در جلسه معارفه استاندار مرکزی مطرح شد

تحقق خودکفایی با سرمایه گذاری در ظرفیت های داخلی/کارشکنی مافیای خودرو در قرارداد ساوه با شرکت فرانسوی/استفاده از توان همه احزاب به شرط همسویی با دولت

27 مهر 1396 کد خبر : 988619479 | بازدید : 5249

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:دولت باید به ظرفیت های استان مرکزی توجه ویژه داشته باشد،با سرمایه گذاری بر روی ظرفیت ها ی هر منطقه در کشور می توان به خودکفایی داخلی رسید.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی گفت: امروز شاهد حضور قدرتمند جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا هستیم  و مسیر سربلندی به لطف خداوند برای ملت ایران فراهم شده است.

 

دری نجف آبادی اظهار کرد: امیدواریم که زمینه ساز تحول عظیم تربیتی، فرهنگی، اجتماعی و ... ایران در منطقه و سطح بین المللی باشیم.

 

وی ادامه داد: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی شاهد تشییع پیکر شهدای مدافع حرم در شهرستان اراک هستیم که رسالت بزرگی را بر گردن همه ما گذاشته اند.

 

امام جمعه اراک اظهار کرد: امیدوایم دولت داوازدهم در همه عرصه ها با تلاش و کوششی که انجام می دهد عزت و سربلندی را برای ملت ایران رقم بزند.

 

وی با تقدیر از مواضع رئیس جمهور در برابر اظهارات ترامپ و تجزیه طلبی کردستان عراق بیان کرد: باید با قدرت در برابر توطئه های دشمنان در برابر تجزیه طلبی ها ایستادگی کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: رئیس جمهور آمریکا با سخنرانی احمقانه خود بعد از ۳۹ سال از انقلاب آبروی کشورش را برد و پیش بینی امام (ره) در خصوص اینکه آمریکا شیطان بزرگ است و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند را محقق کرد.

 

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه دشمنان کینه توز به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند ادامه داد: باید با ایجاد اتحاد و همدلی زمینه توطئه های دشمنان را از بین ببریم.

 

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه دولت باید به استان مرکزی به عنوان استان امام(ره)، استان ۶۲۰۰ شهید و قطب صنعتی کشور به صورت ویژه نگاه کند افزود: انشاءلله با یک برنامه ریزی شاهد تحولی عظیم در سطح استان باشیم.

 

وی ادامه داد: استان مرکزی با داشتن بیش از سه هزار واحد صنعتی و ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توان صادرات ۱.۵ میلیارد تومانی را در سال دارد.

 

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه دولت باید به تجهیز و توسعه محورهای مواصلاتی توجه ویژه ای داشته باشد گفت: متاسفانه به موضوع توسعه خطوط ریلی کمتر توجه شده است در حالی که با توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی و راه اندازی قطارهای با سرعت بیش از ۳۰۰ کلیومتر  می توان حمل و نقل ایمن را برای مردم فراهم کرد.

 

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه هر منطقه دارای مزیت های بالقوه ای است خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری بر روی این ظرفیت ها می توان به خودکفایی داخلی رسید.

 

 

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی:

کارشکنی مافیای خودرو سازی در سرمایه گذاری شرکت فرانسوی در ساوه

 

 منصوری رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: هر چند آقازاده را هیات دولت به عنوان استاندار مرکزی انتخاب کرد ولی مجمع نمایندگان هم با بررسی حوزه عملکرد آقازاده از عملکرد وی در بخش های مختلف راضی بود.

 

منصوری با اشاره به اینکه با تفرقه نمی توان به اهداف و برنامه های مدنظر دست یافت افزود: برای اینکه بتوانیم در برابر دشمنان بایستیم باید اتحاد و تعامل داشته باشیم.

 

وی با تاکید بر اینکه شرایط موجود شرایط سختی است ادامه داد: باید با برنامه ریزی و هدفگذاری از منابع محدودی که در اختیار داریم حداکثر استفاده را ببریم.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بودجه استان از طریق صنعت تامین می شود افزود: برای اینکه بتوانیم بودجه عمومی را تامین کنیم باید صنایع را تقویت و حمایت کنیم.

 

منصوری به کارشکنی هایی که توسط یکی از شرکت های خودرو سازی برای محقق نشدن قرارداد شرکت فرانسوی در ساوه می شود اشاره ای کرد و گفت: متاسفانه مافیایی که در شرکت های خودرو سازی وجود دارد اجازه نمی دهند این قرارداد اجرایی شود.

 

وی با اشاره به اینکه شرکت فرانسوی تا کنون مبالغ فراوانی را برای این قرارداد هزینه کرده است افزود: با دستور رئیس جمهور قرارداد دوماه ای برای انجام کارها انجام شده بود که یکشنبه ۲۳ مهرماه به پایان رسید که مجددا برای یک هفته تمدید شد.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی بیان کرد: در صورتی که این قرارداد به نتیجه نرسد موضوع را به مجلس خواهم کشاند.

 

وی، ایجاد شش هزار فرصت شغلی، ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و فراهم شدن ۱۰۰ هزار فرصت شغلی برای قطعه سازی را از مزیت های این سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: اجازه نخواهم داد که این قراداد توسط برخی از مافیای خودرو به نتیجه نرسد و حقی از مردم شهرستان و استان ضایع شود.

 

 

استاندار جدید استان مرکزی:

راهکارهای فوری برای رفع مشکلات صنعت استان نیاز است/از ظرفیت همه احزاب به شرط همسو بودن با اهداف اعتدالی دولت استفاده می کنم

 

آقازاده استاندار مرکزی استاندار جدید استان مرکزی به مراسم تشییع شهدای مدافع حرم در اراک اشاره کرد و گفت: بسیار خرسند هستم که کار خودم را با شرکت در مراسم شهدا آغاز خواهم کرد.

 

آقازاده اظهار کرد: استاندار اعتدالی دولت روحاني هستم و معتقدم هرجا که اعتدال برقرار باشد اختلاف در آن جایی نخواهد داشت.

 

وی ادامه داد: به منظور رشد و توسعه استان از همه ظرفیت ها در تمام احزاب و سلیقه های سیاسی به شرط همسو بودن با اهداف اعتدالی دولت استفاده خواهم کرد.

 

استاندار استان مرکزی به سخنان اخیر ترامپ اشاره کرد و افزود: هیچ کس در دنیا نمی توانست چهره پاک و سازنده سپاه را به دنیا آنگونه که هست به نمایش بگذارد که با موضع گیری احمقانه ترامپ تمام توجه ها به سپاه پاسداران و دستاوردهای امنیت آفرین آن در منطقه جلب شد.

 

آقازاده رسانه ها و مجمع نمایندگان استان مرکزی را از جمله ظرفیت های خوب استان مرکزی برای پیشبرد اهداف عنوان کرد و گفت:  از این ظرفیت های سازنده برای توسعه هر چه بیشتر استفاده خواهد شد.

 

وی به مشکلات برخی از واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و ادامه داد: راهکارهای فوری برای رفع مشکلات صنعت استان نیاز است.

 

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه حل مشکلات کارگری و بازنگری و حساسیت نسبت به واگذاری واحدهای صنعتی بزرگ از اولویت هاست افزود: رئیس جمهور در جلسه هیات دولت به وزرای مربوطه دستور حل مشکلات کارگری را صادر کرد.

 

photo_2017-10-18_12-54-32

 

photo_2017-10-18_13-49-52

 

photo_2017-10-18_13-49-57

 

photo_2017-10-18_13-50-08

 

photo_2017-10-18_13-50-10

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, تودیع و معارفه استاندار, زمانی قمی, اقازاده, دری نجف ابادی, توسعه فعالیت های صنعتی و اقتصادی, استان مرکزی, استاندار مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *