جراحی وسواس برای نخستین بار در خاورمیانه

11 آبان 1396 کد خبر : 988619605 | بازدید : 848


عضو گروه ویژه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشک ایران گفت: هفته گذشته برای نخستین بار در کل خاورمیانه، اولین جراحی ساده مغزی برای درمان وسواس بسیار شدید در ایران با موفقیت انجام شد.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور پرورش عضو گروه ویژه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست خبری جراحی وسواس که در بیمارستان حضرت رسول‌ اکرم برگزار شد گفت: تاکنون بیش از 500 جراحی برای درمان مشکلات حاد مغزی همانند پارکینسون در این مرکز انجام گرفته است.

پرورش ادامه داد: هفته گذشته برای نخستین بار در خاورمیانه، اولین جراحی ساده مغزی برای درمان وسواس بسیار شدید در این مرکز با موفقیت انجام شده است.

عضو گروه ویژه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: جراحی وسواس در کشورهای اروپایی یکصد و 50 هزار پوند، در آمریکا نزدیک به 250 میلیون دلار و در ایران با حمایت‌های بیمه تنها به قیمت 8 میلیون تومان انجام می‌گیرد؛ هزینه‌ای که علاوه بر جراحی وسواس شامل سایر جراحی‌ها همچون پارکینسون با روش نوین و خاص شامل می‌شود.

 این عضو گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به روش جراحی درمان وسواس، بیان کرد: قیمت این جراحی در ایران تنها نیم درصد هزینه های آن در سایر جهان است و در این روش ( الکترو تاکسید ) بیمار حین جراحی کاملا هوشیار است و در همان حالت با شناسایی محل دقیق اختلال، الکترودهای یک و نیم میلی موقتی کارگذاری می شود که درصورت جواب دهی بیمار به درمان حتی در همان حین جراحی بعد از مدتی این الکترودها ی موقتی از مغز خارج و الکترودهای دائمی برای تحریک لایه های عمقی مغز کار گزاری و فعال می‌شوند.
همه وسواسی‌ها جراحی نمی‌شوند

 پرورش یادآور شد: البته همه وسواسی‌ها را جراحی نمی‌کنیم بلکه روش درمان جراحی وسواس که بیش از ۸۰ درصد موفقیت آمیز است، فقط برای بیمارانی با درصد وسواسی بسیار شدید و غیر قابل درمان با دارو انجام می شود.

 وی خاطر نشان کرد: به طور کلی آمار عوارض این گروه از جراحی‌های انجام شده به روش الکترو تاکسید در جهان به گونه ای است که تقریبا 8 درصد جراحی ها به عفونت می‌انجامد درحالیکه به علت استفاده از بهترین تجهیزات و به کارگیری جدیدترین روش‌های به روز و استاندار در ایران، میزان عوارض بعد از این جراحی ها زیر نیم درصد است.
تگها: صبح محلات, جراحی, وسواس, نخستین بار, خاورمیانه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *