درخشش طلا به لطف آمار آمریکایی/ ردپای کشورهای آسیایی در افزایش قیمت طلا

20 شهریور 1396 کد خبر : 988618839 | بازدید : 298

در ماه جولای قیمت طلا به حدود 1200 دلار در هر اونس رسید و اکنون با افزایش 10 درصدی وارد کانال 1300 دلاری شده است.

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،قیمت طلا در ماه جولای به حدود 1200 دلار در هر اونس رسیده بود و اکنون با افزایش 10 درصدی وارد کانال 1300 دلاری شده است. این فلز گرانبها  برای سومین هفته متوالی با افزایش قیمت روبرو شده و با ثبت رکورد جدید  تقریبا به بالاترین سطح خود در یک سال اخیر رسیده است.

 

قیمت طلا در سال 2017 میلادی تحت تاثیر کاهش ارزش دلار، افت شاخص سهام و اوراق قرضه با افزایش نسبی روبرو شده و همچنین تشدید تنش های سیاسی نیز عامل مهمی در افزایش تقاضا برای طلا به عنوان  بازاری امن  برای سرمایه گذاری  بوده است.

 

گفتنی است که وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز تاثیر زیادی بر قیمت دارد و همچنین در صورت تشدید تنش های در کره و افت بیشتر ارزش دلار، پیش بینی می شود که قیمت طلا تا سطح 1500 دلار در هر اونس برسد.

 

طلای جهانی

 کارشناسان می گویند قیمت هر اونس طلا طی روزهای آینده به بیش از 1365 دلار افزایش خواهد یافت.

 

در واقع قیمت طلا  تاحد زیادی به نتایج طوفان ایرما بستگی  دارد، زیرا  شدت طوفان و خسارات احتمالی آن تاثیر مستقیمی بر ارزش دلار خواهد داشت.

 

گفتنی است که  افزایش ذخایر طلای صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان ، روند صعودی تقاضای جواهرات به خصوص در بازارهای چین و هند، رشد خرید سکه و ادامه روند افزایش تقاضای بانکهای مرکزی جهان می تواند عوامل موثری برای بالا رفتن هر چه بیشتر قیمت جهانی طلا در ماه های آینده باشد.

 

از طرف دیگر بهبود اوضاع اقتصادی آسیا نیز تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت طلاداشته  و همچنین تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز زرد رنگ نیز با رشد چشمگیری مواجه شده است.

 

 

 

 آماری که قیمت طلای جهانی را تکان داد

 

شرایط نامناسب اقتصادی در آمریکا موجب شده تا افزایش نرخ بهره در ماه های آینده غیرقابل پیش بینی باشد که این امر نیز تا حد زیادی می تواند بر ارزش دلار فشار وارد کند.

 

همچنین بدنبال انتشار آمارهای ضعیف اشتغال در آمریکا و تقویت ارزش یورو در مقابل دلار، قیمت طلا در روز جمعه به بیش از 1352 دلار رسیده که این رقم به عنوان رکوردی از ماه سپتامبر 2016 میلادی به شمار می رود.

 

تحلیلگران بازار جهانی معتقدند که در شرایط کنونی تنها عاملی که به عنوان سدی در برابر افزایش چشمگیر  قیمت طلا وجود دارد ، تقویت ارزش دلار آمریکا خواهد بود؛ در غیر این صورت قیمت طلا سطح مقاومتی 1400 دلاری را نیز خواهد شکست.

طلای جهانی
تگها: صبح محلات, درخشش طلا, آمار, آمریکا, کشورهای آسیایی, افزایش, قیمت طلا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *