رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به ساوه و زرندیه سفر می کند

9 اسفند 1395 کد خبر : 988616002 | بازدید : 566

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساوه از سفر نیم روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به این دو شهرستان خبر داد.

به گزارش صبح محلا تبه نقل ازایسنا,رضا ایازمنطقه مرکزی، افزود: نخستین برنامه سفر "زهرا احمدی‌پور" رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افتتاح موزه مسجد جامع ساوه است.

 

وی اظهار کرد: این موزه شامل دو بخش است که در بخش اول آثار تاریخی متعلق به شهرستان ساوه که با انجام کاوش‌ها یا در جریان دستگیری قاچاقچیان بدست آمده است به نمایش گذاشته شده و در بخش دوم نیز آداب و رسوم این منطقه شامل نوع پوشش، خرده فرهنگ‌ها و سنن مردم در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

 

ایاز با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی این موزه ارزشمند بالغ بر 134 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: این اعتبار با تایید دفتر فنی استانداری مرکزی تخصیص یافته و موزه ظرف مدت 6 ماه احداث شده است.

 

وی بهره‌برداری از مهمانپذیر آزادی را از دیگر برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد و گفت: این مهمانپذیر که شامل سوئیت‌های متعددی برای اقامت گردشگران و مسافران است توسط بخش خصوصی با هزینه 1.5 میلیارد تومان و ظرف مدت یک سال ساخته شده است.

 

این مقام مسئول در میراث فرهنگی و صنایع دستی ساوه بازدید از مسجد جامع، بازار تاریخی ساوه، مسجد انقلاب، چارسوق، تپه تاریخی شهر آوه را از دیگر برنامه‌های سفر احمدی‌پور به این شهرستان اعلام کرد.

 

ایاز تصریح کرد: در این سفر علاوه بر اجرای برنامه‌های فوق امیدواریم با نظر مساعد معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان با اشاره به ثبت بیش از 400 اثر تاریخی در این شهرستان شاهد تخصیص اعتبارات مهمی برای حفاظت و صیانت از ابنیه تاریخی و میراث فرهنگی این شهرستان کهن و تاریخی باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: رییس سازمان میراث فرهنگی کشور عصر همانروز نیز در جلسه شورای اداری که در فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

 

رییس سازمان میراث فرهنگی فردا دوشنبه نهم اسفندماه به ساوه سفر می‌کند.

 

 
تگها: صبح محلات, رئیس, سازمان میراث فرهنگی, کشور, ساوه و زرندیه, سفر

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *