنرمندان با خلق جاذبه های هنری می توانند مخاطبان بیشتری را با تلویزیون همراه كنند.

 

دكتر علی عسكری اظهارداشت: هنرمند واقعی كسی است كه با شناخت از فرهنگ ، متعهدانه و دلسوزانه با تولید آثار فاخر بر ذهن مخاطب اثرات عمیقی برجای گذارد و زمینه رشد و تعالی را فراهم می كند.

 

رییس سازمان صداوسیما با اشاره به كاركرد فرهنگ ساز رادیو و تلویزیون گفت: صداوسیما متعهد به اخلاق و فرهنگ است و باید فرهنگ غنی اسلامی ایرانی را به عنوان میراثی گرانبها با زبان هنر به نسل های بعدی منتقل كند.

 

دكتر علی عسكری با اشاره به آمار 30 درصدی مخاطبان رادیو تصریح كرد: خوشبختانه آمار مخاطبان این رسانه ماندگار در كردستان به 47 درصد می رسد.

 

در ابتدای این جلسه هنرمندانی از جمله داریوش فرهنگ ، قطب الدین صادقی ، مرضیه برومند ، جلیل عندلیبی ، مریم شیرزاد ، منصور ضابطی به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرهایشان پرداختند.

 

در این جلسه كه جمعی از خانواده های سرداران شهید دفاع مقدس استان كردستان حضو داشتند فرزندان شهید كاوه و آبشناسان ضمن تشكر از هنرمندان به دلیل تولید آثار فاخر قدردانی كردند.

 

قطب الدین صادقی كارگردان وبازیگر ایجاد ارتباط با مردم و تولیدفرهنگ وهنررا از وظایف صداوسیماعنوان كردو گفت: با توجه به اینكه بخش اعظمی از تولیدات در اختیار صداوسیماست باید به كیفیت آثار تولیدشده توجه ویژه شود و این مستلزم كمك همه جانبه صداوسیما از سوی دستگاه های مختلف فرهنگی است.

 

مرضیه برومند كارگردان سینما و تلویزوین هم با اشاره به ورود سرمایه داران به بازارعرصه فرهنگ و آثار تخریبی فراوان آن ، نقش صداوسیما را بسیار ویژه عنوان كرد و گفت: من از شما به عنوان رییس سازمان صداوسیما می خواهم با قدرت وارد عرصه شوید وسلطه نظام بازار بر عرصه فرهنگ و هنر را بشكنید و ماهنرمندان قطعا در این مسیر با شما خواهیم بود.

 

آقای جلیل عندلیبی آهنگساز كردستانی نیز گفت: موسیقی سالم نقش هوای تازه را برای مخاطب بازی می كند و باید رسانه ملی به آن توجه ویژه داشته باشد.

 

وی افزود: باید هنرمندان در عرصه موسیقی و صداوسیما دست به دست هم دهند و جلوی موسیقی مبتذل را بگیرندو تولیدات فاخر موسیقی را به مخاطبان هدیه كنند.

 

سركار خانم شیرزاد از صداپیشه های قدیمی رادیو و تلویزیون با اشاره به حساسیت كار در رسانه ملی گفت: می خواهم در اینجا انتقادی را به صورت صریح مطرح كنم و آن اینكه چرا كسانی كه در رسانه ملی دلسوزانه كار می كنند كمتر مورد توجه قرار می گیرند در صورتی كه باید به آنها توجه ویژه شود.

 

رییس رسانه ملی این انتقاد خانم شیرزاد را سخن طلایی عنوان كردو گفت: اگر به این سخن توجه ویژه شود بسیاری از مشكلات ما در عرصه رسانه حل می شود.

 

آقای بیژن ذوالفقار نسب از پیشكسوتان ورزش كردستان در سخنانی خواستار توجه جدی تر به قهرمانان ورزش كردستان شد و گفت : ظرفیت های عظیمی در این استان در عرصه ورزش وجود دارد كه می توان از آن ها بسیار بهتر استفاده كرد.

 

آقای ثابتی در ارتباط با اهمیت موسیقی با مردم گفت: باید از موسیقی به عنوان پل ارتباطی با مردم خیلی بهتر استفاده شود.

 

دختر شهید كاوه از شهدای برجسته استان كردستان نیز با تشكر از تلاش های صداوسیما و هنرمندان در دفاع از فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: از شما هنرمندان تقاضا می كنم همچنانكه به مقوله فرهنگ حساس هستید و ارزش های انقلاب كه خون های زیادی برای آن ریخته شده است همواره توجه داشته باشید.

 

پسر شهید آبشناسان هم با تشكر از رسانه ملی از تولید سریالی درباره شهید آبشناسان در آینده نزدیك خبر داد و گفت: از صداوسیما به دلیل این توجه تشكر می كنم و امیدوارم برای دیگرشهدای عرصه دفاع مقدس نیز چنین كارهای صورت بگیرد.
تگها: صبح محلات, رسالت, خطير, هنرمندان, حفظ فرهنگ, انتقال, نسل‌, آينده

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *