طاهر احمدی:

کاهش ۱۸ درصدی عمل سزارین در استان مرکزی/ طرح توسعه بیمارستان خوانساری تیرماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد

18 بهمن 1395 کد خبر : 988615654 | بازدید : 11502

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با رایگان شدن زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت، تعداد عمل سزارین در استان کاهش ۱۸ درصدی داشته است که بارها مورد تقدیر وزیر بهداشت قرار گرفته است.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از اراک امروز؛ حسن طاهر حمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک به مناسبت دهه فجر در جمع خبرنگاران در اراک به کاهش هزینه های بستری در بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور هزینه بستری در بیمارستان ها کاهش خوبی داشته است تا خانواده های بیماران بستری شده در بیمارستان ها هزینه های زیادی در این زمینه پرداخت نکنند.

 

طاهر احمدی اظهار کرد: در حال حاضر بیماران روستایی که در بیمارستان بستری می شوند حدود سه درصد و افراد ساکن شهر در صورت بستری حدود پنج درصد از هزینه های بیمارستان را پرداخت می کنند.

 

وی ادامه داد: همچنین تمامی آزمایشات و داروهای مورد نیاز فرد بستری باید در بیمارستان تامین شود و نباید بیمار برای تهیه دارو و یا آزمایش از بیمارستان خارج شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه حدود دو سال و نیم از اجرای طرح تحول سلامت در کشور می گذرد افزود: در حال حاضر حدود ۱۷۲ میلیارد تومان در قالب طرح تحول سلامت در استان مرکزی هزینه شده است.

 

 

کاهش ۱۸ درصد عمل سزارین در استان مرکزی

 

طاهر احمدی کاهش ۱۸ درصدی عمل سزارین در استان مرکزی را یکی دیگر از اقدامت طرح تحول سلامت عنوان کرد و ادامه داد: با رایگان شدن زایمان طبیعی تعداد عمل سزارین در استان کاهش چشم گیری داشته است و بارها مورد تقدیر وزیر بهداشت قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: همچنین ۴۰ دستگاه آمبولانس به ارزش ۳۲ میلیارد تومان در قالب طرح تحول سلامت به استان مرکزی اختصاص یافته و تعداد آمبولانس های استان به ۲۱۲ دستگاه افزایش یافته است.

 

 

طرح توسعه بیمارستان ولیعصر ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

 

طاهر احمدی با اشاره به اینکه طرح توسعه بیمارستان ولیعصر اراک هم اکنون ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: امسال ۴۰ میلیارد تومان به این بیمارستان اختصاص یافته است و سال آینده هم ۴۰ میلیارد دیگر اختصاص خواهد یافت.

 

وی به اجرای طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری هم اشاره کرد و گفت: طرح توسعه این بیمارستان تا تیرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, طاهر احمدی, دانشگاه علوم پزشکی اراک, زایمان طبیعی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *