سهم ناچیز استان مرکزی از طرح اشتغال فراگیر دولت/تسهیلات با نرخ بهره ۱۸ درصد پرداخت می شود

16 آبان 1396 کد خبر : 988619729 | بازدید : 1874

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی با اشاره به اینکه اعتباری که از طرح اشتغال فراگیر دولت برای استان مرکزی در نظر گرفته اند بسیار ناچیز است گفت: اعتبار تعیین شده در استان باید دو برابر افزایش یابد.

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: طرح فراگیر اشتغال یک بسته کامل و فراگیر برای ایجاد اشتغال است که در چند محور تدوین شده و هدف از اجرای آن ایجاد اشتغال پایدار به کمک آموزش، پرداخت تسهیلات و کارورزی است.

یادگاری اظهار کرد: در قالب این طرح دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور پرداخت تسهیلات در ۱۵ رسته شغلی برای ایجاد ۹۷۰ هزار شغل در کشور پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد:سهم استان مرکزی از این اعتبارات بالغ بر ۲۹۱ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد ۹ هزار و ۴۸۴ شغل خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی با اشاره به اینکه اعتباری که برای استان در نظر گرفته اند بسیار ناچیز است گفت: اعتباری که برای استان در نظر گرفته اند ۱.۶ درصد از اعتبار ملی است و برای اینکه بتوانیم به اهداف مدنظر در اشتغال دست یابیم باید اعتبار تعیین شده در استان دو برابر افزایش پیدا کند.

یادگاری اظهار کرد: لازم است کمیته ای متشکل از دستگاه های مختلف تشکیل شود تا هر دستگاه سهم خود را از این اعتبارات در سطح ملی پیگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه این تسهیلات با نرخ بهره ۱۸ درصد پرداخت می شود ادامه داد: این تسهیلات با توجه به نوع طرح(دانش بنیان بودن) و محل(مناطق محروم) بین دو تا هفت درصد از یارانه دولتی برخوردار خواهد بود.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از دو هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

تگها: صبح محلات, استان مرکزی, طرح اشتغال, فراگیر دولت, تسهیلات, نرخ بهره, پرداخت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *