دادستان کل کشور به دنبال بستن فضای مجازی نیست/ دولت اجازه ایجاد محدودیت در فضای سیاسی را نمی‌دهد

17 مهر 1396 کد خبر : 988619324 | بازدید : 831

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کانال‌های ضد انقلاب با کانال‌های سیاسی کاملا متفاوت هستند و دولت اجازه ایجاد محدودیت در فضای سیاسی را نمی‌دهد.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش روز جهانی پست که امروز(دوشنبه) برگزار شد، با اشاره به برخورد قضایی دادستانی کل کشور با شبکه پیام رسان تلگرام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این برخورد مربوط به موضوع کانال های ضد انقلاب در فضای مجازی است که مردم از  این کانال ها ابراز نارضایتی کرده اند.

 

وی با بیان اینکه دادستان کل کشور به دنبال بستن فضای مجازی نیست، افزود: هدف این کانال‌های ضد انقلاب برهم زدن آرامش روانی مردم است و بر این اساس دادستان کل کشور طی اظهاراتی نظر خود را ابلاغ کرد.

 

راه‌اندازی دعوای رسانه‌ای بین مجموعه‌های نظام هدف کانال‌های ضد انقلاب

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کانال‌های ضد انقلاب تلگرامی به دنبال راه انداختن دعوای رسانه ای بین دو مجموعه نظام هستند که این موضوع  تهدیدی برای امنیت عمومی کشور و نگران کننده است.

 

وی افزود: ما از گردش آزاد اطلاعات استقبال می کنیم و در این زمینه نیز با دادستانی کل کشور در تعامل هستیم.

 

 آذری جهرمی با اشاره به اینکه پخش شایعات در کانال های ضد انقلابی موجب می‌شود تا مردم فکر کنند که مجموعه های نظام با یکدیگر درگیر هستند، گفت: فضای مجازی نباید امنیت روانی جامعه و مردم را بر هم زند. این به نفع امنیت کشور نیست و باید این مشکل را با جدیت پیگیری کنیم تا کانال های مخالف جمهوری اسلامی ایران از دسترس خارج شوند.

 

وی در رابطه با مخالفت دولت با فیلترینگ کانال‌های سیاسی نیز افزود: کانال‌های ضد انقلاب با کانال‌های سیاسی کاملا متفاوت هستند و دولت اجازه ایجاد محدودیت در فضای سیاسی را نمی‌دهد و ما نیز موافق محدودیت در فضای مجازی نیستیم.

 

آذری جهرمی گفت: اختلاف در مورد فعالیت تلگرام وجود ندارد، چراکه این برنامه را خود مردم انتخاب کرده اند و ما نیز به نظرات آن‌ها احترام می‌گذاریم.
تگها: صبح محلات, دادستان, کل کشور, فضای مجازی, دولت, اجازه, محدودیت, فضای سیاسی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات