شناسایی پیکر 4 تن دیگر از شهدای فاجعه منا در عربستان

7 آذر 1396 کد خبر : 9886110158 | بازدید : 313

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت گفت:با پیگیری این سازمان و خانواده شهدا، پیکر ۴ تن دیگر از شهدای منا شناسایی شد.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت اظهار کرد: در پی تاکیدات مقام معظم رهبری و هموار شدن مسیر اعزام زائران به حج تمتع سال 96 ، سازمان حج و زیارت تعدادی از اعضای خانواده های شهدای حادثه منا را به منظور انجام آزمایش DNA و طی شدن مراحل تعیین هویت شهدا به عربستان اعزام کرد که این حرکت در نهایت منجر به تعیین و مشخص شدن محل دفن چهارتن از شهدای منا و تایید و اعلام آن از طرف پزشکی قانونی عربستان شد.

 

محمد آزاد با اشاره به اینکه اعضای هفت خانواده از شهدای منا برای شناسایی پیکرشهدا به عربستان اعزام شده بودند، افزود: تلاش کارشناسان سازمان و اعضای خانواده شهدا منجر به شناسایی محل دفن چهار شهید و دریافت شماره قطعه مربوط در عربستان شد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه سازمان حج و زیارت همه هزینه های اعزام و مراحل مختلف شناسایی را بر عهده دارد، گفت: شرایط و موقعیت منطقه ای و قطع روابط سیاسی تا حدودی مانع تسریع شناسایی و احقاق حقوق شهدای عزیز ما شد اما با این حال سازمان حج و زیارت همچنان پیگیر حقوق شهدا و خانواده معزز آنان است و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

 
تگها: صبح محلات, شناسایی, پیکر, 4 تن, شهدا, فاجعه منا, عربستان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *