بازگشت 151 واحد صنعتی استان مرکزی به چرخه تولید

19 بهمن 1395 کد خبر : 988615672 | بازدید : 511

استاندار مرکزی با اشاره به تسهیلات اعطا شده به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط گفت: 151 واحد صنعتی مشکل‌دار استان به چرخه تولید بازگشته‌اند و تاثیر تسهیلات رونق تولید بیشتر در ماه‌های ابتدایی سال 96 مشهود خواهد شد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از  ایسنا، محمود زمانی قمی در حاشیه سفر به زرندیه گفت: در شهرستان زرندیه در مجموع 55 پروژه همزمان با ایام‌الله دهه فجر با 167 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری می‌رسد، این پروژه‌ها 511 فرصت شغلی ایجاد کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه در این سفر چند طرح عمرانی، شهری و صنعتی به بهره‌برداری رسید، در جمع خبرنگاران افزود: در این سفر از کارخانه تولید قطعات خودرو بازدید به عمل آمد. این کارخانه که قطعاتی همچون آرمیچر، دینام و... تولید می‌کند، بسیار پیشرفته بوده و وابستگی اندکی به خارج از کشور دارد.

 

وی افزود: کارخانه مذکور بخش عمده‌ای از نیازهای خودروسازان کشور را تامین می‌کند و توسط تحصیلکرده‌ها و متخصصان اداره می‌شود. این کارخانه به هیچ بانکی بدهی و معوقه ندارد و متکی بر توانمندی‌های خود است و حتی از وام‌های دولتی و بانکی برای تاسیس نیز استفاده نکرده است.

 

زمانی قمی در خصوص اقدامات دولت جهت احیای صنعت استان گفت: از زمان آغاز صدور فرمان مقام معظم رهبری و عملیاتی که در حوزه اقتصاد و بویژه اقتصاد مقاومتی آغاز شد، از طریق سایت بهین‌یاب و رجوع مستقیم متقاضیان به بانک‌ها جهت تقویت صنایع کوچک و متوسط استان تاکنون 502 میلیارد تومان وام پرداخت شده است.

 

استاندار مرکزی گفت: در رصدی که صورت گرفته است، 151 واحد صنعتی مشکل‌دار به چرخه تولید بازگشتند و تاثیر تسهیلات رونق تولید بیشتر در ماه‌های ابتدایی سال 96 مشهود خواهد شد.

 

وی اداممه داد: در خصوص واحدهای صنعتی بزرگ نیز تصمیماتی اخذ شده که در حال اجراست، بخشی از این واحدها دچار مشکل هستند که این مشکلات به زودی حل می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، در این سفر دو کارخانه تولید کاغذ و کارخانه تولید آرد نیز به بهره‌برداری رسیدند.
تگها: صبح محلات, 151 واحد صنعتی, استان مرکزی, چرخه تولید, تاثیر تسهیلات, رونق تولید بیشتر

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
salamup.ir
nashrkhabar.ir
nashrkhabar.ir