مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان كرمان در هنگام وقوع زلزله چرا حضور نداشت؟

10 آذر 1396 کد خبر : 9886110238 | بازدید : 3496

زلزله 6 ریشتری در حالی امروز صبح استان کرمان را لرزاند که مدیر کل ستاد بحران استانداری کرمان در استان حضور نداشت.

به گزارش صبح محلات به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به برخی ادعاهای مطرح شده در رسانه های محلی در خصوص مرخصی طولانی مدت مدیر کل  ستاد بحران استانداری کرمان اظهار کرد: قرار نیست زلزله با مدیریت بحران هماهنگ کند، اما معاونان مدیر بحران استان کرمان می‌توانند پاسخگو باشند.

 

وی با اشاره به  علت مرخصی‌های طولانی مدت مدیر کل بحران استانداری کرمان گفت: خانواده مدیرکل در خارج از کشور سکونت دارند و محل زندگی آنها ایران نیست که همین امر باعث سفر مدیر بحران استان به خارج از کشور شده است.

 

نجار بیان کرد: البته ارتباط ما با مدیران بحران به صورت نقطه چین است و این افراد توسط استانداری برگزیده می‌شوند ضمن اینکه ما پیشنهاد دادیم که مسئول دیگری را برای این مجموعه انتخاب کنند.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت:  کشته و مجروحی در این زلزله نداشتیم و تیم‌های ارزیاب هم به منطقه اعزام شده اند.

 

وی با بیان اینکه نیازی به کمک‌های مردمی نیست و در خصوص اسکان اضطراری زلزله زدگان موارد را بررسی می‌کنیم، ادامه داد: پس از اسکان اضطراری با چادر،برای اسکان موقت،کانکس در نظر گرفته خواهد شد.

 

نجار در پایان گفت: در مناطق زلزله زده که بیشتر روستای گورگ تخریب شده جمعیت به صورت پراکنده بودند و در بررسی‌های اولیه مشخص شد جمعیت زیادی در این مناطق سکونت نداشتند.

 دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *