ایران به هیچ وجه موشکی به یمن نداده است/ همه بیت‌المقدس پایتخت فلسطینی‌ها هست و خواهد بود

26 آذر 1396 کد خبر : 9886110516 | بازدید : 2255

مشاور مقام معظم رهبری گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ‌وجه موشکی به یمن نداده است.

به گزارش صبح محلات به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان؛ علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در حاشیه مراسم پانزدهمین گردهمایی معاو‌نان پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اظهارات اخیر نیکی‌ هیلی مبنی براینکه موشک‌هایی که یمن به سمت عربستان پر‌تاپ کرده بود را ایران داده است با بیان اینکه ما بالاخره متوجه نشدیم این خانم که نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد است، متخصص اموربین‌الملل است یا متخصص تحقیق  در امور موشکی؟ اظهارات داشت: وی گفته ایرانی‌ها موشک را فرستادند،  از کجا این را می‌دانند؟ این فقط یک ادعاست.

 

ولایتی درباره نیکی هیلی گفت: مشکل این نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد این است که حداقل اطلاعات و علم لازم را برای اینکه در صحنه بین‌المللی درست حرف بزند ندارد و آدمی است ادب را رعایت نمی‌کند؛ هیلی مانند ر‌ئیسش که او را به آنجا فرستاده بدون پایه و اساس رفتار می‌کند، به گونه‌ای که متخصصین مسائل بین‌الملل با پوزخند به این سخنان نگاه می‌کنند.

 

وی با تاکید براینکه سخنان هیلی در مورد ارسال موشک از ایران به یمن سخنان بی‌ارزشی است گفت: به هیچ‌وجه جمهوری اسلامی ایران موشکی به یمن نداده است.

 

فرانسه از ابتدای انقلاب کمترین صداقت نشان داده است

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در خصوص برگزاری تجمع منا‌فقین در پاریس با مجوز دولت فرانسه با اشاره به اینکه متاسفانه فرانسه از ابتدای انقلاب تا به حال کمترین صداقت را نشان داده است اظهار کرد: آنها از عده‌ای مزدور به عنوان منا‌فق که فسیل‌ هستند و از چند دهه قبل به واسطه خیانتی که به کشورشان کردند و به آنجا گریخته‌اند حمایت می‌کند.

 

وی با بیان اینکه گویی برای هر کس که به کشور جمهوری اسلامی ایران خیانت کرده فرانسه یکی از پناه‌گاه‌ها است اظهار کرد: که این به معنای تشویق افراد خائنی است که برای وطن‌شان ایجاد مشکل کرده‌اند البته آنها الان این یک اسلحه کهنه و بی‌مصرفی‌ هستند که خاصیت خود را از دست داده‌اند.

 

رئیس جمهور فرانسه نو‌چه تر‌امپ در اروپا است

ولایتی تاکید کرد: اگر فرانسه‌ها می‌‌خواهد به دنبال یک حیثیت بین‌المللی باشند، نباید اینگونه تابع محض آمریکایی‌ها باشند که هرچه تر‌امپ می‌گوید رئیس جمهور فرانسه‌ هم عیناً آن را تکرار کند.

 

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور فرانسه در حقیقت نو‌چه تر‌امپ در اروپا است و حرف‌های وی را تکرار می‌‌کند.

 

نه عربستان و نه رژیم صهیو‌نیستی عددی نیستند که بتوانند کاری علیه ایران انجام دهند

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌المللی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید عربستان سعودی بتواند اجما‌عی با رژیم صهیو‌نیستی علیه ایران در منطقه به وجود بیاورد، گفت: نه عربستان سعودی و نه رژیم صهیو‌نیستی عددی نیستند که بتوانند کاری علیه ایران انجام دهند و ارتباط این‌ها هم مربوط به امروز و دیروز نیست؛ از همان ابتدای تاسیس رژیم صهیو‌نیستی در سرزمین فلسطین و اشغال این کشور، این وا‌بستگان به غرب از جمله رژیم سعودی ارتباطات پشت صحنه و پنهانی را با صهیونیست‌ها داشتند.

 

عربستان با تکیه بر صهیونیست‌ها نهایت ضعف در دیپلماسی‌شان را نشان می‌دهند

وی با بیان اینکه عربستان اکنون ارتباط با غرب را آشکار کرده است اظهار داشت: دلیل این آشکار کردند این است که در جاهای دیگر به بن‌بست رسیدند و این نهایت ضعف در دیپلماسی است که اینها تصور می‌کنند با تکیه بر صهیونیست‌ها می‌‌توانند مشکل‌شان را حل کنند؛ صهیونیست‌ها اگر توان داشتند در مقابل خط مقاومت بایستند به دور شهرک‌هایشان دیوارهای مرتفع نمی‌کشیدند.

 

همه بیت‌المقدس پایتخت فلسطینی‌ها هست و خواهد بود

ولایتی در پاسخ به سوال حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مبنی بر نامه 20 تشکل دانشجویی به رئیس جمهور در خصوص سکوت ایران درباره پذیرش تقسیم قدس در اجلاس ترکیه گفت: رئیس جمهور ما هر کجا که مجال بوده راجع به فلسطین سخن بگوید کاملا از آن حمایت کرده و علیه صهیونیست‌ها و اشغال سرزمین‌های اشغالی سخنان روشنی را در مذاکرات مختلف و در سخنرانی‌های گوناگون گفته است ولی بدون تردید فلسطین متعلق به فلسطینی‌هاست و کل قدس، کل بیت‌المقدس پایتخت فلسطینی‌ها خواهد بود.

 
تگها: صبح محلات, ایران, موشکی, یمن, بیت‌المقدس, پایتخت, فلسطینی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *