اصناف حق دخالت در صدور پروانه های گردشگری و رفاهی را ندارد

20 دی 1395 کد خبر : 988615327 | بازدید : 941

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: طبق نامه ارسالی از سوی وزیر دادگستری صراحتا اعلام شده دخالت اصناف در واگذاری و صدور پروانه واحدهای گردشگری ممنوع است و این مهم از وظایف سازمان میراث فرهنگی است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از  خبرگزاری پانا، سید محمد حسینی در جلسه مشترک کارگروه گردشگری و ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی افزود: با توجه به استعلام ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور از وزارت دادگستری در خصوص مشخص کردن وظیفه دستگاه ها در صدور پروانه واحدهای گردشگری، آژانس های مسافرتی و هتل ها صراحتا اعلام شده که دخالت اصناف در این خصوص مغایر قانون است.

 

وی با اشاره به اهمیت دره گردو در گردشگری اراک ادامه داد: اگر شهرداری آمادگی انجام اقدامات اجرایی و برنامه ریزی در منطقه نمونه گردشگری دره گردو را ندارد اعلام کند تا دستگاه های اجرایی از افق در نظر گرفته شده عقب نمانند و نتیجه کار تعیین تکلیف شود.

 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار داشت: شهرداری به عنوان سرمایه گذار مادر طرح، موظف است موضع خود را در این خصوص مطرح کند اما تا به حال پاسخ مدونی از سمت شهرداری داده نشده در صورتی که میراث فرهنگی آمادگی دارد در چارچوب طرح، وظایف خود را انجام دهد.

 

حسینی در خصوص خواسته شهرداری اراک مبنی بر صدور موافقت اصولی از سوی میراث فرهنگی بیان کرد: طبق قانون، تا زمانی که قرارداد رسمی منعقد نشود، صدور موافقت اصولی ممنوع است از همین رو اگر شهرداری اراک قصد انجام تغییرات و یا اصلاحاتی را در متن قرارداد دارد در اسرع وقت اعلام نماید تا روند انجام کار تسریع شود.

 

وی با بیان اینکه نباید سرمایه گذاران را بی رغبت کنیم اضافه کرد: در حال حاضر دستگاه های خدمات رسان برای سرمایه گذاران در محوطه غار نخجیر مشکلاتی پدید آورده اند که باعث بی رغبتی سرمایه گذاران برای برنامه ریزی در آن مجموعه شده است.

 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: در دستورالعمل های قبلی مقرر شده بود در فاصله 200 متری، اجازه بنای محوطه های گردشگری و رفاهی بازدید کنندگان ایجاد شود اما متاسفانه در دستورالعمل جدید از حداقل فاصله 2 کیلومتری برای سرمایه گذاری سخن به میان می آید که نه تنها باعث بی رغبتی سرمایه گذاران می شود بلکه تسهیل امور رفاهی برای گردشگران را با مشکل مواجه می کند.

 

بررسی طرح گردشگری روستای بهار اردهال و تعیین 8 کمیته تخصصی کارگروه ستاد اجرایی خدمات سفر از مصوبات این جلسه بود.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, اصناف, گردشگری, سازمان میراث فرهنگی, طرح گردشگری استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات