پيام وزيرآموزش و پرورش به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم

14 اردیبهشت 1396 کد خبر : 988616909 | بازدید : 1829

وزيرآموزش و پرورش به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در ارديبهشت سال 96 پيامي صادر كرد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل ازروابط عمومي اموزش وپرورش شهرستان محلات، متن كامل پيام دكتر فخرالدين دانش آشتياني به شرح زير است:

 

«به نام‌آن يگانه عليم»

 

«بهار»كه به ميانه مي رسد، در اُرديبهشتي ترين روزهاي سال، نمادين روزي در تقويم يادها و خاطره ها نقش مي‌بندد كه مزيّن به زيور علم و زينت معلّم است.

 

بار ديگر «دوازدهم ارديبهشت» با تمام آرايه هاي بهشتي از راه مي رسد و صحيفه سبز معرفت با نسيم نور ورق مي‌خورد. از آنجا كه تمام ايرانيان در هر جاي و جايگاهي، دانش و بينش خود را وامدار تلاش معلمان و مربيان مي‌دانند، در چنين ايّامي به پاس مساعي اين قشر فهيم و فرهيخته به پا مي خيزند و آيين پاسداشت معلّم و معلّمي را به پا مي دارند.

 

درگراميداشت هفته معلم كه مزين به نام «علّامه شهيد، مرتضي مطهري» (ره ) است، بايد اين توجه مجدد را معنا بخشيم و از خِردورزي، آزادانديشي، دانش پژوهي و دين مداري او به عنوان يك « معلّمِ مصلح » بياموزيم و بياموزانيم.

 

به يقين جامعه كنوني ما بيش از هر زمان ديگر نيازمند «تسرّي خِرَد» و «تسلّط اخلاق»است؛ و بي گمان اين مهّم زماني تحقق مي يابدكه همگان براي ساحت ارزشمند تعليم و تربيت و جايگاه ارجمند معلّم و مربي، فراتر ازآيين‌ها و عادات رسمي، شأن و منزلت قائل شده، مسيري را طي كنندكه مقوله خطير آموزش و پرورش به «گفتمان ملّي» تبديل شود.

 

اينجانب بر اين باورم كه تعالي و توسعه آموزش و پرورش جز در سايه مساعي همه جانبه مردم و حاكميت و تقسيم كار ملّي محقق نخواهد شد و انگيزه‌مندي و رضايت شغلي معلمان كه دولت تدبير و اميد مجدّانه به دنبال تحقق آن بوده و هست، از مهم ترين شاخص هاي موفقيت و پيشرفت آموزش و پرورش است.

 

درپايان ضمن قدرداني از زحمات وتلاش هاي شما فرهنگيان عزيز و تبريك اين ايام فرخنده، اميدوارم در سالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب به نام «اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال» نامگذاري شده است، ‌در سايه سار همدلي، همزباني وهمياري عموم هموطنان عزيز، به ويژه شما آموزگاران، دبيران، مربيان و مديران ساعي و صبور و نيز حضور سازنده‌تان در تمامي عرصه ها، ‌به ويژه در عرصه سرنوشت ساز «انتخابات 29 ارديبهشت»، بار ديگر شاهد تبلور بلوغ سياسي و تجلّي نبوغ اجتماعي ايرانيان هميشه سربلند درتعميق و توسعه عنصرحيات بخش و سعادت آفرين «مردم سالاري ديني» باشيم
تگها: صبح محلات, پيام, وزير, آموزش و پرورش, هفته بزرگداشت, مقام معلم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *