افزایش حقوق بازنشستگان در سال 97

7 آذر 1396 کد خبر : 9886110156 | بازدید : 856

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی در سال آینده به سقف حداقل ۲ میلیون تومان می رسد.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سال‌های گذشته سیاست افزایش حقوق بازنشستگان را دنبال کرده است و تاکنون حقوق بیش از ۳ هزار نفر از بازنشستگان به صورت پلکانی افزایش پیدا کرده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر با تاکید رئیس جمهور، مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان اختصاص پیدا کرده است و اگر بودجه تعیین شده کفاف بدهد این اعتبار را افزایش خواهیم داد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بر این اساس حقوق بخشی از بازنشستگان در سال آینده به سقف حداقل ۲ میلیون تومان می رسد و این سیاستی است که در خصوص هر دو صندوق بازنشستگی کشوری و همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی اجرا می شود.

 

ربیعی تصریح کرد: در حال حاضر بازنشستگان حداقل حقوق یعنی ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت می کنند که این مبلغ با اجرای سیاست های فعلی تا ۲ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

 

وی ادامه داد: علاوه بر افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان ، درصدی هم مثل سایر گروه‌ها به حقوق این افراد اضافه خواهد شد که درصد آن هنوز مشخص نشده است.

 

افزایش حقوق بازنشستگان شرکت فولاد 

 

وزیر  تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: برای بازنشستگان شرکت فولاد هم به دنبال تامین اعتبار مورد نیاز برای افزایش و پایدار کردن حقوق آنها هستیم که بتوانیم نگرانی های موجود را مرتفع کنیم.

 

ربیعی ادامه داد: سیاست پایدار کردن بودجه مورد نیاز افزایش حقوق بازنشستگان فولاد در جلسات گذشته هیئت دولت پیگیری شده و تعیین تکلیف نهایی آن در جلسه فردا یا دو روز آینده هیئت دولت به بحث و بررسی گذاشته می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ماه گذشته حقوق بازنشستگان فولاد به تعویق افتاد اما تلاش می کنیم تا حقوق معوقه آنها را تامین و پرداخت کنیم.

 

ارائه وام 4 میلیون تومانی با سود 4 درصد 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: به هر یک از بازنشستگان کشوری و همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی در مناطق زلزله زده وام 4 میلیون تومانی با سود 4 درصد پرداخت می شود.

 

ربیعی افزود: وام 4 میلیون تومانی که امروز برای بازنشستگان قرعه کشی شد به مرور در اختیار آنها قرار می گیرد و دریافت کنندگان این وام طی اقساط معین نسبت به بازپرداخت مبلغ دریافتی اقدام می کنند.

 

وی تاکید کرد: در سال جاری مبلغ 100 میلیارد تومان برای بودجه تامین اجتماعی در نظر گرفته شده بود که این مبلغ در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد وبخشی از این بودجه صرف اعطای وام های ارزان قیمت برای بازنشستگان تامین اجتماعی خواهد شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: با بودجه ای که در اختیار داشتیم بیمه زنان را با عنوان قید نیازمند به بیمه زنان سرپرست خانوار تبدیل کردیم و آنها را تحت پوشش این بیمه قرار دادیم.

 

ربیعی اضافه کرد: در سال جاری بنابر آنچه که در تبصره 14 قانون هدفمندی یارانه ها آمده است، دولت برنامه ای را ارائه کرد که بر اساس آن بخشی از برنامه ها باید در حوزه حمایت های اجتماعی متمرکز شود و این مبحث در آخر بودجه به نقد و بررسی گذاشته خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در تبصره 14 بحث مستمری بگیران مددجو  و میزان افزایش مستمری آنها و همچنین مسئله پشت نوبتی ها که باید وضعیت آن ها هر چه زودتر تعیین تکلیف شود، و بحث یارانه های اشتغال نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: کار دیگری که برای بازنشستگان انجام شده است اختصاص و فروش سهام است که در هر دو مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و هم بازنشستگان تامین اجتماعی اجرا شده است.

 

وی تاکید کرد: با فروش سهام برخی شرکت ها بدون اینکه پول پیشی از بازنشستگان دریافت شود، با موافقت آنها از حقوقشان کسر می شود و در حقیقت کل سهام به خود بازنشسته ها اختصاص می یابد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح گردشگری سالمندی در حال حاضر با حضور بازنشسته ها دنبال می شود، زیرا فعلا این بازنشسته ها هستند که می توانند مقداری از هزینه های سفرهای گردشگری را پرداخت کنند.

 

ربیعی تصریح کرد: درصدی از اجرای طرح های گردشگری سالمندی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق یارانه های ویژه پرداخت می شود و ظرفیت هتل های گردشگری طرف قرار داد مورد استفاده قرار می گیرند.

 

وی یادآور شد: در خصوص گردشگری سالمندی رایزنی هایی با شرکت رجاء انجام شده است و مذاکره با سایر هتل ها نیز در این خصوص ادامه دارد تا بتوانیم در فصول خاصی بازنشستگان را با هزینه کم و خیلی ارزان به سفر بفرستیم و تفریح خوبی را برای آنها مهیا کنیم.

 

 

 
تگها: صبح محلات, افزایش, حقوق, بازنشستگان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *