12درصد بودجه دانشگاه صنعتی اراک صرف پژوهش شد/انعقاد 10 تفاهمنامه همکاری بیرون دانشگاهی

22 فروردین 1396 کد خبر : 988616578 | بازدید : 495

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اراک اعتبارات پژوهشی این دانشگاه در سال گذشته را بیش از یک میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: در حوزه پژوهش نسبت به سال‌های قبل بیشترین تحقق را شاهد بوده‌ایم و بیش از 12درصد بودجه دانشگاه به پژوهش اختصاص داده شد که یک رکورد و رشد قابل ملاحظه است. 

به گزارش صبح محلات به نقل ازایسنا,دکتر امیررضا مرادی  منطقه مرکزی، افزود: در سال 95 نسبت به سال 94 با دو برابر شدن قرادادهای پژوهشی بیرون دانشگاهی، رشد 100درصدی این قراردادها را به مبلغ حدود 503 میلیون تومان شاهد بودیم. 

 

وی تصریح کرد: با توجه به تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه متوسط این رقم برای هر عضو هیات علمی حدود 15 میلیون تومان می‌شود که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. 

 

مرادی تعداد این قراردادها را در سال گذشته 16 مورد عنوان کرد و افزود: قراردادهای مذکور اغلب در زمینه ژئوماتیک، برق، مکانیک و معدن بوده است. 

 

معاون دانشگاه در خصوص عقد تفاهمنامه‌های صورت گرفته نیز بیان کرد: در سال گذشته 10 تفاهمنامه جدید فی مابین دانشگاه علوم پزشکی جهت تحقیقات مشترک، شرکت‌های خوشه صنایع ریلی استان، شرکتهای خوشه نفت و گاز، شرکت‌‌های فعال در زمینه موتو، درب‌های اتوماتیک و... منعقد شد. 

 

وی ادامه داد: این قراردادها منجر به تاسیس شرکت مشترک با شرکت خوشه نفت و گاز شد که در حال حاضر فعالیت می‌کند. همچنین به موجب قرارداد با علوم پزشکی تحقیقات مشترکی در حوزه ژئومتریک انجام می‌شود و تجهیزاتی نیز در این زمینه خریداری شده است. 

 

مرادی اظهار کرد: طی انعقاد یک قرارداد با یک شرکت خصوصی، یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه را جهت حل مشکلات پژوهشی به آنجا مامور کرده‌ایم که در زمینه توسعه‌ای در حال فعالیت هستند. 

 

وی افزود: در تفاهمنامه با نظام‌ مهندسی استان مرکزی که در سال گذشته صورت گرفت، همکاری‌هایی حول محورهای آموزشی، برگزاری سمینار و ...صورت پذیرفت. 

 

وی با بیان اینکه بودجه پژوهشی امسال هنوز اعلام نشده است، ادامه داد: کمبود بودجه تقریبا همیشه وجود دارد اما علیرغم رشد مطلوب نیاز است که شاهد رشد و شکوفایی بیشتر در زمینه پژوهش باشیم. 

 

مرادی گفت: نیاز به تقویت و توسعه زیرساخت‌ها و امکانات همچون اینترنت و خدمات آی‌تی و ... حس می‌شود که منوط به توسعه و بودجه پژوهشی است. 

 

وی اظهار کرد: مهمترین اتفاق زیرساختی که سال گذشته شاهد بودیم اخذ مجوز و افتتاح رسمی مرکز تحقیقات پژوهش آلومینیوم به عنوان تنها مرکز پژوهشی دارای مجوز از شورای گسترش وزارت علوم در بهمن‌ماه95 بود
تگها: صبح محلات, بودجه, دانشگاه صنعتی, پژوهش, انعقاد, تفاهمنامه همکاری, بیرون, دانشگاهی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *