حذف کنکور در دستور کار قرار گرفت/ گردش مالی کنکور به سازمان سنجش ارتباطی ندارد

21 آذر 1396 کد خبر : 9886110410 | بازدید : 423

غلامی با اشاره به اینکه حذف کنکور در دستور کار قرار گرفته است اظهار کرد: در بحث سوابق تحصیلی دانشجویان محدودیت وجود دارد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره پژوهش در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حذف کنکور در دستور کار قرار گرفته است اظهار کرد: در بحث مربوط به سوابق تحصیلی دانشجویان محدودیت وجود دارد ولی قطعا در سهمی که از طریق آزمون برای پذیرش داوطلبین در نظر گرفته می‌شود تاثیرگذار است.

 

غلامی با بیان اینکه برنامه‌ای داریم که کنکور به روش جدیدی از گزینش دانشجو تبدیل شود اظهار کرد: ضرورتا این برنامه باید از آموزش و پرورش شروع شود.

 

وی با تاکید براینکه کاملا مشخص است که مدل آزمون سراسری را نخواهیم داشت خاطرنشان کرد: باید آموزش و پرورش برنامه لازم را برای آماده‌سازی دانش‌آموزان و ارزیابی سوابق تحصیلی داشته باشد.

 

وزیر علوم بیان کرد: به نظر من باید هر چه زودتر به دانش آموزان اطلاع‌رسانی شود که براساس چه معیاری در آینده قرار است انتخاب رشته کنند.

 

غلامی در ادامه در خصوص اینکه تعاونی سازمان سنجش از وجود کنکور نفع می‌برد اظهار داشت: سازمان سنجش مجری قانون است و مصوبات را اجرا می‌کند.

 

وی بیان کرد: این مجموعه تمامی برنامه‌هایی را که تنظیم شده را اجرا می‌کند و ۸۵ درصد امتیاز از طریق سوابق آموزشی دانش آموزان استخراج می‌شود، البته حجم زیادی از کار را برعهده این سازمان گذاشته است.

 

وزیر علوم گفت: مباحثی راجع به گردش مالی کنکور مطرح شده که این مباحث به سازمان سنجش ارتباطی ندارد.

 

غلامی در خصوص تغییر مدیریت در دانشگاه‌ها گفت: تغییر مدیریت یک روند طبیعی است و براساس شرایط پیش می‌آید و با توجه به سیاست‌های موجود ممکن است در بین مدیران برخی برای اداره دانشگاه مجهزتر و قوی‌تر باشند و انتخاب شوند و این مسئله یک روند طبیعی است.

 

 
تگها: صبح محلات, حذف کنکور, دستور کار, گردش مالی, کنکور, سازمان سنجش, ارتباطی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *