گرانی 30 تا 70 درصدی قیمت برنج در یکسال گذشته

1 آذر 1395 کد خبر : 988615037 | بازدید : 22656

به گزارش صبح محلات به نقل از یزد رسا، بررسی‌ قیمت ها در بازار حاکی از افزایش قیمت اقلام اساسی مردم در یکسال گذشته است. قیمت برنج نیز به عنوان یکی از دو مایحتاج اصلی غذای خانوار ایرانی نیز افزایش غیرمترقبه و باورنکردنی داشته است.

گزارش‌های میدانی از کف بازار و سطح مغازه‌های سطح شهر تاییدی بر این مدعا است. بررسی قیمت این کالا افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت برنج را نسبت به یکسال گذشته نشان می‌دهد؛ به طور مثال قیمت هر کیلو برنج طارم درجه یک امسال به بیش از12 هزار و 200 تومان رسیده است این درحالی است که این نوع برنج سال گذشته کمتر از ده هزار تومان قیمت داشته است.

برنج کشت دوم نیز که در سال گذشته 9 هزار و 700 تومان در بازرگانی ها به فروش می‌رسید؛ در پاییز امسال به کمتر از 13 هزار و 500 تومان نمی‌توان این برنج را خرید.

قیمت هر کیلو برنج کامفیروز نیز با افزایش 73 درصدی روبه رو بوده و از 7 هزار و 500 تومان به ازای هر کیلو در سال گذشته، به بیش از 13 هزار تومان در پاییز امسال رسیده  است.

قیمت هر کیلو لاشه برنج، پاییز گذشته 5 هزار و 800 تومان بوده اما امسال این برنج نیز با افزایش قیمتی که داشته به بیش از 9 هزار تومان به فروش می‌رسد.

بسیاری از دیگر اقلام اساسی خانوارهای ایرانی نیز افزایش قیمت را در یکسال گذشته تجربه کرده اند. این گرانی‌ها در حالی است که دولت یازدهم مصرانه بر تورم تک رقمی تاکید می‌کند و آن را از افتخارات خود می‌دانند.دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *