فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبر داد

ارسال ۸۸ محموله کمک‌های سپاه روح‌الله استان مرکزی به کرمانشاه/توزیع روزانه ۱۰ هزار پرس غذا در مناطق زلزله‌زده

27 آبان 1396 کد خبر : 988619937 | بازدید : 3645

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی از ارسال اقلام ضروری مورد نیاز زلزله زدگان با ۴۶ دستگاه کامیون، ۱۲ دستگاه تریلر، ۳۰ دستگاه وانت و همچنین اعزام ۳ دستگاه لودر، ۳ دستگاه بیل مکانیکی، دو دستگاه نانوایی سیار و یک واحد آشپزخانه سیار به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار​ دیار آفتاب؛ ضمن عرض تسلیت به محضر شریف رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و ملت بزرگ ایران و ابراز همدردی و تأسف و تأثر فراوان به مردم شریف استان کرمانشاه و مناطق زلزله‌زده به ویژه خانواده‌های داغدار گفت: سپاه‌ روح‌الله استان مرکزی و بسیجیان از تمامی امکاناتِ بسیج برای کاهش آلام مردم و کمک‌رسانی به حادثه دید‌گان استفاده خواهد کرد.

 

وی افزود: مردم کرمانشاه حق بزرگی به گردن مردم ایران دارند و در زمان ۸ سال جنگ تحمیلی دلاورانه در برابر دشمن سپری مستحکم را ایجاد کردند و نقش بزرگی را در پیروزی ملت ایران داشتند.

 

فرمانده سپاه روح‌الله با تاکید بر اینکه ملت ایران دست در دست هم در کنار نیروهای نظامی و انتظامی با تمام توان برای کاهش آلام مردم منطقه تلاش خواهند کرد، گفت: سپاه روح‌الله نیز در راستای کمک به مردم زلزله‌زده منطقه ۴۶ دستگاه کامیون، ۱۲ دستگاه تریلر، ۳۰ دستگاه وانت، ۳ دستگاه لودر، ۳ دستگاه بیل مکانیکی، دو دستگاه نانوایی سیار و یک واحد آشپزخانه سیار را به منطقه اعزام کرد.

 

کریمی توزیع ۲۵۰ هزار قرص نان، ۱۵ تُن برنج، ۳ تُن روغن، ۲۰۰ هزار ظرف یک‌بار مصرف، ۲۰۰ هزار آب معدنی، ۵۰۰ چادر و ۵ هزار تخته پتو، ۱۰ تُن خرما، لوازم بهداشتی، مواد شوینده، البسه گرم، ۷ تُن گوشت، ۱۲ تُن سیب‌زمینی و ۲۸ تُن آرد را از دیگر اقدامات سپاه روح‌الله استان مرکزی برای تامین اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان برشمرد.

 

وی با بیان اینکه آشپزخانه سیار سپاه روح‌الله در هر وعده غذایی ۱۰ هزار پُرس غذای گرم بین زلزله‌زدگان توزیع‌ می‌کند، افزود: تمامی این کمک‌های ارسالی به مناطق زلزله‌زده توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح نواحی در همان روزهای نخست پس از وقوع زمین لرزه جمع‌آوری و به مناطق زلزله‌زده غرب کشور ارسال شده است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله با اشاره به حضور نیروهای پایور و پاسدار سپاه استان مرکزی در مناطق زلزله‌زده تصریح کرد: بیش از ۱۲۰ نفر از نیروهای کادر سپاه روح‌الله در این مناطق زلزله‌زده مستقر شده‌اند و در عملیات آوار برداری، نصب چادر، توزیع اقلام امدادی و مایحتاج ضروری و تامین امنیت منطقه به دیگر نیروهای نظامی و انتظامی حاضر در منطقه کمک می‌کنند.

 

کریمی افزود: باتوجه به اینکه به منظور تسریع در امر خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده براساس تصمیمات اتخاذ شده خدمت‌رسانی اعم از توزیع کمک‌های مردمی، خدمات درمانی، تامین امنیت و ... در ۹ روستای «دشت ذهاب» به  سپاه روح الله استان مرکزی محول شده است تا ان شاءاللهبرای بازسازی و ساخت و ساز این مناطق نیز در آینده تصمیم‌گیری شود.

 

فرمانده سپاه روح‌الله ادامه داد: با حضور مسئولان بسیج سازندگی استان در همان روز نخست و بازدید از منطقه تمامی اطلاعات از میزان تلفات جانی و دامی، خسارات وارده و نیازهای مردمی از ۲۰۰ خانوار ساکن منطقه احصاء شد؛ قرارگاه بسیج سازندگی سپاه روح‌الله در منطقه استقرار یافته است و کمک‌های ارسالی را به منظور تسریع در توزیع بین مردم منطقه تحویل می‌گیرد.

 

انتهای پیام/م
تگها: صبح محلات, سپاه روح الله, استان مرکزی, ارسال کمک به زلزله زدگان, تامین نیازهای ضروری زلزله زدگان, زلزله کرمانشاه, سردار کریمی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *