به گزارش صبح محلات به نقل از افکارنیوز، همزمان با هفته کتابخوانی و روز کتابدار 12 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس با همکاری نیروی زمینی ارتش، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دوشنبه 24 آبان در فرهنگسرای ارسباران با حضور امیر سرتیپ دکتر احمدرضا پوردستان (فرمانده نیروی زمینی ارتش)، دکتر محمودصلاحی (رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران)، سرهنگ ابراهیم پاشاپور (رئیس سازمان ایثارگران نزاجا) وجمعی از ناشران، نویسندگان و اصحاب قلم در برنامه اب با عنوان «شکوه سطرها» رونمایی شد.
محمود صلاحی در بخشی از این برنامه اظهار کرد: همانطور که در زمانی عده‌ای سلاح به دست گرفتند تا امروز این امنیت وجود داشته باشد، امروز همان افراد برای بقای این امنیت و یاداوری جوانمردی‌های آن روزها قلم به دست گرفته‌اند.
 وی در ادامه با اشاره به افزایش میزان تیراژ کتاب در کشورمان گفت: سال‌های گذشته حدود 2 هزار و 703 عنوان کتاب منتشر می‌شد ولی الان این آمار به 80 هزار جلد هم رسیده است. همچنین نمایشگاه بین المللی کتاب جزو دومین نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی است و هر ساله تعداد بیشماری از مردم مناطق مختلف از آن بازدید می‌کنند.
صلاحی پس از این به بازگشایی بزرگترین نمایشگاه کتاب خاورمیانه اشاره کرد و افزود: یکی از بزرگترین مجموعه‌های کتاب خاورمیانه در مساحتی حدود 68 هزار متر که 5 برابر بزرگترین نمایشگاه کتاب مسکو است با 4 تالار ویژه و به شکل مسقف در عباس آباد ساخته شده است. یکی از این تالار ها به بخش رونمایی از کتاب و سخنرانی تعلق دارد و سالن دیگری نیز به بازیهایی برای کودکان که مرتبط با کتاب است، اختصاص دارد. علاوه بر این‌ها دریاچه بزرگی برای تفریح تعبیه شده که به جذابیت‌های هر چه بیشتر این مجموعه می‌افزاید.
وی به عنوان یکی از اعضای شورای سیاست گذاری کتاب در خصوص رونمایی از آثار دفاع مقدس عنوان کرد: یکی از کارهای ارزشمند در حوزه کتاب اقدام کسانی است که قلم به دست گرفته‌اند و خاطرات شهدا و رزمندگان را روایت می‌کنند. در این جا دارد اعلام کنم که از نوشتن نترسید و حتی اگر از خودتان نمی‌نویسید از روایت روزهای جنگ و دفاع مقدس غافل نشوید.
همچنین احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش ضمن ابراز خرسندی از رونمایی این آثار در اولین روز هفته کتاب بیان کرد: یکی از بهترین تریبون‌ها برای رساندن فرهنگ و انتقال وقایع دفاع مقدس کتاب است. چرا که کتاب به عنوان یک پنجره جاودان در تاریخ می‌ماند.
وی در ادامه از ترسی که انقلاب اسلامی به واسطه اشاعه فرهنگی نو در سطح خاورمیانه به تن آمریکا انداخته بود، گفت و ادامه داد:‌ بعد از انقلاب اسلامی، آمریکا مطمئن بود که ادبیات و فرهنگ ایران اسلامی تنها محدود به کشور نمی‌شود و در سراسر منطقه گسترش می‌یابد. اتفاقی که امروز به واسطه انتشار آثار ارزشمند گوناگونی شاهد آن هستیم.
در بخش دیگری از این برنامه ابراهیم پاشاپور رئیس سازمان نزاجا با اشاره به ارزشمندی آثار دفاع مقدس بیان کرد: به طور کلی نویسندگان و ناشرانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند می‌توانند وسیله مناسبی را برای تکامل انسانیت فراهم کنند.
وی همچنین اشاره‌ای هم به اثرگذاری و جذب جوانان به انقلاب و دفاع مقدس توسط این آثار داشت.
در پایان این مراسم با حضور محمود صلاحی، علی سلیمانی و جمع دیگری از مقامات فرهنگی و ارتش نیروی زمینی از 12 اثر برگزیده دفاع مقدس رونمایی شد و از ناشران فعال در این عرصه تجلیل کردند.