مقامات دولتی؛ کنسرت مهم تر است یا وجود ۶ میلیون بیکار در کشور/ تشکیل سپر انسانی با ۱۰ هزار غیرنظامی توسط تروریست‌ها/ بهترین تبلیغ برای دولت خدمت به مردم، اقدام و عمل است

6 شهریور 1395 کد خبر : 988614653 | بازدید : 1720

خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی بر الگوگیری دولتمردان از شهیدان رجایی و باهنر تاکید و مطرح کردند: دولت باید در این یک سال باقیمانده برای خدمت به مردم تلاش کند و فعالیت های خود را به انتخابات گره نزند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ خطیبان جمعه در شهرستانهای استان مرکزی بر الگوگیری دولتمردان از شهیدان رجایی و باهنر تاکید و مطرح کردند: دولت باید در این یک سال باقیمانده برای خدمت به مردم تلاش کند و فعالیت های خود را به انتخابات گره نزند.
امام جمعه اراک:

تاخیر دولت در سفر به استان مرکزی/ فاصله گیری از فتنه گران جز اصول است/ دولت در بیان عملکردش واقعیت ها را اعلام کند

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: فاصله گیری از فتنه گران و فتنه انگیزان جز اصول است و همه باید رعایت کنند.

 

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک به هفته دولت اشاره کرد و گفت: هفته دولت فرصت مناسبی برای بیان عملکرد دولت و دستگاههای اجرایی است و در بیان فعالیت ها بایستی واقعیت ها اعلام شود.

 

 

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه کمتر از یکسال دیگر به انتخابات ریاست جمهوری باقی است اظهار کرد: دولت در این فرصت کوتاه به فکر خدمت به مردم و کار تلاش باشد که این خود بهترین تبلیغ برای دولت خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه مردم ایران قدر شناس هستند بیان کرد: مردم همواره پاسدار خون شهدا، امام (ره) و وفادار به رهبری بوده اند و خدمتگذاران را دوست دارند.

 

امام جمعه اراک با بیان اینکه دولت نباید در این فرصت خود را سرگرم انتخابات کند ادامه داد: انتخابات باید اولویت دوم دولت باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به سفر هیات دولت به استان مرکزی در هفته اول مهر ماه هم اشاره ای کرد و گفت: مردم استان انتظار داشتند که این سفر زودتر صورت می گرفت ولی امیدواریم سفر پر باری را شاهد باشیم.

 

وی استان مرکزی را استان صنعتی، معدنی و کشاورزی و مهد بزرگان و علما عنوان کرد و افزود: انتظار می رود دولت سفر پر باری را به استان داشته باشد و سهم مردم فراموش نشود.

 

امام جمعه اراک به دیدار هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب در این دیدار اشاره کردند مسئله فرهنگ و رشد علمی بسیار واجب است و باید مورد توجه دولت مردان قرار گیرد.

 

دری نجف آبادی اظهار کرد: توسعه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی، صرفه جویی و قناعت و سبک زندگی اسلامی از واجب ترین کارها است که باید در اولویت کارها قرار بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: فاصله گیری از فتنه گران و فتنه انگیزان جزء اصول است و همه باید رعایت کنند.

 

 

مساجد باید در خدمت انقلاب باشند

 

امام جمعه اراک با بیان اینکه مساجد باید در خدمت انقلاب باشند یادآور شد: ایران سرزمین شهدا و امام(ره) و انقلاب است و مساجد باید همسو با امام(ره) و انقلاب با قدرت از آرمان های امام(ره) و انقلاب دفاع کنند.

 

دری نجف آبادی ادامه داد: وظیفه امام جماعت، هیات امنای مساجد و ... است که در این راستا حرکت کنند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه برخی در مساجد خجالت می کشند شعار مرگ بر امریکا سر بدهند و گاهی خجالت می کشند بر محمد و آل محمد صلوات بفرستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: این چه اندیشه غلطی است؟ مساجد پایگاه انقلاب اسلامی و شهدا هستند و در این راستا بسیج، اوقاف، سازمان تبلیغات، کانون های مساجد و هیات امنای مساجد باید کمک کنند.

 

وی افزود: البته اگر امام جماعتی در برابر آرمان های امام(ره) و رهبری بی تفاوت است وظیفه همه است که اجازه چنین اقدامی را ندهند.

 

 

 

 

 

امام جمعه شهر زاویه:

 

تشکیل سپر انسانی ۱۰ هزار نفری توسط تروریست ها/ اتحاد مسلمانان موجب رهایی کشورهای منطقه از چنگال تروریست می شود

 

امام جمعه شهر زاویه گفت: به زودی و با اتحاد مسلمانان، کشورهای منطقه از چنگال تروریست‌ها و حامیان آنها رها می شود.

 

شکست عربستان در صحنه سیاسی و نظامی یمن

 

 حجت الاسلام حسن باقری امام جمعه شهر زاویه شهرستان زرندیه در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر با اشاره به تحولات منطقه گفت: روند تحولات در سوریه، روز به روز به ضرر تروریست‌ها و به نفع جبهه مقاومت پیش می رود.

 

باقری اظهار کرد: اکنون در سوریه ائتلاف واقعی متشکل از دولت سوریه،حزب الله، روسیه، ایران و چین شکل گرفته که این ائتلاف نقش موثری در از بین بردن تروریست ها و ایجاد ثبات در سوریه دارد.

 

وی افزود: این امر موجب نگرانی حامیان تروریست‌ها شده و آنها را مستقیما به صحنه عملیات میدانی در سوریه کشانده است.

 

باقری در بخش دیگری از سخنان خود درباره یمن ابراز کرد: این هفته مردم کشور یمن با تجمع میلیونی خود از تشکیل شورای عالی سیاسی در این کشور حمایت کردند.

 

خطیب جمعه زاویه تصریح کرد: مردم یمن در این گردهمایی از دولت های شرور منطقه که با حضور در ائتلاف آل سعود در این کشور جنایت می کنند ابراز انزجار کردند.

 

وی پیرامون تحولات عراق گفت: این هفته مردم و ارتش عراق ضربه بزرگی بر تروریست‌های داعش زدند و حلقه محاصره در موصل را تنگ‌تر کردند.

 

باقری افزود: تروریست‌ها حدود ۱۰هزار غیر نظامی را گروگان گرفته اند تا از آنها به عنوان سپر انسانی در مقابل ارتش استفاده کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: به زودی و با اتحاد مسلمانان، کشورهای منطقه از چنگال تروریست‌ها و حامیان آنها رها می شود.

 

 

 

امام جمعه خنداب:

دولت مردان از امیرکبیر و شهیدان رجایی و باهنر الگو بگیرند/ بهترین تبلیغ برای دولتی ها خدمت به مردم، اقدام و عمل است

 

امام جمعه خنداب گفت: رهبر انقلاب فرموند، دولت و دست اندرکاران نباید در سال آخر وقت خود را برای مباحث مربوط به انتخابات بگذارند، بهترین تبلیغ برای دولتی ها خدمت به مردم و اقدام و عمل است، ۳ سال از دوران دولت یازدهم گذشته است، ۳ سال زمان کمی نیست، تمام نامی که برای امیرکبیر باقی مانده برای ۳ سال خدمت امیرکبیر بوده است.

 

حجت الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر خنداب در خطبه‌های نماز جمعه خنداب گفت: خداوند گام‌های مومنی که برای جهاد برمی دارد را بسیار دوست دارد، دومین قدم که خداوند دوست دارد، به جا آوردن صله رحم و پیوند دوباره بین خویشاوندان است.

 

مجدی زاده اظهار کرد: امام رضا(ع) می فرمایند، «بیماری برای مومن، رحمت الهی است و باعث می‌شود انسان از گناهان پاک شود، اما مریضی برای کافران عذاب و لعنت است، سختی کشیدن برای مریضی آثار و برکات زیادی دارد، مریضی همواره با مومن هست تا تمام گناهانش پاک شود».

 

وی به انفجار دفتر نخست وزیری در سال ۶۰ اشاره کرد و گفت: منافقین در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰، شهید رجایی و باهنر را در دفتر نخست وزیری ترور کردند، به همین مناسبت، ۸ شهرویور روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شد، در این روز نخست وزیر و رئیس جمهور انقلابی ترور شد.

 

امام جمعه خنداب گفت: رهبر انقلاب در باره شهید باهنر و رجایی می فرمایند، «این دو برادر، مظهر عمل بودند، ذکر این ۲ شهید در هفته دولت یک امر مغتنمی است، یک چیز نمادین و با ارزش است»، مسئولین و دولت مردان ما در عمل و انقلابی بودن پیرو شهید رجایی و باهنر باشند.

 

مجدی زاده به دیدار مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه و جماعات اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرموند «مسجد باید پایگاه انسان‌سازی و عنوان دل و دنیا، مقابله با دشمن، بصیریت افزایی و زمینه ساز برای ایجاد تمدن اسلامی باشد»، مساجد در دوران انقلاب و جنگ بیشترین تاثیرگذاری را برای تامین نیرو و بسیج مردم و جمع آوری موردنیاز رزمندگان داشتند، امروز برای مبارزه با نقشه های دشمن هم باید مساجد را پرشور نگاه داشت.

 

وی به بیان فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با دولتمردان پرداخت و گفت: رهبر انقلاب فرمودند، «دولت و دست اندرکاران نباید در سال آخر وقت خود را برای مباحث مربوط به انتخابات بگذارند، بهترین تبلیغ برای دولتی ها خدمت به مردم و اقدام و عمل است، ۳ سال از دوران دولت یازدهم گذشته است، ۳ سال زمان کمی نیست، تمام نامی که برای امیرکبیر باقی مانده برای ۳ سال خدمت امیرکبیر بوده است».

 

امام جمعه خنداب خاطرنشان کرد: از دولت مردان می خواهیم از امیرکبیر‌ها الگو بگیرند و از مقام معظم رهبری، شهید باهنر و رجایی درس بگیرند.

 

 

امام جمعه ساوه:

لزوم خدمت صادقانه و دور از جناح نگری به مردم/ تعهد و تجربه در عزل و نصب های دولتی مورد توجه قرار گیرد

 

امام جمعه ساوه گفت: یاید صادقانه به مردم خدمت کرد و جناح نگری و سیاسی کاری نکرد که آفت اصلی خدمت صادقانه به مردم است.

 

حجت الاسلام محمد علی اسلامی امام جمعه موقت ساوه در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: یاید صادقانه به مردم خدمت کرد و جناح نگری و سیاسی کاری نکرد که این امر آفت اصلی خدمت صادقانه به مردم است.

 

وی با تبریک هفته دولت افزود: مسئولین باید از ویژه خواری و سواستفاده از موقعیت و امتیازات خاص پرهیز کنند و در خدمت به مردم از شهیدان رجایی و باهنر الگو بگیرند.

 

اسلامی با اشاره به اهمیت نظارت بر اعمال مسئولین بیان کرد: منتقدین هم می توانند با نقد منصفانه و به دور از غرض ورزی با توجه به بیانات رهبری راهنمای مسئولین شوند.

 

وی با اشاره به دیدار رهبری با هیئت دولت ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر حل مشکلات اقتصادی مردم اولویت دادند و بر اجرای صحیح و کامل اقتصاد مقاومتی و برطرف کردن موانع آن به عنوان راهکار اصلی شکوفایی و مقاوم شدن اقتصاد در برابر توطئه دشمنان تاکید کردند.

 

امام جمعه موقت ساوه شایسته سالاری و درنظرگرفتن اصل تجربه و تعهد مسئولانه در کنار اعتقاد به آموزه های اسلام و ولایت فقیه را در عزل و نصب های دولتی از سوی دولتمردان و تصمیم سازان ضروری عنوان کرد.

 

وی با اشاره به دیدگاه امام علی (ع) گفت:  بین مردم و مسئولان باید ارتباط آسان میسر شود تا ارباب رجوع به راحتی مطالبات و خواسته های خود را مطرح کند.

 

اسلامی فضای مجازی را دیگر مسئله مهم دانست و بیان کرد: مدیریت فضای مجازی توسط مسئولین باید به گونه ای شود تا آسیب های اجتماعی جامعه به ویژه در خانواده ها کاهش یابد.

 

وی ضمن تبریک مناسبت روز پزشک و داروساز اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اقشار مستضعف باید همراه با حفظ احترام و تکریم آنها باشد تا برای تامین نیازهای درمانی خود احساس حقارت نکنند.

 

امام جمعه موقت ساوه تثبیت امر تغذیه سالم و سلامت عمومی را با تدوین برنامه های آموزشی لازم در مدارس و مشارکت خانواده ها ضروری دانست.

 

 

 

امام جمعه تفرش؛

مردم کارنامه دولت را برای انتخابات رصد می کنند/ نیروهای متعهد و انقلابی، سپر امنیتی کشور هستند

 

امام جمعه تفرش گفت: نیروهای متعهد و انقلابی سپر امنیتی کشور هستند و باید به آنها رسیدگی شود. اولویت اول خانواده شهدا و جانبازان هستند که حق بیشتری بر گردن نظام و انقلاب اسلامی دارند.

 

حمایت از دولت، چشم پوشی از خطاها و ضعفها نیست

 

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: شکر زبانی و لفظی می تواند مقدمه ای بر شکر واقعی باشد؛ چراکه انسان باید حق نعمت را به جای آورد.

 

مومنی اظهار کرد: بنده شاکر پس از شناخت ولی نعمت، باید نعمت را در راه خداوند و آن طور که خداوند دستور داده صرف کند تا شکر واقعی نعمات را انجام دهد.

 

وی با اشاره به شکر در نعمت علم، افزود: شکر نعمت علم در این است که شخص عالم، به علمش عامل باشد؛ بخیل هم نباشد و علمش را در اختیار دیگران قرار دهد.

 

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زیارت امام رضا(ع) بیان کرد: زیارات باید مثمر به ثمر باشد و خروجی داشته باشد. زیارت، حرکتی در تثبیت ولایت اهل بیت(ع) است و توصیه های زیادی به خصوص برای زیارت امام رضا(ع) شده است.

 

مومنی با اشاره به سالروز انفجار دفتر نخست وزیری در ۸ شهریور سال ۱۳۶۰ گفت: ۸ شهریور یادآور خاطره تلخی است که منافقان کور دل، دو شخصیت بزرگ و فرهیخته کشور را به شهادت رساندند و لذا این روز به نام روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است.

 

وی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری ادامه داد: برخیها می خواهند چهره خبیث منافقین را تطهیر و از آنها حمایت کنند. برخی از کشورهای عربی به این خیال هستند که با انجام اقدامات حمایتی می توانند چهره پلید این منافقان را خوب جلوه دهند ولی باید بدانند که این هدف کشورهای عربی محقق نخواهد شد.

 

خطیب نماز جمعه در تفرش با اشاره به هفته دولت اضافه کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای بیان عملکردهای دولت است که باید به صورت شفاف و متقن برای مردم بیان شود؛ حرف بی اساس نباشد چراکه مردم رصد می کنند و اقداماتی که ۱۰۰ درصدی انجام شده برای مردم بیان شود.

 

مومنی بیان کرد: اگر انتقادی هم از سوی مردم و دلسوزان وجود دارد باید منصفانه، همراه با ارائه راهکار، بدون سیاه نمایی و تخریب باشد.

 

وی با اشاره به مهمترین محورهای دیدار اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: مقام معظم رهبری در دیدار های اخیر خود هم از دولت تشکر کردند، هم انتقاد همراه با راهکار داشتند و نقشه راه را جلوی پای دولتمردان قرار دادند. راه اول مسائل اقتصادی و اقتصاد مقاومتی است و ۸ ماده را بیان کردند که دولت می بایست در این ۱ سال باقی مانده به این موارد عمل کند نه اینکه دولت فرصت ۱ ساله را با مسائل انتخاباتی بگذراند.

 

امام جمعه تفرش ادامه داد: مهمترین راه تایید دولت، ارائه خدمت خالصانه است که برای مردم ملموس باشد. مردم تیز هوش هستند و می توانند با مراجعه به کارنامه دولت، او را تایید و یا او را انتخاب نکنند.

 

مومنی با اشاره به حقوقهای نجومی، اضافه کرد: جلوی حقوقهای نجومی گرفته شود و نباید غفلت شود چراکه این حقوقها از بیت المال صرف شده و مال عموم مردم است.

 

وی با بیان این مطلب که باید به نیروهای دلسوز و انقلابی بها داده شود، اظهار کرد: نیروهای متعهد و انقلابی سپر امنیتی کشور هستند و باید به آنها رسیدگی شود. اولویت اول خانواده شهدا و جانبازان هستند که حق بیشتری بر گردن نظام و انقلاب اسلامی دارند.

 

امام جمعه تفرش یادآور شد: از دیگر محورهای بیان شده در دیدار اخیر مقام معظم رهبری، کاهش سرعت علمی کشور در مقابل با سرعت علمی دنیا است که می بایست به مراکز پژوهشی و علمی بیشتر توجه شود.

 

مومنی با اشاره به اهمیت توجه به فضای مجازی گفت: فضای مجازی دنیای عجیبی است که بسیار وسیع و غیر قابل توقف است. در صورت کنترل این فضا، می تواند این فضا فرصت خوبی برای نظام باشد و در صورت عدم کنترل آن می تواند تهدید بزرگی برای نظام باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: با شایعه پراکنان در فضاهای مجازی باید مقابله شود؛ تشکیل شورای عالی فضای مجازی به منظور کنترل بیشتر این فضا بوده که باید در این خصوص بیشتر اهتمام شود.

 

 

 

امام جمعه دلیجان:

دولت فعالیت های خود را به انتخابات گره نزند

 

امام جمعه دلیجان با اشاره به اینکه دولت در سال آخر فعالیت خود است گفت: بهترین تبلیغ برای دولت این است که کار را درست انجام دهد و از کارهایی غیرضروری بپرهیزد و در سال اخر همه چیز را به انتخابات گره نزند.

 

حجت الااسلام محمد تقی کرامتی امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه دلیجان به سالروز شهادت امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: بنابر نقلی ۲۳ ذی القعده روز شهادت امام رضا(ع) است.

 

کرامتی به حدیثی از امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: امام رضا(ع) گفتند هر کس به زیارت من بیاید در سه جا با ان ها دیدار میکنم اولی در روزی که نامه اعمالشان را به دست چپشان بدهد من در آن جا حاضر میشوم دوم در هنگام عبور از پل صراط و سوم هنگامی که ترازوی اعمال انسانها نصب میشود  و اعمال انها را میسنجد و من در انجا حاضر میشوم.ایشان در ادامه خطبه اول به خصوصیات امام رضا پرداخت.

 

وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اعضا هیئت دولت اشاره کرد و گفت: مسله اول کشور اقتصاد و اشتغال است که باید به آن بپردازید.

 

امام جمعه دلیجان با بیان اینکه دولت باید با عزم راسخ و با شاخص های مهم قدم بردارد ادامه داد: توفیق دولت در این کارها یعنی توفیق نظام است.

 

وی با اشاره به اینکه مسله اقتصاد مسله اول کشور است بیان کرد: برای کمک به اقتصاد کشور لازم است سیاست های اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا شود.

 

کرامتی حذف همه ی راهکارهایی که هم سو با اقتصادمقاومتی نیست باید انجام شود ادامه داد: یکی از موارد اتکا به فروش نفت و واردات است که باید به درستی مدیریت شود.

 

وی با اشاره به اینکه دولت در سال آخر فعالیت خود است ادامه داد: بهترین تبلیغ برای دولت این است که کار را درست انجام دهد و از کارهایی غیرضروری بپرهیزد و در سال اخر همه چیز را به انتخابات گره نزند.

 

امام جمعه دلیجان با تبریک هفته دولت گفت: کارکنان دولت شهیدان رجایی و باهنر را در رفتارهایی نظیر قناعت، ساده زیستی و ولایت مداری را الگو قرار دهند.

 

 

 

امام جمعه آشتیان:

ولنگاری فرهنگی به عملکرد وزارت ارشاد بر می گردد/ مقامات دولتی! کنسرت مهم تر است یا وجود ۶ میلیون بیکار در کشور

 

امام جمعه آشتیان گفت: رخی مسئولین با حاشیه سازی می خواهند مسائل اصلی به فراموشی سپرده شود، وجود ۶ میلیون بیکار و تورم و گرانی سرسام آور تعطیل پی در پی کارخانجات و قاچاق کالا و حقوقهای نجومی و وعده های عمل نشده و فقر و فساد و تبعیض مسائل اصلی کشور است که دولت باید به آن بپردازد،

 

حجت الاسلام نیشابوری، امام جمعه شهرستان آشتیان با گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: نحوه نگرش به قدرت و ریاست در فرهنگ اسلامی با غیر اسلامی متفاوت است، در فرهنگ اسلامی قدرت و ریاست به تنهایی ارزش نیست مگر اینکه خدمت کند و مشکل مردم را برطرف کند.

 

وی افزود: امام خمینی (ره) می فرماید؛« اگر به من بگویند خدمتگزار، بهتر است از اینکه بگویند رهبر»، رهبری مطرح نیست، خدمتگزاری مطرح است اسلام ما را موظف کرده است، خدمت بکنیم.

 

نیشابوری اظهار کرد: برخی از علما و مردم از آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی خرده می گرفتند که چرا شان مرجعیت را رعایت نمی کند، یعنی چرا کلاس نمی گذارید و با هرکسی معاشرت می کنید افراد فقیر را می پذیرید، او نامه ای از امام زمان (ع) نشان داد که این دستور از ناحیه حضرت صادر شده است، امام زمان نوشته بودند؛ « به نام خدا ای سید ابوالحسن تشریفات را کنار بگذار و خود را به آسانی در اختیار همه مردم قرار بده بین خود و مردم مانع قرار مده نیاز مردم را برآورده کن و ما را کمک کن و به داد شیعیان ما برس که ما تو را یاری می کنیم ».

 

امام جمعه آشتیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور و هئیت دولت گفت: مردم از دولتمردان می خواهند که به دقت به سخنان رهبری گوش و سفارشات رهبری را عمل کنند، اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولتمردان است که هرگز نباید خدشه دار شود.

 

وی افزود: دولت اجازه ندهد عده ای در مدت باقی مانده از عمر دولت با فرصت سوزی و حاشیه سازی و با ورود در انتخابات کار مردم بر زمین بماند.

 

نیشابوری اظهار کرد: دولتمردان از انتقادها نهراسند و سعه صدر داشته باشند و موضعگیری و پرخاشگری نکنند، دولتمردان با برنامه ریزی صحیح و اجرای دقیق به سیاست های اقتصاد مقاومتی جامع عمل بپوشانند.

 

امام جمعه آشتیان با اشاره به فعالیتهای اقتصادی دولت گفت: تمام فعالیتهای اقتصادی دولت باید همسو با اقتصاد مقاومتی و تا رسیدن به نتیجه پیگیری شود، دولت ضمن استفاده از همه ی ظرفیتها در بخش صنعت و کشاورزی اقتصاد مقاومتی را به گفتمان دولت و ملت تبدیل کند.

 

وی مهمترین بخش اقتصاد مقاومتی در صنعت و کشاورزی برنامه ریزی و تسهیل امور و برداشتن بروکراسی پیچیده اداری دانست و افزود: مقررات دست و پاگیر بزرگترین مانع بر سر راه اقتصاد مقاومتی است.

 

نیشابوری اظهار کرد: در سیاست خارجی باید با تمام دنیا به صورت متوازن ارتباط داشت و از تمرکز بر چند کشور خاص دوری کرد، برجام الگوی خوبی بر بد عهدی و بد حسابی آمریکایی هاست.

 

امام جمعه آشتیان با اشاره به دغدغه های فرهنگی رهبر معظم انقلاب گفت: با ولنگاری فرهنگی مقابله شود و فرهنگ و هنر را آلوده به ولنگاری نشود.

 

وی با اشاره به برگزاری کنسرت در چارچوب شرع و قوانین گفت : کنسرت و موسیقی از جمله مسائلی است که از اول انقلاب مطرح بوده است و موسیقی و کنسرت باید در چارچوب شرع و قوانین کشور و با رعایت حریم ها و حرمت ها و به دور از حاشیه های حرام و اختلاط برگزار شود، کسی حق ندارد به بهانه کنسرت قبح شکنی و بی حرمتی نسبت به اعتقادات و باورهای مردم انجام دهد و این خلاف قانون است.

 

نیشابوری افزود: رعایت شئونات اسلامی و حجاب در انجام کنسرتها واجب و لازم است، باید با کسانیکه می خواهند به بهانه کنسرت باورهای دینی و شرعی و عرفی را زیر پا گذاشته و قداست شکنی کنند برخورد قاطع انجام داد.

 

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: به گفته وزیر کشور تنها یک درصد از کنسرتها بدلیل عدم رعایت شئونات و قانون تعطیل شده و ۹۹ درصد کنسرتها اجرا شده است، جاروجنجال ایجاد شده مدیریت شده برای فشار به نظام و گشودن بی حرمتی ها است.

 

وی با بیان اینکه قداست و بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) باید رعایت شود، گفت: متاسفانه امروز فرهنگ دست خوش سیاست زدگی شده و با حضور عناصر سیاست زده در کانونهای تصمیم گیری ولنگاری فرهنگی را ترویج می کنند و حتی اجازه امر به معروف و نهی از منکر به علما و ائمه جمعه و متدینین نمی دهند.

 

نیشابوری با بیان اینکه که آیا کنسرت مهمترین مسئله کشور است که تمام مقامات دولتی ورود پیدا می کنند؟ خاطر نشان کرد: برخی مسئولین با حاشیه سازی می خواهند مسائل اصلی به فراموشی سپرده شود، وجود ۶ میلیون بیکار و تورم و گرانی سرسام آور تعطیل پی در پی کارخانجات و قاچاق کالا و حقوقهای نجومی و وعده های عمل نشده و فقر و فساد و تبعیض مسائل اصلی کشور است که دولت باید به آن بپردازد، آیا دولت می خواهد با کنسرت دین مردم را حفظ کند ؟ آیا دولت وظیفه ندارد جامعه منتظر و جوانان منتظر تربیت کند.

 

امام جمعه آشتیان خاطر نشان کرد: وزارت ارشاد به جای اینکه دغدغه علما و مراجع را برطرف کند، اعلام جنگ می کند، بخش زیادی از ولنگاری فرهنگی به وزارت ارشاد و عملکرد آنان بر می گردد.

 

 

 

امام جمعه خمین:

دولت باید از پرداختن به کارهای حاشیه‌ای بپرهیزد/ ایجاد اشتغال برای جوانان، وظیفه اصلی دولت

 

امام جمعه خمین گفت: دولت باید به دستورات مقام معظم رهبری با دقت گوش فرادهد و از پرداختن به کارهای حاشیه‌ای بپرهیزد.

 

سازمان‌های حقوق بشر کر و لال هستند

 

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه شهرستان خمین با تبریک هفته دولت گفت: ملت ایران به پیروی از مقام معظم رهبری از دولت جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند چرا که حمایت از آن اتحاد بین ملت و دولت را حفظ می‌کند.

 

وی اظهار کرد: حمایت از دولت باعث می‌شود تا مسئولین پیشرفت کاری بیشتری داشته باشند البته دولت نیز باید به مطالبات مردم رسیدگی کند.

 

حسینی ادامه داد: وظیفه اصلی دولت با توجه به بیکاری جوانان ایجاد شغل است که باید به طور جدی به آن بپردازد.

 

وی افزود: حمایت از تولید ملی و جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاهای خارجی یکی دیگر از وظایف دولت است.

 

خطیب نماز جمعه خمین در ادامه دولت را به گوش فرا دادن به فرمایشات مقام معظم رهبری سفارش و بیان کرد: دولت باید به دستورات مقام معظم رهبری دقت کند و به واقع به آنها عمل کند و از پرداختن به کارهای حاشیه‌ای پرهیز کند.

 

حسینی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع ائمه جماعات اشاره و تصریح کرد: مساجد نباید از کارهای سیاسی دور بماند و شعار مرگ بر آمریکای زمان را فراموش نکند چرا که مبارزه با زورگویان و مستکبران دستور قرآن کریم است.

 

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به ورزشکاران شرکت کننده در المپیک گفت: ارزش حجاب بانوان المپیکی بیش از ده‌ها مدال است و می‌تواند الگویی برای دنیا باشد.

 

حسینی با اشاره به تظاهرات مردم یمن در هفته گذشته اظهار کرد: تظاهرات بی‌نظیر مردم یمن نشان از اعتقاد و ایمان راسخ آنها است و نشان دادند که در برابر توطئه‌های دشمنانی چون آمریکا، عربستان و همدستانشان، نفوذ ناپذیرند.

 

وی آمریکا را تروریست خواند و افزود: آمریکا خود جنایتکار و تروریست است و مبارزه با تروریست از سوی آمریکا توطئه‌ای بیش نیست و تا دولت آمریکا پا برجاست فساد و جنایت در دنیا وجود دارد.

 

امام جمعه خمین در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان خمین به سالروز ربوده شدن روحانی مبارز امام موسی صدر و همچنین بزرگداشت محمدبن زکریای رازی اشاره کرد.

 

 

 

امام جمعه فرمهین:

کم توجهی به فرهنگ آسیب‌های جدی به جامعه می زند/ خدمت به مردم، سرلوحه کار مسئولین باشد

 

امام جمعه فرمهین گفت: هر مسئولی نسبت به وظایف خودش، خدمت به مردم را سرلوحه خدمات خود قرار می دهد و در جهت رفاه و آسایش مردم تلاش کند.

 

حجت الاسلام مهدی فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن تبریک هفته دولت به دولتمردان با اشاره به خدمتگزاری شهیدان رجایی و باهنر به مردم گفت: هفته دولت تجلی‌ کننده فداکاری‌های مردمان پاک‌نهاد و ارزشمند انقلاب و زنده‌کننده ایام پرشور خدمتگزاری شهیدان بزرگ رجایی و باهنر است، هفته دولت تداوم رسالت انبیایی در خدمت به خلق است که موجب نامگذاری هفته دولت شده است.

 

فیض کرمیان مسئولیت را فرصتی برای خدمت به خلق برشمارد و اظهار کرد: هر مسئولی نسبت به وظایف خودش، خدمت به مردم را سرلوحه خدمات خود قرار می دهد و در جهت رفاه و آسایش مردم تلاش کند.

 

امام جمعه فرمهین گفت: هنر و افتخار ما مسئولان خدمت به مردم، افزایش اعتماد و رضایت مندی مردم است و اطلاع رسانی و شفاف سازی خدمات دولت ها حق مردم است و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمات زیادی به مردم ارائه شده است.

 

امام جمعه فرمهین با اشاره به اینکه نقد منصفانه دولت سبب پیشرفت کشور می شود، گفت: نقد باید منصفانه و کاری باشد تا نتیجه اثربخش داشته باشد، نقد تخریبی و بزرگنمایی مضر است، اینگونه نقد کردن موجب ناامیدی مردم شده و به صلاح کشور نیست.

 

وی با اشاره به دغدغه های رهبری در حوزه فرهنگ خاطر نشان کرد: نگرانی رهبر انقلاب هشداری جدی است، همه در قبال مسائل فرهنگی مسئول هستند و باید فردای قیامت پاسخگو باشند، کم توجهی به فرهنگ آسیب‌های فراوانی برای جامعه دارد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, خطبای جمعه استان, نماز جمعه, دولت و دولت مردان, هفته دولت, کنسرت, اشتغال

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *