گفت‌وگوی خواندنی با آتش‌نشانِ نجات‌یافته از «پلاسكو»

6 بهمن 1395 کد خبر : 988615499 | بازدید : 101

ساختمان ۵۴ ساله تهران در مقابل چشمان هزاران نفر فرومی‌پاشد. تنها دقایقی بعد است که شبکه‌های فضای مجازی تصاویر را منتقل می‌کنند. دیگر شاهدان فروپاشیدن پلاسکو، تنها عابران و حاضران خیابان جمهوری نبودند، حالا میلیون‌ها ایرانی با قلبشان جمهوری را نظاره می‌کردند. در این میان اما، یک تصویر بود که حتی پیش از انتشار فیلم‌ها، سندی شد بر مظلومیت ده‌ها آتش‌نشانی که آن روز و آنجا در فاجعه پلاسکو جانفشانی می‌کردند.

به گزارش صبح محلات به نقل از گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،   تنها دقایقی بعد از انتشار این عکس خبرگزاری ایسنا بود که هشتگ #تهران_بی_دفاع، در فضای مجازی به راه افتاد. هنوز فیلمی از واقعه نبود. تنها این تصویر بود. تصویر مردی که در مقابل هجوم دود و گرد و غبار و فروپاشی سعی می‌کرد از پرت شدن خود جلوگیری کند. روی این تصویر جملات و مطالب بسیاری نوشته شد، از آتش‌نشان بی‌دفاع تا همه تهران ویران‌مانده در مقابل هجوم درد، از نوشتن برای بی‌پناهی آتش‌نشان‌ها تا جملات و مقالات دیگر. 

 

فیلم لحظه‌ فروریختن ساختمان و بی‌دفاعی آتش‌نشان از جان‌گذشته در برابر آن، به ناگاه تلنگری شد بر بی‌تفاوتی جمعی یک ملت، که گویا این ضربه و این تصویر را لازم داشت تا سربچرخاند و آتش‌نشانان بی‌نام و نشان اما دلاورش را نظاره کند. کمتر از ۲۴ ساعت بعد،آن آتش‌نشانی که در نزدیک‌ترین فاصله ممکن به پلاسکو مشغول انجام اطفای حریق بود، خبر از زنده بودن خود می دهدو چه عجیب که باز هم از طریق فضای مجازی. 

 
تگها: صبح محلات, آتش‌نشانِ, نجات‌یافته, پلاسكو

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *