تجمع مقابل مؤسسات مالی قانونی نیست/تشدید اجرای طرح امنیت پارک ها از ابتدای تابستان

29 خرداد 1396 کد خبر : 988617599 | بازدید : 12069

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: هرگونه تجمع مقابل مؤسسات مالی غیرقانونی است و تنها روز گذشته 24 تجمع مقابل مؤسسات مالی در تهران برگزار شد.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت امنیت تهران اظهار داشت: وضعیت امنیت تهران خوشبختانه مناسب است و حضور مردم در مترو، ترمینال‌ها و شب‌های قدر گسترده بوده و در مراسم‌های شب‌های احیا با اینکه مردم به‌ٌصورت گسترده حضور داشتند، مراسم در آرامش کامل برگزار شد.

 

وی ادامه داد: در روزهای گذشته هیچ دستگیری‌ای از افراد مرتبط با حملات تروریستی در تهران نداشته‌ایم.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره تداوم اقدامات امنیتی و برپایی ایست و بازرسی‌ها در سطح شهر گفت: ایست و بازرسی‌ها تا اطلاع بعدی در سطح شهر تهران ادامه دارد و پلیس در کنار مردم است. امیدواریم شهروندان این توقف‌های چند دقیقه‌ای را بر ما ببخشند چرا که این ایست و بازرسی‌ها برای امنیت آنها لازم است.

 

سردارساجدی نیا در پاسخ به سؤال خبرنگاری درمورد تجمع مال باختگان موسسات مالی در تهران و برخورد پلیس با آنها گفت: تجمع مقابل مؤسسات مالی قانونی نیست اما با توجه به بحران‌های ایجاد شده در مجموعه‌های مؤسسات مالی مردم مقابل این مؤسسات تجمع می‌کنند. پلیس سعی در مدارا با تجمع کنندگان دارد تا مشکل خاصی به‌وجود نیاید. روز گذشته 24 مورد تجمع در ارتباط با مؤسسات مالی در تهران برگزار شد و به هر حال مردم نگران پول‌هایشان هستند.

 

وی ادامه داد: به مسئولان مؤسسات مالی توصیه می‌کنیم به این موضوعات رسیدگی کنند تا شاهد اینگونه تجمعات نباشیم.

 

*برخورد خودسرانه تعدادی از مأموران پلیس با تجمع کنندگان موسسات مالی

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به انتشار فیلمی از درگیری ماموران و مردم در شبکه‌های اجتماعی در مقابل یکی از موسسات مالی گفت: روز گذشته درگیری در مقابل یکی از موسسات مالی پایتخت بین پلیس و تجمع‌کنندگان ایجاد شد که متاسفانه در حاشیه این درگیری چند نفر از عوامل پلیس به صورت خودسرانه با مردم درگیر شدند.

 

وی ادامه داد: به دنبال این اقدام چند مامور خودسر، فرمانده میدان به این اقدام آنها اعتراض کرد و از این رو سایر ماموران پلیس برای ممانعت از درگیری ماموران خاطی با مردم وارد عمل شدند.

 

سردار ساجدی‌نیا تأکید کرد: پلیس سریعا ماموران خاطی و خودسر را شناسایی کرد و طبق دستورالعمل موجود با آنها برخورد کرد.

 

* انهدام 30 باند سرقت در 24 ساعت گذشته

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره جمع‌آوری نشدن معتادان خیابانی از سطح شهر گفت: مشکل اصلی در این حوزه تأمین محل نگهداری و کمپ‌های ترک اعتیاد است از ابتدای سال تاکنون ظرفیت نگهداری 700 نفر در اختیار پلیس قرار گرفته و اگر این ظرفیت افزایش یابد آمادگی داریم به‌زودی بسیاری از معتادان را جمع‌آوری کنیم.

 

سردارساجدی نیا گفت: در ادامه طرح امنیت محله محور در شهر تهران، روز گذشته 30 باند سرقت که متشکل از 145 نفر بود، شناسایی و منهدم شدند که 60 درصد از افراد این باند زورگو و کیف قاپ بودند.

 

وی در ادامه افزود: از این باند حدود 60 دستگاه خودرو کشف و تعداد زیادی مدارک شناسایی، گوشی تلفن همراه و غیره کشف شده است که برآورد اولیه ارزش ریالی کالای مسروقه 240 میلیارد ریال بوده است و در همین راستا مال باختگان به این اداره آگاهی شاپور جهت شناسایی و معرفی شدند.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه 40 درصد از این سارقان ساکن شهرستان‌های اطراف و 60 درصد ساکن تهران بودند، گفت: متاسفانه بارها برای ایمنی خودروها به شرکت های خودروساز تذکر دادیم اما تاکنون در خصوص ایمنی خودروها به جهت عدم سهولت در سرقت تغییراتی حاصل نشده است.

 

*تمهیدات پلیس برای روز قدس

 

سردارساجدی نیا در مورد تمهیدات پلیس برای روز قدس گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای تأمین امنیت روز قدس در نظر گرفته شده و با توجه به تداوم اقدامات ترافیکی، انتظامی و امنیتی امسال نیز شاهد حضور خوب امت حزب الله خواهیم بود.

 

وی از اجرای طرح امنیت پارک ها خبر داد و گفت: از ابتدای تابستان حضور ماموران در پارک ها برای تامین امنیت شهروندان تشدید می شود.
تگها: صبح محلات, مؤسسات مالی, قانونی, تشدید, امنیت, پارک, تابستان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *