همزمان با دهه فجر ۳۰۰ برنامه قرآنی در استان مرکزی برگزار می شود

4 بهمن 1395 کد خبر : 988615452 | بازدید : 3395

مسئول دارالقرآن کریم تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: همزمان با دهه فجر ۳۰۰برنامه قرآنی در استان اجرا خواهد شد و جشنواره قرآنی کودک و نوجوان نیز از ۱۲ تا ۲۲بهمن ماه برگزار می شود.

 

به گزارش صبح محلات حجت الاسلام محمدرضا شفیعی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۷۰ برنامه قرآنی در استان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: امسال نیز برنامه های قرآنی در ۱۲ شهرستان استان مرکزی برگزار می‌شود و همچنین در این ایام بیش از ۳۰ برنامه استانی نیز در نظر گرفته شده است.

 

مسئول دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه در این ایام مبارک جشنواره قرانی کودک و نوجوان در استان مرکزی برگزار خواهد شد، گفت: هدف ما حضور گسترده کودکان، نوجوانان و جوانان در برنامه های قرآنی دهه فجر است.

 

شفیعی با تاکید بر اینکه برخی از برنامه های دهه مبارک فجر باید با محوریت کودکان و نوجوانان باشد، خاطرنشان کرد: امروز باید با سوق دادن برنامه ها به سمت نسل های جدید انقلاب اسلامی اقدامی کنیم تا این نسل جدید و جوان با ارزش های انقلاب و آرمان های امام راحل، شهدا و رهبری آشنا شوند و این بزرگان را الگوی زندگانی خود قرار دهند.

 

مسئول دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در رابطه با جشنواره قرانی کودک و نوجوان استان خاطر نشان کرد: در این جشنواره شرکت کنندگان تعدادی از سوره های کوچک قرآن از جزء سی ام را حفظ کرده و با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 

شفیعی برپایی مجمع اساتید و فعالان قرآنی در امامزاده محمد عابد(ع) اراک، همایش هم ‌افزایی مدیران مؤسسات در امامزاده ۷۲ تن ساروق، طرح قرآن در خانه ویژه جزء ۸ و رونمایی از پنج هزار جلد کتاب در این حوزه و راه‌اندازی ۱۶ خانه قرآنی شهری را از جمله برنامه های در دهه فجر سال جاری عنوان کرد.

 

مسئول دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین برپایی ۲۴ محفل قرآنی شهری و روستایی، ۱۲ کارگاه سبک زندگی و دوره بازآموزی معلمان در استان، برپایی ۵۰ کرسی تلاوت، توسعه فعالیت‌های قرآنی در ۱۴ هیأت و رونمایی از ۱۲هزار جلد قرآن کریم که با کمک خیرین چاپ شده را از دیگر برنامه‌های دهه فجر امسال عنوان کرد.
تگها: صبح محلات, مسابقات قرانی, استان مرکزی, دهه فجر, مسول دارالقران, سازمان تبلیغات اسلامی, فجر95

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *