واردات اقلام غیرضروری و بی‌کیفیت، ضد اقتصاد مقاومتی است

4 اسفند 1395 کد خبر : 988615900 | بازدید : 169

دادستان کل کشور گفت: در استان مرکزی چاه‌های آب غیرمجاز متعددی حفر شده و این تجاوز به حقوق عامه مردم است و دادستان مکلف به دفاع از حقوق عامه مردم است.

به گزارش صبح محلات به نقل از ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه شورای اداری استان مرکزی با تاکید بر این نکته که حق اعتماد به دشمن خائن را نداریم، عنوان کرد: دشمن از نقاط مختلف قصد وارد آوردن ضربه به نظام جمهوری اسلامی را داشته و نباید به دشمن اعتماد کنیم.

 

منتظری با اشاره به کلام امام صادق(ع) بیان کرد: به دشمن نباید اعتماد کرد و در مقابل این قضیه باید به مدیران قابل اعتماد کمک کرد و زمینه را برای کارکردن این افراد فراهم آورد.

 

وی با بیان اینکه مشکلات را باید حل کرد، با ارائه پیشنهادی برای این مهم عنوان کرد: می‌توان برای حل مشکلات کمیته‌ای در استان تشکیل داد و مسائل مهم از جمله مشکلات صنعت و اقتصاد را در این کمیته مورد بررسی قرار داد.

 

دادستان کل کشور افزود: باید از طریق این کمیته مسائل را مورد بررسی قرار داد و از حقوق عامه مردم دفاع کرد. یکی از مهمترین حقوق عامه مردم دفاع از محیط زیست و منابع طبیعی است که باید برای نسل آینده حفظ شود.

 

منتظری ادامه داد: دادستان هم مکلف است که از این موضوع دفاع کند و باید با دستگاه‌هایی که در این خصوص کوتاهی می‌کنند و حق عامه مردم را به این طریق ضایع می‌‌کنند، برخورد کند.

 

وی عنوان کرد: مدیران و مسئولین کشور باید به بهترین نحو که شایسته کشوری اسلامی است امور کشور را اداره کنند. ما از موانع و دشمنی‌ها و تلاش دشمن علیه کشور خبر داریم و این آگاهی مسئولیت ما را خطیرتر می‌کند.

 

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه از فرصت‌ها و جایگاه‌ها باید برای خدمت به مردم استفاده کنیم، بیان کرد: خدمت به مردم و رصد تلاش مدیران و لمس نتایج این تلاش‌ها در جامعه موجب دلگرمی و اعتماد مردم و همراهی برای رفع مشکلات جامعه می‌شود.

 

حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به کلام امام علی(ع) گفت: نشانه مدیریت تاثیرگذار و مطلوب در نظر داشتن برنامه‌ریزی موثر است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های پنج ساله برای کشور در نظر گرفته شد و مدیران باید با کمک گرفتن از امکانات، توانمندی‌ها و ابزار برای اجرای صحیح و کامل برنامه‌ها تلاش کنند.

 

وی اسراف را یکی از مشکلات اساسی مدیریت کشور دانست و افزود: یکی از دلایل مشکلات و ضعف‌های اقتصادی کشور همین مسئله اسراف در بخش‌های مختلف مدیریتی است و نباید دلیل تمامی مشکلات کشور را تحریم عنوان کرد.

 

دادستان کل کشور ادامه داد: تحریم دلیل بخشی از مشکلات اقتصادی است و بخش دیگر به عملکرد ما مرتبط می‌شود که بخشی از این موضوع به واردات اقلام غیرضروری است. به عنوان نمونه 75 هزار دلار صرف واردات ذرت بو داده در کشور می‌شود و بخش قابل توجهی از سرمایه کشور نیز به واردات لوازم آرایشی و اتومبیل‌های گران قیمت اختصاص دارد.

 

منتظری با بیان اینکه واردات اقلام غیرضروری و بی‌کیفیت که واردکنندگان از میانبرهای مختلف نسبت به انجام آن اقدام می‌کنند، ضد اقتصاد مقاومتی است، افزود: راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است و باید مدیران در این خصوص تلاش کنند و با توجه به شعار امسال عملکرد مناسب داشته باشند. ارائه گزارش به مردم در خصوص اقدامات انجام شده در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی منطبق بر فرامین مقام معظم رهبری است.

 

وی با بیان اینکه استان مرکزی به لحاظ برخورداری از جایگاه سوم صنعت کشور از ظرفیت‌های قابل توجهی برخوردار است، عنوان کرد: انتظار داریم استاندار این استان به عنوان استانداری نمونه گزارشی از وضعیت اقتصادی استان ارائه کند.

 

دادستان کل کشور تاکید کرد: این اقدام سبب احصاء نقاط قوت و ضعف اقدامات و تقویت اقدامات موثر و اصلاح نواقص می‌شود.

 

منتظری مسئله اقتصادی را در هر دوره تاریخی و زمانی مهم‌ترین مسئله یک کشور عنوان کرد و افزود: بخشی از مدیریت مالی کشور ما مربوط به بانک‌هاست که متاسفانه گردش مالی در بانک‌ها وضعیت خوبی ندارد و مناسب نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

 

وی با بیان اینکه مردم از نحوه مدیریت بخشی از امور کشور گلایه‌مند هستند، ادامه داد: مهمترین ملاک قانون است و در صورتی که با تاسی به قانون در مسیری صحیح حرکت کنیم و صداقت را در گفت‌وگو با مردم مورد توجه قرار دهیم مردم در جریان حل مشکلات همراه می‌شوند.
تگها: صبح محلات, واردات اقلام, غیرضروری, بی‌کیفیت، اقتصاد مقاومتی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *