در ستاد راهبری و مدیریت اقتصادمقاومتی استان مرکزی مطرح شد؛

انتقاد از نحوه برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی/تعطیلی ۳۵ درصد از واحدهای تولیدی چهارمین قطب صنعت کشور

30 مهر 1396 کد خبر : 988619496 | بازدید : 3791

استاندار مرکزی با انتقاد از نحوه برگزاری ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: آن چیزی که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی تاکنون دنبال می‌شده است، بر خلاف اهداف سیاست‌های اقتصادمقاومتی است.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از اراک امروز؛ سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در اولین حضورش در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصادمقاومتی استان مرکزی ضمن تقدیر از حضور مردم شهرستان اراک در مراسم استقبال از شهدای مدافع حرم گفت: ملت ایران ثابت کردند که هر کجا نیاز به حضورشان در صحنه باشد با حضور پرشور خود، دِین خود را به نظام و انقلاب به خوبی ایفا می‌کنند و  امروز وظیفه مسئولان است که با انجام وظیفه خود قدردان این مردم باشند.

 

آقازاده با تاکید بر اینکه مدیران از دید و بازدید و نصب بنر و ارسال تبریک برای استاندار جدید خودداری کنند، اظهار کرد: دید و بازدیدها را به همین جلسات خلاصه کنند و فرصت خدمت به مردم را به راحتی از دست ندهند.

 

photo_2017-10-21_16-18-55

 

 

انتقاد از نحوه برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی

 

وی با انتقاد از نحوه برگزاری ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: آن چیزی که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی تاکنون دنبال می‌شده است، بر خلاف اهداف سیاست‌های اقتصادمقاومتی است. چنانچه در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مسیر را به خوبی طی نکیم به اهداف تعیین شده دست پیدا نخواهیم کرد.

 

استاندار مرکزی اظهار کرد: آنچه از سیاست‌های اقتصادی مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب بر می‌آید این است که، حداکثر استفاده را از ظرفیت‌های استان در راستای رشد اقتصادی داشته باشیم تا در شرایط بحران دچار مشکل نشویم.

 

آقازاده ضمن انتقاد از نحوه برگزاری جلسات ادامه داد: تقسیم و توزیع منابع امروز در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان انجام شد که این امر در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان هم صورت می‌گیرد و نیازی به جلسه اقتصاد مقاومتی نبود. جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصادمقاومتی باید فراتر از این موضوعات دنبال شود تا شاهد نتایج قابل لمس برای مردم و تولیدکنندگان باشد.

 

بدهی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی واحدهای تولیدی کشور به بانک‌ها

 

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه منابع و امکانات محدود است، بیان کرد: باید براساس برنامه‌ریزی دقیق، منابع درآمدی و مالی در بخش‌های مناسب هزینه شود تا شاهد تحول اساسی در عرصه‌های مختلف باشیم.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های اخیر با فشارهای که به بانک‌ها وارد شده، تسهیلاتی به واحدهای تولیدی پرداخت شده است. و در حال حاضر زمان سر رسید ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده به واحدهای تولیدی شده است در حالیکه بانک‌ها نتوانسته‌اند این مبلغ را دریافت کنند.

 

آقازاده ادامه داد: البته این امر بدان معنا نیست که بانک‌ها نباید به تعهدات خود در پرداخت تسهیلات کوتاهی کنند بلکه باید به گونه ای تسهیلات را پرداخت کنند تا بهترین بازدهی را داشته باشد.

 

استاندار مرکزی جذب سرمایه گذاری را تنها راه مقابله با مشکلات عنوان کرد و افزود: هنر مدیر باید این باشد که با استفاده از جذب سرمایه گذاری ها تولید و اشتغال  منطقه را افزایش دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه هر استان و شهرستان دارای ظرفیت های بالقوه در بخش های مختلف است، اظهار کرد: در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی بایستی حمایت‌های لازم از این ظرفیت‌ها در جهت تقویت تولید و اشتغال صورت بگیرد.

 

تعطیلی ۳۵ درصد از واحدهای تولیدی استان

 

رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی در این جلسه گفت: در طرح عارضه‌یابی که از واحدهای تولیدی استان در سال گذشته انجام شد ۳۵ درصد از واحدهای تولیدی استان تعطیل و نیمه تعطیل، و ۶۵ درصد مابقی واحدهای تولیدی با ۴۷ درصد ظرفیت تولید مشغول فعالیت هستند.

 

یادگاری اظهار کرد: سال گذشته در استان مرکزی ۹۶ جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی و امسال نیز ۱۷ جلسه برگزار شده که از مجموع ۵۲۶ مصوبه این جلسات تعداد ۲۹۰ مورد اجرایی، ۲۵۶ مصوبه در دست بررسی و ۶۴ مصوبه اجرایی نشده است همچنین ۹ مصوبه ستاد نیز مغایر قانون بوده است.

 

از حاشیه های اولین جلسه رسمی استاندار جدید حضور نداشتن معاونان سیاسی امنیتی، معاونت اقتصادی و معاونت عمرانی در جلسه بود.

 

photo_2017-10-21_16-19-36

photo_2017-10-21_16-19-13

photo_2017-10-21_16-19-20

انتهای پیام/م
تگها: صبح محلات, آقازاده, استاندار مرکزی, جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی, تعطیلی 35 درصدی واحدهای تولیدی, استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *