فیلم «بادیگارد» را واقعا دوست دارم/ حضور جوانان با استعداد در جشنواره فجر بهترین اتفاق سینمایی سال گذشته بود/امیدوارم در سال جدید بحث بیمه و مالیات و سایر مشکلات سینما و هنرمندان برای همیشه حل شود

8 فروردین 1395 کد خبر : 988614225 | بازدید : 22075

کارگردان سینمای ایران گفت: من تمام فیلم های سال ۹۴ را ندیدم و نمیتوانم نظر قطعی بدهم اما فیلم بادیگارد را واقعا دوست داشتم .این فیلم درباره آدم هایی که ما بعضا شاید تفکرات مختلفی نسبت به آنها داشته باشیم نگاه صادقانه ای داشت.

 

 

به گزارش صبح محلات؛ پوران درخشنده کارگردان سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا  اظهار داشت: من تمام فیلم های سال ۹۴ را ندیدم و نمیتوانم نظر قطعی بدهم اما فیلم بادیگارد را واقعا دوست داشتم .این فیلم درباره آدم هایی که ما بعضا شاید تفکرات مختلفی نسبت به آنها داشته باشیم نگاه صادقانه ای داشت.

 

کارگردان فیلم "هیس دخترها فریاد نمی زنند" گفت: این فیلم توانست  به درستی و کامل شخصیت مورد نظر را تشریح کند ،به طوری که تمام اتفاقاتی که برای  این کاراکتر امکان دارد که به صورت روزمره بیافتد را به مخاطب نشان دااد؛ در مقابل فیلم هایی را دیدم که بیشتر به دنبال معلول بودند تا علت چون نقش تحقیق و پژوهش در آن به درستی ایفا نشده است.کارهایی که برای مردم تولید می شود باید با دقت فراوانی به آن توجه شود تا بحث و گفت و گوی درباره فیلم در بطن جامعه اتفاق بیافتد تا موضوع فیلم به چالش کشیده شود.

 

کارگردان سینمای ایران همچنین درباره بهترین و بدترین اتفاق سینمای سال اذعان داشت: بهترین اتفاق از نظر من در جشنواره فجر بود.اتفاق بزرگی که در جشنواره فجر رخ داد این بود که حضور جوانان با استعداد در جشنواره نمود خیلی زیادی داشت.بدترین اتفاق سینمای سال هم  می توان گفت از دست دادن عزیزانی بود که در سال جدید در کنار ما و سینمای ایران نیستند و فقدان آنها برای سینما حیف است.

 

پوران درخشنده گفت: من امیدوارم تمام کسانی که در سینمای ایران دست اندر کار هستند و به هر  طریقی می توانند به سینما کمک کنند تلاش داشته باشند تا مصوبه ای در مجلس تصویب شود که سینما به عنوان یک صنعت شناخته شود، تا از این طریق هنرمندان و سینما گران بتوانند به حقوق حقه خود برسند.سینمای ایران همچنان خدماتی است و هنوز به عنوان صنعت از آن یاد نمی شود.

 

وی در پایان اظهار داشت: در سینمای ما هنوز یک قانون جزئی مثل کپی رایت رعایت نمی شود و این موضوع در تولید فیلم در زمینه های مختلف ضربه وارد می کند.امیدوار هستم که در سال جدید بحث بیمه و مالیات و همچنین مشکلات سینمای ایران و هنرمندان برای همیشه حل شود.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, پوران درخشنده, سینمای ایران, کارگردان, بادیگارد, فیلم بادیگارد, جشنواره فیلم فجر, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها