کمبود زیرساخت های نخبه پروری در کشور

10 اسفند 1395 کد خبر : 988616031 | بازدید : 616

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های نخبه‌پروری در کشور کافی نیست.

به گزارش صبح محلات به نقل ازایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در آئین افتتاح کتابخانه خیرساز بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در ساوه اظهار کرد: مدارس نخبه‌پرور موجود در جامعه جوابگوی نیاز دانش‌آموزان نخبه نیست و باید خیرین در این حوزه نیز ورود کنند.

 

وی بیان کرد: نباید نخبگان جامعه ما در مدارسی تحصیلی کنند که از زیرساخت‌های علمی و آموزشی کافی برخوردار نیست و نباید همان کتابی را بخوانند که دانش‌آموزان معمولی می خوانند.

 

منصوری تصریح کرد: اگر مدارس کشور را به تولید تفکر و به مرکز نخبه‌پروری تبدیل کرده و زیرساخت های لازم را برای نخبه پروری ایجاد کنیم، قطعا توسعه علمی و پیشرفت کشور را رقم زده ایم.

 

وی با اشاره به اقدام بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در ساخت این کتابخانه گفت: این بنیاد در راستای اعتلای ایران اسلامی در حوزه علمی قدم بر می دارد و به کیفیت آموزش در کشور کمک شایانی کرده است.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: توزیع عادلانه امکانات آموزشی در تمامی نقاط کشور موجب شده است که شاهد کسب رتبه های برتر علمی از شهرستان‌ها باشیم.

 

به گزارش ایسنا، معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز گفت: شهرستان ساوه رتبه برتر استان مرکزی را در حوزه خیرین مدرسه‌ساز کسب کرده است و در سطح کشور نیز از رتبه بالایی برخوردار است.

 

محمد بهاروند افزود: خیرین این شهرستان تاکنون بیش از 30 میلیارد تومان در حوزه مدرسه سازی تعهد کرده‌اند و این رویه همچنان ادامه دارد.

 

وی با تقدیر از اقدام بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در ساخت کتابخانه‌ای ویژه دانش‌آموزان در ساوه گفت: فعالیت این بنیاد علمی موجب ارتقای وضعیت تحصیلی و کیفیت تحصیل دانش‌آموزان شده است.

 

به گزارش ایسنا، این کتابخانه خیرساز در زمینی به مساحت 500 متر مربع، مشتمل بر سالن‌های مطالعه تفکیکی دختران و پسران و برخوردار از مخزن کتب مرجع و ظرفیت نگهداری بیش از 6 هزار جلد کتاب با صرف هزینه‌ای بالغ بر 500 میلیون تومان احداث شده است که با حضور رئیس بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستانی به بهره برداری رسید.
تگها: صبح محلات, کمبود, زیرساخت, نخبه پروری, کشور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *