آیا دوران خدمت سربازی جزو سوابق پرداخت حق بیمه منظور می شود؟

8 فروردین 1396 کد خبر : 988616396 | بازدید : 5747

احتساب دوران سربازی به عنوان سوابق پرداخت حق بیمه در شرایط خاصی لحاظ می شود.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به استناد قانون اصلاح تبصره ماده 14 قانون کار و الحاق یک تبصره به آن مصوب 30 فروردین 83 و استفساریه قانون مذکور مصوب 28 خرداد 85 مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی مربوطه مصوب 8 تیر 84 هیئت وزیران، احتساب مدت خدمت نظام وظیفه و حضور داوطلبانه در جبهه مشمولین قانون تامین اجتماعی با دارا بودن شرایط مقرر قانونی در شرایط خاص لحاظ می شود.

 

در این شرایط فرد باید در زمان ارائه تقاضا و داشتن 2 سال سابقه بیمه و همچنین پرداخت حق بیمه متعلق وفق ضوابط مقرر در ماده ٣ آئین نامه اجرایی مذکور به نسبت 7 سی ام سهم بیمه شده و بیست و سه سی ام سهم دولت امکانپذیر است. 

 

چگونه می توان مدت خدمت سربازی را جزو سوابق بیمه ای محسوب کرد؟

 

متقاضی چنانچه در زمان درخواست در ردیف بیمه شدگان سازمان قرار داشته باشد و قبل از آن نیز دارای دو سال سابقه پرداخت حق بیمه باشد می تواند با مراجعه به شعبه محل پرداخت حق بیمه تقاضای خود را مبنی بر احتساب سوابق خدمت نظام وظیفه ارائه نمایند.

منبع: میزان

 




تگها: صبح محلات, دوران, خدمت سربازی, سوابق, پرداخت, حق بیمه, منظور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *