کارگاه آموزشی توجیهی درس پژوهی و پروژه‌های علمی در محلات برگزار شد

6 بهمن 1395 کد خبر : 988615502 | بازدید : 408

کارگاه آموزشی توجیهی درس پژوهی و پروژه‌های علمی دانش‌آموزان با محوریت جشنواره جابربن حیان در هنرستان بانو امین برگزار شد.

به گزارش صبح محلات به نقل از پایگاه خبری آموزش و پرورش شهرستان محلات,کارگاه آموزشی توجیهی درس پژوهی و پروژه‌های علمی دانش‌آموزان با محوریت جشنواره جابربن حیان روز پنجشنبه 30 دی‌ماه در هنرستان بانو امین برگزار شد.

 

در این کارگاه که با حضور مدیران، معاونان آموزشی و نماینده آموزگاران به مدت چهار ساعت برگزار شد اسماعیلی کارشناس اداره تکنولوژی آموزش و پرورش استان مرکزی به تبیین اهداف و چگونگی تهیه و تنظیم درس پژوهی و چهارچوب آن پرداخت.

 

وی در این مورد به وظیفه‌ی هر یک از اعضای گروه اشاره کرد و افزود هدف کار و خِرد جمعی است و همه باید در اجرای درس پژوهی نقش داشته باشند. مدیر گروه باید بر این امر نظارت کامل داشته باشد و مدیر مدرسه کلیه شرایط و امکانات لازم را برای همکاران مهیا نماید.

 

اسماعیلی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره جابربن حیان به چگونگی تنظیم پروژه‌ها پرداخت و افزود در این طرح آموزگاران و خانواده‌ها حکم راهنما را دارند و می‌بایست اجازه دهند دانش‌آموزان در اجرا نقش اساسی را داشته باشند.

 

کارشناس اداره تکنولوژی به تشریح کامل انواع پروژه‌ها و مدل پرداخت و تصریح کرد پروژه‌ها آزمایش، طراحی و ساخت و به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند. مناطق تلاش می‌کنند بهترین‌ها را به استان ارسال و بقیه پروژه‌ها در منطقه داوری می‌شود و در همان‌جا منتخبین معرفی می‌گردند.

 

در پایان حاضران سؤالات خود را بیان و خواستار تشکیل کارگاه‌ها آموزشی بیشتر شدند.
تگها: صبح محلات, کارگاه آموزشی, توجیهی, پژوهی و پروژه‌های علمی, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *