کمبود تخت های بیمارستانی در استان مرکزی

2 بهمن 1395 کد خبر : 988615409 | بازدید : 339

 نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در استان گفت: استان مرکزی یک استان صنعتی بوده و در شاهراه مواصلاتی کشور قرار دارد و همین موارد موقعیت این استان را ویژه کرده و نیاز این استان به توسعه خدمات بهداشتی و درمانی را افزایش داده است.

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری ایسنا,علی اکبر کریمی از بیمارستان های  امیرالمومنین (ع)، امیرکبیر، آیت الله خوانساری، مرکز بهداشتی درمانی ناطقی و بیمارستان ولیعصر (عج) اراک بازدید کرد.

 

کریمی در این بازدید بر لزوم تسریع در نوسازی و تکمیل بیمارستان  ولیعصر (ع) اراک تاکید کرد و افزود: این مهم اولویت نمایندگان مجلس و مسئولان استان است. برای این پروژه زمان بندی 20 ماهه در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه با راه اندازی این واحد درمانی بخش قابل توجهی از نیاز استان تامین خواهد شد، از جدیت در پیگیری تحقق طرح توسعه بیمارستان های آیت الله خوانساری و امیرکبیر خبر داد و گفت: بیمارستان هزار تختخوابی نیز فرصت بسیار مهمی برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در استان مرکزی است که باید محقق شود.

 

کریمی با اشاره به طرح تحول سلامت و تاثیرگذاری آن بر افزایش رضایت مردمی از بخش بهداشت و دمان گفت: این طرح زمینه رفع بسیاری از مشکلات را فراهم کرد.

 

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز با بیان اینکه تا دو سال آتی 70 تخت به بیمارستان امیرالمومنین، 200 تخت به مجموعه بهداشتی و درمانی ولی عصر (عج)، 100 تخت به مجموعه درمانی آیت الله خوانساری، 100 تخت بیمارستان سینا و 30 تخت به بخش ICU افزوده می شود، گفت: کمبود فضای فیزیکی آموزشی از مشکلات این مجموعه است.

 

حسن طاهر احمدی با بیان اینکه طی سال های 90 تا 92، از هزار و 600 دانشجو به 3600 نفر  رسیده ایم و هم اکنون این رقم به چهار هزار نفر افزایش یافته است افزود: رشته های تحصیلی نیز از 30 به 60 رشته رسیده است.

 

وی با بیان اینکه برای طرح نوسازی بیمارستان ولی عصر (عج) نیز 800 میلیارد ریال مصوب شده که 400 میلیارد ریال آن در سال جاری پرداخت شده و پرداخت مابقی سال آینده  انجام می شود، به طلب 1500 میلیاردی از بیمه ها و بدهی 1400 میلیارد ریالی به کارکنان، شرکت های دارویی و تجهیزات اشاره کرد و گفت: عدم پرداخت معوقات و مطالبات از دیگر مشکلات ماست.
تگها: صبح محلات, نماینده, اراک, کمبود, تخت های بیمارستانی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *