ضربان کند محرومیت زدایی در قلب بتنی ایران/پروژه های ورزشی خنداب توجه جدی مسئولین را می طلبد

25 تیر 1396 کد خبر : 988618016 | بازدید : 270

کمبود امکانات ورزشی و تفریحی شهرستان خنداب با فرا رسیدن تابستان و حضور جوانان در جمع‌های دوستانه، رفت و آمدهای بی‌هدف و موتورسواری های خطرناک بیشتر به چشم می‌خورد.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، در لیست پروژه‌های نیمه کاره اداره ورزش شهرستان خنداب، پروژه‌هایی قرار دارد که به علت عدم تخصیص اعتبار با گذشت نزدیک به ۵ سال هنوز به مرحله عملی شدن نرسیده‌اند.

فصل تابستان در حالی از راه رسید که جوانان و نوجوانان شهر و روستاهای خنداب برای گذران اوقات فراغت از امکانات ورزشی و تفریحی محروم یا از حداقل امکانات برخوردار هستند.

زمین چمن خنداب؛ وعده‌ای که با گذشت ۵ سال امروز و فردا می‌شود

کمبود فضا و امکانات ورزشی به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات موجود در روستاهای شهرستان خنداب به شمار می‌رود و تاثیر مستقیم این مشکل را می‌توان بر مهاجرت به شهرها مشاهده کرد، چرا که داشتن امکانات ورزشی استاندارد از جمله زمین چمن در شهرستانی با بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت توقع دور از انتظاری برای مردم و جوانان نیست، انتظاری که با گذشت ۵ سال هنوز اجرایی نشده و این پروژه تنها عنوان زمین چمن را یدک می کشد، اما خبری از کاشت چمن در آن نیست.(لینک خبر)

 

پروژه زمین چمن خنداب لنگ تخصیص اعتبار

انصاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خنداب در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در ارتباط با زمین چمن شهرستان خنداب، گفت: تکمیل این پروژه نیازمند اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان است، ۲۰۰ میلیون تومان این اعتبار از محل بودجه ملی و ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیز از بودجه‌های استانی تامین شده و به محض تخصیص کامل اعتبارات این پروژه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

نیاز به زیرسازی مجدد به علت گذشت زمان

انصاری اظهار کرد: ۸۰ درصد روند اجرایی پروژه زمین چمن خنداب انجام شده اما به علت گذشت زمان باید خاک این زمین تعویض و اقدامات زیرسازی مجدداً انجام شود.

وی افزود: جدول‌گذاری، زهکشی، حفر چاه، لوله‌گذاری و احداث آب‌انبارهای زمین چمن انجام و با زیرسازی مجدد، نصب پمپ، فنس‌کشی و در نهایت کاشت بذر چمن این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خنداب در خصوص زمان تکمیل زمین چمن خنداب گفت: اگر اعتبارات مدنظر پروژه زمین چمن به طور کامل تخصیص پیدا نکند، تکمیل و افتتاح آن به سال آینده موکول می‌شود.

 

اولین سالن ورزشی بانوان شهرستان خنداب در دست احداث

انصاری با اشاره به پروژه‌ سالن ورزشی بانوان خنداب گفت: این پروژه مربوط به ساخت اولین سالن ورزشی بانوان در شهرستان خنداب است که تا پایان پاییز تکمیل و در صورت نبود مشکلات فنی در بهمن ماه و همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خنداب تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده که ۸۰۰ تومان این اعتبار مربوط به اسناد خزانه و ۷۰۰ تومان نیز از اعتبارات سفر ریاست جمهوری است.

وی در ادامه افزود: ۵۰۰ هزار تومان از این اعتبار برای پرداخت معوقات قبلی و  ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از آن نیز برای تکمیل پروژه، هزینه خواهد شد.

 

زمین چمن مصنوعی جاورسیان نیازمند ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار

انصاری با اشاره به زمین چمن مصنوعی جاورسیان بیان کرد: ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه از بودجه‌های ملی در نظر گرفته شده اما برای تکمیل و بهره‌برداری کامل این پروژه که مساحت آن معادل ۱۰ هزار مترمربع است، نیازمند ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم.

 

سالن ورزشی دهچال چشم انتظار تخصیص اعتبار

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خنداب در خصوص پروژه سالن ورزشی دهچال بیان کرد: کارهای زیرسازی این پروژه در دست اقدام است، و برای تکمیل آن ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار از محل بودجه‌های استانی در نظر گرفته‌ایم که به محض تخصیص اعتبار این پروژه نیز تکمیل می‌شود.

 

اوقات فراغت جوانان خندابی، قربانی نبود امکانات ورزشی 

شهرستان خنداب با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر یکی از شهرستان مهم استان مرکزی است، شهرستانی که اوقات فراغت جوانان آن در سایه کم‌توجهی مسئولین به امکانات ورزشی و تفریحی رو به فنا است، کمبود این امکانات با فرا رسیدن تابستان و حضور جوانان در جمع‌های دوستانه، رفت و آمد بی‌هدف و موتورسواری خطرناک بیشتر به چشم می‌خورد.

نبود امکانات تفریحی و ورزشی یکی از دلایل رو آوردن جوانان به مواد مخدر، فضای مجازی و شیوع مشکلات روحی و جسمی بین این قشر از جامعه است، از این رو توجه به این مسئله از جمله ضروریاتی است که باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

در زمینه احداث و ایجاد اماکن ورزشی از جمله زمین چمن خنداب پیگیری‌های زیادی از طرف خبرنگار ما انجام شده اما متاسفانه با گذشت ۵ سال پیشرفت محسوسی در ساخت این زمین چمن مشاهده نمی‌شود و جای بسی تاسف است که جوانان و نوجوانان شهرستان خنداب با وجود سرمایه‌های زیاد در این منطقه از امکانات تفریحی و ورزشی محروم‌ هستند.

در ادامه لینک برخی تلاش های این پایگاه خبری برای طرح ضرورت رسیدگی به این مطالبه به حق مردم و خصوصا جوانان خندابی از سوی مسئولین را مشاهده می کنید:

 

احداث زمین چمن خنداب؛ در گذر وعده های مسئولین/وقتی ورزشکاران دست به جیب می شوند

احداث زمین چمن خنداب؛ وعده‌ بر زمین مانده مسئولین

وعده‌هایی که زیرپای ورزشکاران خنداب سبز شد/زمین چمن خشکیده خنداب منتظر اقدام مسئولان

محرومیت خنداب؛ دامن‌ ورزش را هم گرفت/دلسردی جوانان از نبود امکانات ورزشی

«شهر هسته‌ای ایران» زیرساخت ورزشی ندارد/نبود امکانات فرهنگی ورزشی از مشکلات مهم جوانان خندابی است

شهرستان ۷۵ هزار نفری خنداب، زمین فوتبال و استخر ندارد + تصاویر

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, محرومیت زدایی, قلب بتنی ایران, اوقات فراغت, خنداب, شهر هسته ای

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *