از رای ملیونی به آتش نشان ها تا حمایت گوچی از کی روش در برنامه 90

5 بهمن 1395 کد خبر : 988615472 | بازدید : 22512

برنامه این هفته نود از ساعت 22:37 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت 1:50 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان برنامه این هفته نود از ساعت 22:37 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

 

عادل فردوسی پور این برنامه را به شهدای پلاسکو و خانواده آتش نشان ها تقدیم کرد.از مخاطبان برنامه 90 درخواست شده بود به احترام فداکاری آتش نشان ها و همدردی با آسیب دیدگان پلاسکو عدد"125" را به شماره 200090 ارسال کرده و  نظرسنجی امشب برنامه شرکت کنند.طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار است عواید ناشی از نطرسنجی امشب صرف ایمن سازی مدارس با نظارت سازمان آتش نشانی شود.

 

حمید حاج ملک داور گیلانی فوتبال کشورمان که عضوی از خانواده آتش نشانی است مهمان امشب برنامه 90 بود. وی که روز گذشته دیدار ماشین سازی و صبا از هفته هجدهم لیگ برتر را سوت زد، ابتدا به خانواده آتش نشانی و شهدای آتش نشان ضایعه پلاسکو را تسلیت گفت.

 

در ادامه کلیپی از ماجرای تلخ پلاسکو با سخنان عادل فردوسی پور پخش شد.

 

حاج ملک پس از این کلیپ گفت: دیدن این تصاویر داغم را تازه کرد. ای کاش در برنامه امشب 90 درمورد مسائل فوتبالی صحبت می کردیم. درست است من حادثه های زیادی را تجربه کرده ام اما نمی توانم خود را جای خانواده شهدای پلاسکو بگذارم.  یک جرقه کوچک سبب شد ساختمانی 18 طبقه فرو بریزد و یک ملت عزادار شوند. این امر نشان می دهد مسئل ایمنی رعایت نشده است.

 

وی افزود: کارشناسان و سخنگوی سازمان آتش نشانی درمورد این فاجعه صحبت کرده اند. همکارانم در میان ما نیستند. آن ها جزء خالص ترین و پاک ترین افراد بودند و برای نجات دادن جان هموطنان خود به این بلا گرفتار شدند. در شهری مثل صومعه سرا محل زندگی من شهرداری منابع مالی محدودی دارد. شهرداری موسسه غیر انتفاعی است و آتش نشانی هم زیرنظر شهرداری فعالیت می کند. باید نمایندگان مجلس و سازمان برنامه و بوجه با تزریق منابع مالی به شهرداری در راه ایمن سازی شهرها کمک کنند.

 

حاج ملک درباره این که آیا امکانات مناسبی برای جلوگیری از این اتفاقات تلخ وجود دارد یا خیر، تصریح کرد: امیدوارم تحریم ها برداشته شود. چراکه تحریم ها در کمبود امکانات نقش دارد. امکانات کم و قدیمی در سازمان آتش نشانی تهران وجود دارد. باید با ساختمان هایی که ایمن نیستند به شکل جدی و بدون رودربایستی برخورد شود. امیدوارم با انجام نکات ایمنی دیگر این اتفاقات تکرار نشود. شهری مانند تهران می تواند امکانات آتش نشانی بهتری داشه باشد. نمی توانم وارد ریز ماجرا شوم و کارشناسان بهتر می توانند در مورد فاجعه پلاسکو نظر دهند.

 

این داور فوتبال کشورمان در پایان اظهار کرد: حقوق آتش نشان های تهرانی با دخل و خرجشان جور در نمی آید. در گیلان هم آتش نشان ها حقوق پایینی دارند.امیدوارم مسئولان به افزایش حقوق آتش نشان ها توجه کنند. ان شالله بیشتر فرهنگ سازی  شود و دست کم مردم ما از این اتفاق درس گرفته و در چهارشنبه سوری نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.فردوسی پور در ادامه به انتقاد از سلفی گرفتن های بی موقع، رفتار نادرست برخی از مردم در زمان مواجهه با اتومبیل های اورژانس پرداخت و کلیپی از این ناهنجاری های اجتماعی در زمان وقوع فاجعه پلاسکو پخش شد.

 

در ادامه مجری برنامه 90 به تشریح گل های هفته هفدهم لیگ پرداخت. همچنین جدول لیگ برتر و جدول گلزنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

ترین های هفته هفدهم بخش بعدی برنامه نود بود.

 

حرکات تکنیکی هفته: صادق محرمی، یعقوب کریمی، شهاب گردان، محمد نوری، اسماعیل شریفات، حمیدرضا علی عسگری، مجتبی ممشلی، عباس عسگری، محمدرضا خلعتبری، گادوین منشا، حسن بیت سعید، پیام ملکیان، مهدی مومنی، امیرحسین صادقی، فرید کریمی، علی قلی زاده، محسن آذرباد، مهدی شریفی، محمدامین درویشی

تیر دروازه هفته: مهدی طارمی مقابل فولاد

کار تیمی هفته: سپاهان مقابل نفت تهران

موقعیت از دست رفته هفته: حسین بادامکی مقابل پدیده

پاس گل برتر هفته: محمد ابراهیمی مقابل نفت آبادان

مهار برتر هفته: محسن فروزان مقابل پیکان

گل برتر هفته: امید جهانبخش مقابل پیکان

 

خلاصه و حواشی دیدار فولاد- پرسپولیس به عنوان نخستین دیدار هفته هفدهم روی آنتن رفت.

 

در ادامه خلاصه و حواشی دیدار سپاهان- نفت تهران پخش شد.

 

دربی مشهد بین سیاه جامگان و پدیده روی آنتن رفت.

 

خلاصه دربی کوچک تبریز بین گسترش فولاد و ماشین سازی پخش شد.

 

به مناسبت گل به خودی زودهنگام عبدالله کرمی در دیدار فولاد- پرسپولیس، کلیپی از سریع ترین گل های تاریخ لیگ فوتبال ایران با اجرای محمد حسین میثاقی روی آنتن رفت.

 

گل ثانیه چهار هادی عبدالله زاده بازیکن ابومسلم در سال 78 به ایرسوتر نوشهر،  به عنوان سریع ترین گل تاریخ فوتبال ایران معرفی شد. 

 

گل ثانیه 13 محمدرضا خلعتبری با لباس سپاهان به گسترش فولاد، گل بازیکن مس سرچشمه به پرسپولیس، گل ثانیه 47 علی سامره به پرسپولیس، گل ثانیه 20 ابراهیم توره به شاهین بوشهر با لباس سپاهان، گل ثانیه 10 غلامرضا رضایی شماره 10 سابق پرسپولیس در روز 91/10/10 به فجرسپاسی، گل علی رضا نیکبخت به کویت، گل بازیکن اردن به ایران در سال 82 که در نهایت منجر به شکست چهار بر یک شاگردان محمود الجوهری مقابل شاگردان برانکو ایوانکوویچ شد، را می توان در زمره سریع ترین گل های تاریخ فوتبال ایران قرار داد.
تگها: صبح محلات, از رای ملیونی, آتش نشان ها, حمایت گوچی, کی روش, برنامه 90

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *