استان مرکزی باید به عنوان پایتخت مفاخر و مشاهیر کشور معرفی شود

3 بهمن 1395 کد خبر : 988615418 | بازدید : 670

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: استان مرکزی باید به عنوان پایتخت مفاخر و مشاهیر کشور معرفی شود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر کریمی بعد از ظهر امروز در نشست اعضای شورای اداری استان که با حضور زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار شد، اظهار کرد: استان مرکزی ظرفیت‌های گسترده‌ای در حوزه بناهای تاریخی، گردشگری و صنایع دستی دارد که در تبلیغ و معرفی و اطلاع رسانی این ظرفیت‌ها باید اقدامات بیشتر و ویژه‌تری انجام شود.

 

وی تصریح کرد: بازار تاریخی اراک یک اثر تاریخی بی‌نظیر است که با توجه به شرایط و ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، به منظور حفظ، بازسازی و نوسازی آن باید با جدیت بیشتری گام برداشته شود.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث گردشگری در مجموعه سازمان میراث فرهنگی به صورت جدی مورد توجه قرار نگرفته، این در حالی است که با توجه به زندگی شهری کنونی افراد نیازمند گذراندن ساعاتی از وقت خود در خارج از محیط شهری هستند، بنابراین توجه به روستاهای دارای ظرفیت گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد.

 

کریمی ادامه داد: برای حدود 300 روستای هدف گردشگری در ماده قانونی سهم خاصی در نظر گرفته شده که امیدواریم برای این استان نیز سهم خاصی در نظر گرفته شود.

 

به گفته وی 25 منطقه نمونه گردشگری در استان مرکزی وجود دارد که تنها برای 5 منطقه جذب سرمایه‌گذار انجام شده که لازم است در این زمینه همکاری لازم به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاری صورت گیرد.

 

وی گفت: در حوزه صنایع دستی نیز طرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد که شناسایی و معرفی این ظرفیت‌ها در کنار حمایت از اساتید پیشکسوت ضروری است.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از آنجا که یک چهارم مشاهیر کشور متعلق به استان مرکزی هستند و این استان از قدمت بالایی در حوزه فرهنگ و تاریخ برخوردار است، باید این استان به عنوان پایتخت مفاخر و مشاهیر کشور معرفی شود.
تگها: صبح محلات, استان مرکزی, پایتخت مشاهیر ایران

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *