توصیه رئیس پلیس راه ناجا به شهروندان برای سفر در تعطیلات عید فطر

5 تیر 1396 کد خبر : 988617728 | بازدید : 2036

رئیس پلیس راه ناجا با اشاره به آغاز طرح تابستانه و نیز همزمانی آن با تعطیلات عید سعید فطر، از هموطنان خواست ضمن برنامه‌ریزی و مدیریت سفر به توصیه‌های پلیس، توجه کنند.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار حمیدی رئیس پلیس راه ناجا در تشریح این خبر، با اشاره به تقارن عید سعید فطر و آغاز تعطیلات تابستانی، اظهارداشت: تا ۱۰ روز آینده، با افزایش حجم ترافیک در محور‌های شمالی، جاده‌های استان تهران و البرز به سمت شمال کشور مواجه خواهیم بود، بنابراین به هموطنانی که قصد سفر دارند، توصیه می‌کنیم، سفرشان را به زمان پیک سفر‌های عید فطر موکول نکنند.

 

وی با اشاره به اینکه محور‌های هراز، چالوس و فیروزکوه ظرفیت بالایی برای تردد ندارند، گفت: در صورت اشباع، شاهد کندی شدید حرکت خواهیم بود و در زمان پیک ترافیک بهتر است، مسافران این مسیر‌ها را برای تردد انتخاب نکنند.

 

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: همکاران پلیس راهور، برای تسهیل تردد در جاده ها، محدودیت‌هایی را ایجاد کرده‌اند و احتمالا در دو مرحله جاده چالوس به سمت شمال یک طرفه خواهد شد، اما این محدودیت کفایت نمی‌کند؛ تجربه سال‌های گذشته نشان داده مسافران نباید زمان برگشت خود را به روز‌های پایانی تعطیلات موکول کنند.

 

خروج از جاده به علت خستگی، ۴۰ درصد تصادفات تابستانی

 

رئیس پلیس راه ناجا با بیان اینکه طبق آمار، ۴۰ درصد از تصادفات تابستانی مربوط به خروج خودرو‌ها از جاده و واژگونی آن‌ها بوده است، گفت: در بعضی استان‌ها مانند خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، فارس، کرمان، یزد، خراسان جنوبی به دلیل صاف و کفی بودن جاده ها، یکنواخت بودن مسیر‌ها و نیز گرمای تابستان، درصد واژگونی خودرو‌ها بیشتر از سایر مسیرها است؛ ۷۰ درصد واژگونی خودرو‌ها در مسیر‌های این استان‌ها رخ می‌دهد.

 

وی افزود: به هموطنان توصیه می‌کنم قبل از تردد در این مسیر‌ها استراحت کافی داشته باشند و در توقفگاه‌های مناسب در طول سفر حتما توقف کرده و استراحت کنند تا شاهد واژگونی کمتر خودرو‌ها باشیم.

 

سردار حمیدی از هموطنان خواست هنگام تردد از جاده‌های کوهستانی صبر و تحمل بیشتری به خرج دهند و زمان بیشتری را برای سفر خود در این ایام در نظر بگیرند.

 

چه روزی سفر کنیم؟

 

رئیس پلیس راه ناجا با بیان اینکه دو روز مانده به عید فطر و یک روز بعد از عید فطر زمان مناسب تری برای شروع و اتمام سفرها است، خاطرنشان کرد: روز عید فطر و یک روز قبل از آن، معمولا پرترافیک‌ترین روز‌ها برای محور‌های شمالی هراز، چالوس و قزوین به سمت رشت است.

 

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر ترافیک در کدام محور‌ها بیشتر است، گفت: هنوز حجم ترافیک در جاده‌ها بالا نیست، برای مثال محور چالوس، پرحجم، اما روان است.

 

سردار حمیدی در پاسخ به این سوال هموطنانی که قصد داشته باشند بعد از نماز عید فطر به سمت محور‌های شمالی سفر کنند، کدام مسیر‌ها را باید برای برنامه ریزی شان انتخاب کنند، گفت: اگر در این زمان بخواهند از جاده چالوس و هراز تردد کنند قطعا با کندی حرکت مواجه می‌شوند.
تگها: صبح محلات, رئیس پلیس راه, ناجا, شهروندان, سفر, تعطیلات, عید فطر

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات