شناسایی۳۰ هزار معتاد در استان مرکزی/شیب تند گرایش زنان به مواد مخدر

27 آبان 1395 کد خبر : 988614999 | بازدید : 1006

به گزارش صبح محلات به نقل از سفیر آشتیان، نبی الله شاه محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آشتیان گفت: نرخ شیوع اعتیاد در سال ۹۰ در استان مرکزی ۱.۸۷ درصد بوده که رتبه بیست و دوم را در میان استان های کشور به خود تخصیص داده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه در چند سال اخیر نرخ شیوع اعتیاد در بین جامعه استانی با رشد زیادی همراه بوده تا جایی که نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در استان رتبه هفتم کشوری است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی تعداد افراد آلوده به اعتیاد در استان مرکزی را ۳۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: در این میان نزدیک به ۳ هزار نفر از بانوان آلوده به این بلای خانمان سوز شده اند و شیب بسیار تندی را در این زمینه شاهدیم که نیازمند این است که مسئولان با همکاری مردم این پدیده را مهار کنند.

وی تعداد کمپ های ترک اعتیاد استان مرکزی را ۳۲ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: تنها یک مورد از کمپ های موجود در استان به ترک اعتیاد بانوان اختصاص دارد که نشان می دهد باید کار بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

شاه محمدی حل معضل اعتیاد در استان را نیازمند خواست و اراده مردمی دانست و تصریح کرد: خانواده ها در این زمینه می توانند نقشی کلیدی ایفا کنند و باید با کنترل هوشمندانه فرزندان از آلوده شدن آنان به این افیون جلوگیری کنند.

وی از تشکیل بانک اطلاعات در دبیرستان های استان مرکزی خبر داد و افزود: در این زمینه ۱۳۶ مربی مرد و ۶۰ مربی زن آموزش های لازم را فراگرفته اند که در آینده فعالیت خود را در زمینه آشنا سازی خانواده ها آغاز می کنند.

محمود حسنی فرماندار آشتیان نیز در ادامه این نشست گفت: با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان، همایش ملی اعتیاد در این دانشگاه برگزار می شود که به بررسی عوامل مختلف گرایش به مواد مخدر می پردازد.

وی اضافه کرد: این همایش که ۲۵ آذرماه در سالن پرفسور حسابی دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان برگزار و در ۴ حوزه فرهنگی، ورزشی، جامع شناسی و آسیب شناسی میزبان صاحب نظران این حوزه است.
تگها: صبح محلات, اعتیاد

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *