فرماندار محلات در نشست با گلكاران:

كشاورزي پتانسيل مهم محلات است/نمايشگاه گل، برند مهم محلات

6 بهمن 1395 کد خبر : 988615504 | بازدید : 114

فرماندار شهرستان محلات گفت: کشاورزی یکی از پتانسیل های مهم این شهرستان است که رشد آن نیازمند توجه ویژه مسئولان به محلات است.

به گزارش صبح محلات به نقل از پایگاه خبری فرمانداری,علی زینی وند امروز در نشست با گلکاران شهرستان محلات که با حضور نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد، بیان کرد: کشاورزی یکی از پتانسیل های مهم این شهرستان است که رشد آن نیازمند توجه ویژه مسئولان به محلات است.

 

وی تصریح کرد: رفع مشکل آب دهکده گل و گیاه محلات یکی از اقدامات مهمی بود که با کمک تمام مسئولان محقق شد و مشکل آب دهکده گل محلات را برای سالیان متمادی مرتفع کرد و زمینه توسعه فازهای بعدی دهکده را فراهم ساخت.

 

فرماندار محلات نمایشگاه گل محلات را برند این شهرستان توصیف کرد و افزود: نمایشگاه گل و گیاه محلات اعتبار این شهرستان محسوب می شود و به عنوان یک برند در کشور مطرح است که باید برای رفع مشکلات این بخش تلاش مضاعفی صورت گیرد و نگاه ویژه ای به این بخش شود.

 

زینی وند ادامه داد: ماهیان زینتی محلات از دیگر قابلیت ها و پتاسنیل های مهم محلات در حوزه کشاورزی به شمار می رود که توجه گسترده تر به ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی محلات از جمله اولویت های مهم در سطح شهرستان محسوب می شود و به دلیل اهمیت این بخش در سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی برای احداث شهرک ماهیان زینتی محلات مبلغ 60 میلیارد ریال اختصاص پیدا کرد.

 

وی در ادامه بیان کرد: بید قرمز از دیگر محصولات شاخص شهرستان محلات در حوزه کشاورزی محسوب می شود که سالانه سهم قابل توجه ای از صادرات شهرستان محلات به این محصول تعلق می گیرد و هم اکنون یکی از نیازهای صادر کننده این بخش به نبود زمین و مشکلات مرتبط با آن باز می گردد که نیازمند تعامل بیشتر برای رفع مشکل است.
تگها: صبح محلات, کشاورزی, پتانسیل, گل وگیاه, محلات, نمایشگاه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *