سر بی کلاه ورزش استان مرکزی از اعتبارات سفر هیات دولت

10 آبان 1395 کد خبر : 988614897 | بازدید : 9475

مردم استان مرکزی مدت ها بود که منتظر سفر رئیس جمهورو هیات دولت به استان بودند تا در این سفر برخی از مشکلاتشان در حوزه های مختلف برطرف شود.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از اراک امروز؛ طی این مدت مسئولین بارها از نزدیک بودن سفر هیات دولت به استان گفتند تا اینکه استان مرکزی علی رغم موقعیت مهم و حساسی که فعالیت مردم این استان  از نظر اقتصادی برای کشور دارد وچهارمین قطب صنعت کشور را با همه مشکلات و بی توجهی ها سرپا نگه داشته اند، به عنوان ۳۲ استان مقصد سفر هیات دولت قرار گرفت.

 

هیات دولت در قالب سی و دومین سفر استانی در روز های دوم و سوم آبان ماه جاری به استان مرکزی سفر کرد.

 

هر چند در پایان این سفر اعلام شد که ۵۲ طرح در سفر هیات به این استان با اعتباری بالغ بر ۹هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال مصوب شده است ولی خیلی از بخش ها از جمله صنعت، ورزش و فرهنگ استان بهره چندانی از این مصوبات و اعتبارات نبردند .

 

این در حالی است که حدود ۸۰ پروژه ورزشی در سطح استان مرکزی وجود دارد که آغاز برخی از این پروژه ها قدمتی بیش از ۱۰ سال دارند.

 

بر اساس برآوردهای صورت گرفته تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان مرکزی نیازمند اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است.

 

افزایش زیرساخت لازم یکی از عوامل مهم در توسعه ورزش و قهرمان پروری است که در جهت دهی به توانمندی نیروی انسانی، نقش مهمی دارد.

 

همچنین بیش از هزار ورزشکار سازمان یافته در استان مرکزی در ۳۵ رشته ورزشی فعالیت دارند.

 

با همه مشکلاتی که ورزش استان با آن دست پنجه نرم می کند متاسفانه دولت مصوبه ای را در حوزه ورزش و جوانان استان ابلاغ نکرده است و ورزشکاران استان باید با همان داشته های خود بسازند.

 

در واقع می توان گفت در این سفر، دولت بیشتر به دنبال مصوباتی بود که بتواند ظاهر را حفظ کرده و مردم را دلخوش به افتتاح  طرح هایی کند که بهره برداری از آنها حداقل ۲ سال زمان می برد.

 

رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی و در جلسه شورای اداری این استان گفت:قول هایی که به مردم استان مرکزی برای حل مشکلاتشان دادیم قول ۲۴ ماهه و دو ساله است چرا که رفع برخی مشکلات زمانبر است.

 

شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در پایان سفر هیئت دولت به استان مرکزی اعلام کرد:۴۱۸ طرح به ارزش ۴۲۴ میلیارد تومان در سفر دو روزه دولت یازدهم به استان مرکزی افتتاح شد که عملیات اجرایی ۱۶ طرح آن در این سفر آغاز شد.

 

در تماسی که با مسئولان ورزش و جوانان استان داشتیم بهرامی کارشناس دفتر فنی ورزش و جوانان استان مرکزی اعلام کرد که تا کنون مصوبه ای از سفر هیات دولت برای ورزش استان به این دفتر ابلاغ نشده است.

 

انتهای پیام/ش
تگها: صبح محلات, ورزش, استان مرکزی, اعتبارات, سفر هیئت دولت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *