اعتراض به واردات بیسکویت نابجا نبود/ در بیان نظرات کارشناسی ملاحظه نمی‌کنیم

13 تیر 1396 کد خبر : 988617863 | بازدید : 5640

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه اعتراض فعال بخش خصوصی به واردات نابجا نبود، گفت: رسالت بخش خصوصی بیان نظرات کارشناسی است و هیچ ملاحظه‌ای در این مورد نمی‌کنیم.

به گزارش صبح محلات به نقل ازخبرگزاری فارس,غلامحسین شافعی در واکنش به اعتراض یکی از فعالان بخش خصوصی در جلسه اخیر هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران نسبت به واردات بیسکویت گفت: آنچه به عنوان اعتراض روز یکشنبه در جلسه هیت نمایندگان اتاق ایران درباره واردات بیسکویت مطرح شد؛ نابجا نبود.

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه اما نسبت دادن واردات یک کالا به وزارت صنعت و یا دولت کار درستی نبود، افزود: باید قبل از نسبت دادن هر موضوعی بررسی شود که چند درصد کالاهای خارجی موجود در کشور از طریق  واردات رسمی، ثبت سفارش و با مجوز و از طریق قانونی وارد می‌شود و چه مقدار هم از روش قاچاق به کشور وارد می‌شود. 

 

وی با بیان اینکه معلوم نبود بیسکویتی که نسبت به واردات آن اعتراض شد از طریق قاچاق به کشور وارد شده یا واردات رسمی بیان داشت: بسیاری از کالاهای ممنوعه وارداتی به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود. 

 

شافعی گفت: بخش خصوصی باید نظر کارشناسی‌ خود را به صراحت بیان کند و براساس رسالتمان هیچ ملاحظه‌ای هم در این قضیه نیست. ما مشاور صدیق و مشفق قوای حاکمیتی هستیم و نظراتمان را اعلام می‌کنیم اما نوع بیان و ادبیاتی که بکار گرفته می‌شود باید در یک محور تعامل سازنده باشد. 

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: فقط با تعامل سازنده مسائل نتیجه بخش خواهد بود. 

 

وی با بیان اینکه با همکارن معترض صحبت شده است و به دلیل نوع بیان اعتراضش ما هم به وی معترض هستیم، گفت: نوع طرح مسئله باید به شیوه‌ای باشد که نتیجه داشته باشد و هیچ وقت هیچ کاری در هیچ جایی به نظر من با دعوا قابل حل نیست بلکه با اغناء و گفتمان قابل حل است. 

 

براساس این گزارش روز یکشنبه در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران یکی از فعالان بخش خصوصی با گذاشتن بیسکویت وارداتی بر روی میز هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران نسبت به واردات بیسکویت اعتراض کرد. 

 

وی با بیان اینکه وزیر صنعت نباید اجازه واردات کالاهای مشابه تولید داخل را بدهد گفت: این بیسکویت نمونه‌ای از کالاهای وارداتی به کشور است که واردات آن منجر به بیکاری جوانان ایرانی می‌شود. 
تگها: صبح محلات, اعتراض, واردات, بیسکویت, نظرات, کارشناسی, ملاحظه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات